SportsPress - en to da_DK translation catalogue (216 entries)

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
da_DK: %s - Vi anbefaler at indstillingshukommelse sættes til mindst 64MB. Se: <a href="%s">øgning af hukommelse allokeret til PHP</a>

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
da_DK: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> er forældet. Kerne versionen er %s

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
da_DK: Handling mislykkedes. Opdater siden og prøv venligst igen.

en: Add New
da_DK: Tilføj nu

en: Address
da_DK: Adresse

en: Albania
da_DK: Albanien

en: Algeria
da_DK: Algeriet

en: All
da_DK: Alle

en: All done!
da_DK: Gennemført!

en: Antigua and Barbuda
da_DK: Antigua og Barbuda

en: Armenia
da_DK: Armenien

en: Ascending
da_DK: Stigende

en: Australia
da_DK: Australien

en: Austria
da_DK: Østrig

en: Author URL
da_DK: Skribent URL

en: Average
da_DK: Middelmådig

en: Azerbaijan
da_DK: Aserbajdsjan

en: Belarus
da_DK: Hviderusland

en: Belgium
da_DK: Belgien

en: Bosnia and Herzegovina
da_DK: Bosnien-Hercegovina

en: Brazil
da_DK: Brasilien

en: Brunei
da_DK: Brunei Darussalam

en: Bulgaria
da_DK: Bulgarien

en: Burma
da_DK: Myanmar

en: Cambodia
da_DK: Cambodja

en: Cameroon
da_DK: Cameroun

en: Cancel
da_DK: Annuller

en: Cape Verde
da_DK: Kap Verde

en: Central African Republic
da_DK: Centralafrikanske Republik

en: Chad
da_DK: Tchad

en: Changes saved.
da_DK: &#230;ndringer gemt.

en: China
da_DK: Kina

en: Comoros
da_DK: Comorerne

en: Configure
da_DK: Indstil

en: Croatia
da_DK: Kroatien

en: Custom:
da_DK: Eget:

en: Cyprus
da_DK: Cypern

en: Czech Republic
da_DK: Tjekkiet

en: Date
da_DK: Dato

en: Date:
da_DK: Dato:

en: Default
da_DK: Standard

en: Default Timezone
da_DK: Standard tidszone

en: Default timezone is %s
da_DK: Standard tidszone er %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
da_DK: Standard tidszone er %s - Det bør være UTC

en: Delimiter
da_DK: Variabler

en: Democratic Republic of the Congo
da_DK: Congo-Kinshasa

en: Denmark
da_DK: Danmark

en: Descending
da_DK: Faldende

en: Description
da_DK: Beskrivelse

en: Details
da_DK: Detaljer

en: Disable
da_DK: Deaktiver

en: Docs
da_DK: Manualer

en: Dominican Republic
da_DK: Den Dominikanske Republik

en: East Timor
da_DK: Timor-Leste

en: Edit
da_DK: Rediger

en: Egypt
da_DK: Egypten

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Environment
da_DK: Miljø

en: Equatorial Guinea
da_DK: Ækvatorialguinea

en: Estonia
da_DK: Estland

en: Ethiopia
da_DK: Etiopien

en: Fiji
da_DK: Fiji-øerne

en: France
da_DK: Frankrig

en: Gallery
da_DK: Galleri

en: General Options
da_DK: Generelle indstillinger

en: Georgia
da_DK: Georgien

en: Germany
da_DK: Tyskland

en: Get Started
da_DK: Kom i gang

en: Get System Report
da_DK: Genere Systemreport

en: Greece
da_DK: Grækenland

en: Grouping
da_DK: Gruppering

en: Hide this notice
da_DK: Skjul denne meddelse

en: Home URL
da_DK: Hjemme URL

en: Hong Kong
da_DK: SAR Hongkong

en: Hungary
da_DK: Ungarn

en: Iceland
da_DK: Island

en: Import
da_DK: Importer

en: India
da_DK: Indien

en: Indonesia
da_DK: Indonesien

en: Insert into %s
da_DK: Indsæt ind i %s

en: Installed Plugins
da_DK: Installerede plugins

en: Iraq
da_DK: Irak

en: Ireland
da_DK: Irland

en: Italy
da_DK: Italien

en: Ivory Coast
da_DK: Elfenbenskysten

en: Kazakhstan
da_DK: Kasakhstan

en: Key
da_DK: N&#248;gle

en: Kyrgyzstan
da_DK: Kirgisistan

en: Label
da_DK: Etiket

en: Latvia
da_DK: Letland

en: Lebanon
da_DK: Libanon

en: Left
da_DK: Venstre

en: Libya
da_DK: Libyen

en: List
da_DK: Liste

en: Lithuania
da_DK: Litauen

en: M j, Y @ G:i
da_DK: j. M Y H:i

en: Macau
da_DK: SAR Macao

en: Macedonia
da_DK: Republikken Makedonien

en: Madagascar
da_DK: Madagaskar

en: Maldives
da_DK: Maldiverne

en: Marshall Islands
da_DK: Marshalløerne

en: Mauritania
da_DK: Mauretanien

en: Micronesia
da_DK: Mikronesiens Forenede Stater

en: Moldova
da_DK: Republikken Moldova

en: Mongolia
da_DK: Mongoliet

en: Morocco
da_DK: Marokko

en: Name
da_DK: Navn

en: Nationality
da_DK: Nationalitet

en: Netherlands
da_DK: Holland

en: Next Steps
da_DK: Næste trin

en: No
da_DK: Nej

en: No results found.
da_DK: Ingen resultater fundet.

en: None
da_DK: Ingen

en: North Korea
da_DK: Nordkorea

en: Norway
da_DK: Norge

en: PHP Post Max Size
da_DK: PHP Indlæg Max Størrelse

en: Papua New Guinea
da_DK: Papua Ny Guinea

en: Parent
da_DK: For&#230;lder

en: Philippines
da_DK: Filippinerne

en: Player
da_DK: Spiller

en: Players
da_DK: Spillere

en: Please include this information when requesting support:
da_DK: Inkluder venligst denne information når du beder hjælp:

en: Poland
da_DK: Polen

en: Position
da_DK: Placering

en: Positions
da_DK: Positioner

en: Preview
da_DK: Forhåndsvisning

en: Preview %s
da_DK: Forhåndsvis %s

en: Previous
da_DK: Forrige

en: Profile
da_DK: Profil

en: Republic of the Congo
da_DK: Congo

en: Results
da_DK: Resultater

en: Right
da_DK: Højre

en: Romania
da_DK: Rumænien

en: Russia
da_DK: Rusland

en: Saint Kitts and Nevis
da_DK: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Vincent and the Grenadines
da_DK: St. Vincent og Grenadinerne

en: Sao Tome and Principe
da_DK: Sao Tome og Principe

en: Saudi Arabia
da_DK: Saudi-Arabien

en: Save
da_DK: Gem

en: Scheduled
da_DK: Planlagt

en: Search
da_DK: Søg

en: Season
da_DK: Sæson

en: Seasons
da_DK: Sæsoner

en: Select %s
da_DK: Vælg %s

en: Select All
da_DK: Vælg alle

en: Serbia
da_DK: Serbien

en: Settings
da_DK: Indstillinger

en: Settings saved.
da_DK: Indstillinger gemt.

en: Seychelles
da_DK: Seychellerne

en: Site URL
da_DK: Hjemmeside URL

en: Slovakia
da_DK: Slovakiet

en: Slovenia
da_DK: Slovenien

en: Solomon Islands
da_DK: Salomonøerne

en: Sorry, there has been an error.
da_DK: Desværre, der er opstået en fejl.

en: Sort Order:
da_DK: Sorteringsr&#230;kkef&#248;lge:

en: South Africa
da_DK: Sydafrika

en: South Korea
da_DK: Sydkorea

en: Spain
da_DK: Spanien

en: Staff
da_DK: Personale

en: Starting Lineup
da_DK: Startopstillingen

en: Statistics
da_DK: Statistik

en: Styles and Scripts
da_DK: Stilarter og Scripts

en: Success!
da_DK: Succes!

en: Suriname
da_DK: Surinam

en: Sweden
da_DK: Sverige

en: Switzerland
da_DK: Schweiz

en: Tajikistan
da_DK: Tadsjikistan

en: Team
da_DK: Hold

en: Teams
da_DK: Hold

en: Template Overrides
da_DK: Template Overskriver

en: Templates
da_DK: Skabeloner

en: Text
da_DK: Tekst

en: Thank you for updating to the latest version!
da_DK: Tak for at du opdaterede til den seneste version!

en: Thanks for installing!
da_DK: Tak for at du installerede!

en: Thanks, all done!
da_DK: Tak, alt er udført!

en: The CSV is invalid.
da_DK: Ugyldig CSV-fil.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
da_DK: Beskrivelsen vises ikke som standard, men nogle temaer viser den.

en: Theme
da_DK: Tema

en: Theme Integration Guide
da_DK: Tema-Integration Guide

en: Theme Name
da_DK: Temanavn

en: Theme Version
da_DK: Temaversion

en: Timezone
da_DK: Tidszone

en: Title
da_DK: Titel

en: Title:
da_DK: Titel:

en: Today
da_DK: I dag

en: Translators
da_DK: Oversættere

en: Trinidad and Tobago
da_DK: Trinidad og Tobago

en: Tunisia
da_DK: Tunesien

en: Turkey
da_DK: Tyrkiet

en: United Arab Emirates
da_DK: Forenede Arabiske Emirater

en: United Kingdom
da_DK: Storbritannien

en: United States
da_DK: USA

en: Update
da_DK: Opdater

en: Uploaded to this %s
da_DK: Uploaded til denne %s

en: Uzbekistan
da_DK: Usbekistan

en: Variable
da_DK: Variabel

en: Vatican City
da_DK: Vatikanstaten

en: Venue
da_DK: Spillested

en: Venues
da_DK: Spillesteder

en: View
da_DK: Vis

en: View All
da_DK: Se alle

en: Visit plugin homepage
da_DK: Bes&#248;g plugin-websted

en: WP Language
da_DK: WP Sprog

en: WP Max Upload Size
da_DK: WP max uploadstørrelse

en: WP Multisite Enabled
da_DK: WP Multisite Aktiveret

en: Western Sahara
da_DK: Vestsahara

en: Yes
da_DK: Ja

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
da_DK: Din server har ikke fsockopen eller cURL aktiveret - PayPal IPN og andre script som kommunikerer med andre servere vil ikke fungere. Kontakt din webhosting leverandør.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
da_DK: Din server har ikke  <a href="%s">SOAP Client</a> klasse aktiveret - nogle gateways som bruger SOAP fungerer måske ikke som ventet.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
da_DK: Din server har cURL aktiveret, fsockopen er deaktiveret.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
da_DK: Din server har fsockopen og cURL aktiveret

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
da_DK: Din server har fsockopen aktiveret, cURL er deaktiveret.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
da_DK: Din server har SOAP-klientklasse aktiveret.

en: Your settings have been saved.
da_DK: Dine indstillinger er blevet gemt.

en: by
da_DK: af

en: is available
da_DK: er tilgængelig
