SportsPress - en to sv_SE translation catalogue (457 entries)

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
sv_SE: %s - Vi rekommenderar att minnesgränsen sätts till minst 64MB. Se: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>

en: %s SportsPress %s has lots of refinements we think you&#8217;ll love.
sv_SE: %s SportPress %s har fått många förbättringar vi tror du kommer gilla.

en: &mdash; None &mdash;
sv_SE: &mdash; Ingen &mdash;

en: &mdash; Remove &mdash;
sv_SE: &mdash; Ta bort &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
sv_SE: &mdash; Välj &mdash;

en: (Auto)
sv_SE: (Genereras)

en: (no title)
sv_SE: (utan rubrik)

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
sv_SE: <code>%s</code> versionen <strong style="color:red">%s</strong> är utdaterad. Huvudversionen är %s

en: <strong>%s event</strong> published | <strong>%s events</strong> published
sv_SE[0]: <strong>%s evenemang</strong> publicerat
sv_SE[1]: <strong>%s evenemang</strong> publicerade

en: <strong>%s event</strong> scheduled | <strong>%s events</strong> scheduled
sv_SE[0]: <strong>%s evenemang</strong> schemalagt
sv_SE[1]: <strong>%s evenemang</strong> schemalagda

en: <strong>%s</strong> until next event
sv_SE: <strong>%s</strong> till nästa evenemang

en: <strong>Your theme does not declare SportsPress support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a SportsPress theme :)
sv_SE: <strong>Ditt tema stödjer kanske inte SportsPress</strong> &#8211; om du stöter på layout-problem, var god läs vår integrationsguide eller väl ett Sportpress-tema.

en: A calendar of events.
sv_SE: Evenemangskalender.

en: A clock that counts down to an upcoming event.
sv_SE: Ett nedräkningsur till kommande evenemang.

en: A list of events.
sv_SE: En lista över evenemang.

en: Abbreviation
sv_SE: Förkortning

en: About SportsPress
sv_SE: Om SportsPress

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
sv_SE: Processen misslyckades. Uppdatera sidan och försök igen.

en: Add New
sv_SE: Lägg till...

en: Add New Calendar
sv_SE: Lägg till kalender

en: Add New Column
sv_SE: Lägg till kolumn

en: Add New Event
sv_SE: Lägg till nytt evenemang

en: Add New League Table
sv_SE: Lägg till serietabell

en: Add New Metric
sv_SE: Lägg till ny metrik

en: Add New Outcome
sv_SE: Lägg till nytt utfall

en: Add New Performance
sv_SE: Lägg till spelarstatistik

en: Add New Player
sv_SE: Lägg till ny spelare

en: Add New Player List
sv_SE: Lägg till ny spelarlista

en: Add New Result
sv_SE: Lägg till nytt resultat

en: Add New Staff
sv_SE: Lägg till ny personal

en: Add New Statistic
sv_SE: Lägg till ny statistik

en: Add New Team
sv_SE: Lägg till nytt lag

en: Add video
sv_SE: Lägg till video

en: Address
sv_SE: Adress

en: Adjustments
sv_SE: Justeringar

en: Africa
sv_SE: Afrika

en: Albania
sv_SE: Albanien

en: Algeria
sv_SE: Algeriet

en: Align
sv_SE: Justering

en: All
sv_SE: Alla

en: All done!
sv_SE: Genomfört!

en: American Football
sv_SE: Amerikansk fotboll

en: Antigua and Barbuda
sv_SE: Antigua och Barbuda

en: Armenia
sv_SE: Armenien

en: Article
sv_SE: Artikel

en: Ascending
sv_SE: Stigande

en: Asia
sv_SE: Asien

en: Attended
sv_SE: Besökt

en: Australia
sv_SE: Australien

en: Australian Rules Football
sv_SE: Australiensisk fotboll

en: Austria
sv_SE: Österrike

en: Auto
sv_SE: Automatiskt

en: Average
sv_SE: Ok

en: Away
sv_SE: Borta

en: Background
sv_SE: Bakgrund

en: Basketball
sv_SE: Basket

en: Belarus
sv_SE: Vitryssland

en: Belgium
sv_SE: Belgien

en: Blocks
sv_SE: Block

en: Bosnia and Herzegovina
sv_SE: Bosnien Hercegovina

en: Brazil
sv_SE: Brasilien

en: Bulgaria
sv_SE: Bulgarien

en: Calendar
sv_SE: Kalender

en: Calendars
sv_SE: Kalendrar

en: Cambodia
sv_SE: Kambodja

en: Cameroon
sv_SE: Kamerun

en: Canada
sv_SE: Kanada

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cape Verde
sv_SE: Cap Verde

en: Career Total
sv_SE: Karriär totalt

en: Center
sv_SE: Centrerat

en: Central African Republic
sv_SE: Centralafrikanska republiken

en: Change
sv_SE: Ändra

en: Changes saved.
sv_SE: Ändringar sparade.

en: Cheatin&#8217; huh?
sv_SE: Fuskar du?

en: China
sv_SE: Kina

en: Column
sv_SE: Kolumn

en: Columns
sv_SE: Kolumner

en: Columns:
sv_SE: Kolumner:

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Competition
sv_SE: Tävling

en: Competitions
sv_SE: Tävlingar

en: Competitive
sv_SE: Tävling

en: Configure
sv_SE: Konfigurera

en: Constants
sv_SE: Konstanter

en: Copy this code and paste it into your post, page or text widget content.
sv_SE: Kopiera koden och klistra in den i ditt inlägg, på din sida eller som innehåll i en text-widget.

en: Countdown
sv_SE: Nedräkning

en: Croatia
sv_SE: Kroatien

en: Cuba
sv_SE: Kuba

en: Current Team
sv_SE: Nuvarande lag

en: Current Teams
sv_SE: Nuvarande lag

en: Custom CSS
sv_SE: Egen CSS

en: Custom:
sv_SE: Egen:

en: Cyprus
sv_SE: Cypern

en: Czech Republic
sv_SE: Tjeckien

en: Date
sv_SE: Datum

en: Date/Time:
sv_SE: Datum/Tid:

en: Default
sv_SE: Förvald

en: Default (%s)
sv_SE: Standard (%s)

en: Default Timezone
sv_SE: Tidszon

en: Default timezone is %s
sv_SE: Tidszon är %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
sv_SE: Tidszon är %s - det ska vara UTC

en: Delimiter
sv_SE: Avdelare

en: Democratic Republic of the Congo
sv_SE: Kongo-Kinshasa

en: Denmark
sv_SE: Danmark

en: Descending
sv_SE: Fallande

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Details
sv_SE: Detaljer

en: Directories
sv_SE: Kataloger

en: Disable
sv_SE: Inaktivera

en: Display a gallery of players.
sv_SE: Visa spelargalleri

en: Display a league table.
sv_SE: Visa en serietabell

en: Display a list of players.
sv_SE: Visa en spelarlista

en: Display link to view all events
sv_SE: Visa länk för att se alla evenemang.

en: Display link to view all players
sv_SE: Visa länk för att se alla spelare

en: Display link to view full table
sv_SE: Visa länk till fullständig tabell

en: Display logos
sv_SE: Visa klubbemblem

en: Display maps
sv_SE: Visa kartor

en: Display national flags
sv_SE: Visa nationalitetsflaggor

en: Display player names on hover
sv_SE: Visa spelarnamn vid hovring

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
sv_SE: Visar %s&#8211;%s av %s

en: Dominican Republic
sv_SE: Dominikanska Republiken

en: Drag the marker to the venue's location.
sv_SE: Dra markören till planens plats

en: ERROR: This is not a valid feed template.
sv_SE: ERROR: Detta är inte en giltig feed mall

en: East Timor
sv_SE: Östtimor

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Calendar
sv_SE: Redigera kalender

en: Edit Column
sv_SE: Redigera kolumn

en: Edit Event
sv_SE: Redigera evenemang

en: Edit League Table
sv_SE: Redigera serietabell

en: Edit Metric
sv_SE: Redigera metrik

en: Edit Outcome
sv_SE: Redigera utfall

en: Edit Performance
sv_SE: Redigera spelarstatistik

en: Edit Player
sv_SE: Redigera spelare

en: Edit Player List
sv_SE: Redigera spelarlista

en: Edit Position
sv_SE: Redigera spelarposition

en: Edit Result
sv_SE: Redigera resultat

en: Edit Results
sv_SE: Ändra resultat

en: Edit Season
sv_SE: Redigera säsong

en: Edit Staff
sv_SE: Redigera personal

en: Edit Statistic
sv_SE: Redigera statistik

en: Edit Team
sv_SE: Redigera lag

en: Edit Venue
sv_SE: Redigera spelplats

en: Egypt
sv_SE: Egypten

en: Enable
sv_SE: Aktivera

en: Environment
sv_SE: Miljö

en: Equation
sv_SE: Ekvation

en: Esports
sv_SE: Esporter

en: Estonia
sv_SE: Estland

en: Ethiopia
sv_SE: Etiopien

en: Europe
sv_SE: Europa

en: Event
sv_SE: Evenemang

en: Event Options
sv_SE: Evenemangsalternativ

en: Event Outcomes
sv_SE: Utfall evenemang

en: Event Results
sv_SE: Eventresultat

en: Events
sv_SE: Evenemang

en: Events need to be defined with columns in a specific order (3+ columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
sv_SE: Evenemang behöver anges med kolumnerna i en särskid ordning (mer än 3 kolumner).  <a href="%s">Klicka här för att ladda ner ett exempel</a>.

en: Floorball
sv_SE: Innebandy

en: France
sv_SE: Frankrike

en: Friendly
sv_SE: Vänskapsmatch

en: Frontend Styles
sv_SE: Utseende i butiken, frontend

en: Full Time
sv_SE: Full tid

en: Gallery
sv_SE: Galleri

en: General
sv_SE: Allmänt

en: General Options
sv_SE: Generella alternativ

en: Georgia
sv_SE: Georgien

en: Germany
sv_SE: Tyskland

en: Get Started
sv_SE: Kom igång

en: Get System Report
sv_SE: Få en systemrapport

en: Go to SportsPress Settings
sv_SE: Till Sportpress-inställingarna

en: Greece
sv_SE: Grekland

en: Grouping
sv_SE: Gruppering

en: Handball
sv_SE: Handboll

en: Heading
sv_SE: Sidhuvud

en: Hi there! Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
sv_SE: Hej! Välj en .csv-fil att ladda upp, klicka sedan på "Ladda upp fil för importering".

en: Hide this notice
sv_SE: Dölj notis

en: Home
sv_SE: Hem

en: Home URL
sv_SE: Hemadress

en: Hungary
sv_SE: Ungern

en: Ice Hockey
sv_SE: Ishocky

en: Iceland
sv_SE: Island

en: Icons
sv_SE: Ikoner

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import <strong>events</strong> from a csv file.
sv_SE: Importera <strong>evenemang</strong> från en CSV-fil.

en: Import <strong>players</strong> from a csv file.
sv_SE: Importera <strong>spelare</strong> från en CSV-fil.

en: Import <strong>teams</strong> from a csv file.
sv_SE: Importera <strong>lag</strong> från en CSV-fil.

en: Import Events
sv_SE: Importera evenemang

en: Import Players
sv_SE: Importera spelare

en: Import Teams
sv_SE: Importera lag

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> events and skipped <strong>%s</strong>.
sv_SE: Importering utförd - importerade <strong>%s</strong> evenemang och hoppade över <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> players and skipped <strong>%s</strong>.
sv_SE: Importeringen färdig - importerade  <strong>%s</strong> spelare och ignorerade <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> teams and skipped <strong>%s</strong>.
sv_SE: Importering färdig - importerade <strong>%s</strong> lag och ignorerade <strong>%s</strong>.

en: India
sv_SE: Indien

en: Indonesia
sv_SE: Indonesien

en: Insert into %s
sv_SE: Infoga i %s

en: Install demo content
sv_SE: Installera demo material

en: Installed Plugins
sv_SE: Installerade tillägg

en: Iraq
sv_SE: Irak

en: Ireland
sv_SE: Irland

en: Italy
sv_SE: Italien

en: Ivory Coast
sv_SE: Elfenbenskusten

en: Jordan
sv_SE: Jordanien

en: Key
sv_SE: Nyckel

en: Kyrgyzstan
sv_SE: Kirigistan

en: Label
sv_SE: Benämning

en: Last 10
sv_SE: Sista 10

en: Last 5
sv_SE: Sista 5

en: Latitude
sv_SE: Latitud

en: Latvia
sv_SE: Lettland

en: League Manager
sv_SE: Serieredigerare

en: League Table
sv_SE: Serietabell

en: League Tables
sv_SE: Tabeller

en: Lebanon
sv_SE: Libanon

en: Left
sv_SE: Vänster

en: Libya
sv_SE: Libyen

en: Limit
sv_SE: Gräns

en: Link players
sv_SE: Länka spelare

en: Link teams
sv_SE: Länka lag

en: Link venues
sv_SE: Länka spelplatser

en: List
sv_SE: Lista

en: Lithuania
sv_SE: Litauen

en: Live countdowns
sv_SE: Nedräkningar i realtid.

en: Logo
sv_SE: Emblem

en: Logos
sv_SE: Loggor

en: Longitude
sv_SE: Longitud

en: Luxembourg
sv_SE: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j M, Y H:i

en: Macau
sv_SE: Macao

en: Macedonia
sv_SE: Makedonien

en: Madagascar
sv_SE: Madagaskar

en: Maldives
sv_SE: Maldiverna

en: Manual
sv_SE: Manuelt

en: Mauritania
sv_SE: Mauritanien

en: Metric
sv_SE: Metrik

en: Metrics
sv_SE: Metriker

en: Micronesia
sv_SE: Mikronesien

en: Minutes
sv_SE: Minuter

en: Moldova
sv_SE: Moldavien

en: Mongolia
sv_SE: Mongolien

en: Morocco
sv_SE: Marocco

en: Name
sv_SE: Namn

en: Nationality
sv_SE: Nationalitet

en: Netherlands
sv_SE: Nederländerna

en: New
sv_SE: Ny

en: New Zealand
sv_SE: Nya Zeeland

en: Next
sv_SE: Nästa

en: Next Steps
sv_SE: Nästa steg

en: No
sv_SE: Nej

en: No overrides present in theme.
sv_SE: Inga överskridningar i temat.

en: No results found.
sv_SE: Inga resultat funna.

en: None
sv_SE: Inget

en: North America
sv_SE: Nordamerika

en: North Korea
sv_SE: Nordkorea

en: Northern Ireland
sv_SE: Nordirland

en: Norway
sv_SE: Norge

en: Now
sv_SE: Nu

en: Number of events to show:
sv_SE: Antal event att visa:

en: Number of players to show:
sv_SE: Antal spelare att visa:

en: Number of teams to show:
sv_SE: Antal lag att visa:

en: Oceania
sv_SE: Oceanien

en: Operators
sv_SE: Operatörer

en: Other
sv_SE: Andra

en: Outcome
sv_SE: Utfall

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: PHP Version
sv_SE: PHP-version

en: Paginate
sv_SE: Sidnumrera

en: Pagination
sv_SE: Sidnumrering

en: Parent
sv_SE: Förälder

en: Parent:
sv_SE: Förälder:

en: Past Teams
sv_SE: Tidigare lag

en: Performance
sv_SE: Spelarstatistik

en: Performance:
sv_SE: Spelarstatistik:

en: Philippines
sv_SE: Filippinerna

en: Photo
sv_SE: Foto

en: Played
sv_SE: Spelad

en: Player
sv_SE: Spelare

en: Player List
sv_SE: Spelarlista

en: Player Lists
sv_SE: Spelarlistor

en: Player Options
sv_SE: Spelaralternativ

en: Player Performance
sv_SE: spelarprestation

en: Player Statistics
sv_SE: spelarstatistik

en: Player vs player
sv_SE: Spelare mot spelare

en: Players
sv_SE: Spelare

en: Players need to be defined with columns in a specific order (7 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
sv_SE: Spelare måste definieras med kolumner i en särskild ordning (7 kolumner). <a href="%s">Ladda ner exempel</a>.

en: Please include this information when requesting support:
sv_SE: Vänligen inkludera den här informationen när du ber om support:

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Poland
sv_SE: Polen

en: Positions
sv_SE: Positioner

en: Preview
sv_SE: Förhandsgranska

en: Preview %s
sv_SE: Förhandsgranska %s

en: Previous
sv_SE: Föregående

en: Primary
sv_SE: Primär

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Published
sv_SE: Publicerat

en: Recap
sv_SE: Återblicka

en: Remove video
sv_SE: Ta bort video

en: Republic of the Congo
sv_SE: Kongo-Brazzaville

en: Result
sv_SE: Resultat

en: Results
sv_SE: Resultat

en: Right
sv_SE: Höger

en: Romania
sv_SE: Rumänien

en: Russia
sv_SE: Ryssland

en: SOAP Client
sv_SE: SOAP-klient

en: SP Configuration
sv_SE: SP konfiguration

en: SP Taxonomies
sv_SE: SP taxonomier

en: SP Version
sv_SE: SP version

en: SUHOSIN Installed
sv_SE: SUHOSIN installerat

en: Saint Kitts and Nevis
sv_SE: Saint Kitts och Nevis

en: Saint Lucia
sv_SE: Sankta Lucia

en: Saint Vincent and the Grenadines
sv_SE: Saint Vincent och Grenadinerna

en: Sao Tome and Principe
sv_SE: Sao Tomé och Principe

en: Saudi Arabia
sv_SE: Saudi Arabien

en: Save
sv_SE: Spara

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Scheduled
sv_SE: Tidsinställt

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>.
sv_SE: Planerat till: <b>%1$s</b>.

en: Scotland
sv_SE: Skottland

en: Scripts
sv_SE: Script

en: Search
sv_SE: Sök

en: Season
sv_SE: Säsong

en: Seasons
sv_SE: Säsonger

en: Select %s
sv_SE: Välj %s

en: Select %s:
sv_SE: Välj %s:

en: Select All
sv_SE: Välj alla

en: Select Logo
sv_SE: Välj emblem

en: Select Photo
sv_SE: Välj foto

en: Select...
sv_SE: Välj...

en: Serbia
sv_SE: Serbien

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Settings saved.
sv_SE: Inställningarna sparade.

en: Seychelles
sv_SE: Seychellerna

en: Shortcodes
sv_SE: Kortkoder

en: Show all competitions
sv_SE: Visa alla tävlingar

en: Show all positions
sv_SE: Visa alla positioner

en: Show all seasons
sv_SE: Visa alla säsonger

en: Show all teams
sv_SE: Visa alla lag

en: Site URL
sv_SE: Sajtadress

en: Slovakia
sv_SE: Slovakien

en: Slovenia
sv_SE: Slovenien

en: Soccer (Association Football)
sv_SE: Fotboll

en: Sorry, there has been an error.
sv_SE: Ett fel har tyvärr uppstått.

en: Sort Order
sv_SE: Sorteringsordning

en: Sort Order:
sv_SE: Sorteringsordning:

en: Sort by
sv_SE: Sortera efter

en: Sort by:
sv_SE: Sortera enligt:

en: South Africa
sv_SE: Sydafrika

en: South America
sv_SE: Sydamerika

en: South Korea
sv_SE: Sydkorea

en: Spain
sv_SE: Spanien

en: SportsPress
sv_SE: SportPress

en: SportsPress Events (CSV)
sv_SE: SportPress-evenemang (CSV)

en: SportsPress Players (CSV)
sv_SE: SportPress spelare (CSV)

en: SportsPress Teams (CSV)
sv_SE: SportPress-lag (CSV)

en: Staff
sv_SE: Personal

en: Started
sv_SE: Startade

en: Starting Lineup
sv_SE: Startspelare

en: Statistic
sv_SE: Statistik

en: Statistics
sv_SE: Statistik

en: Streak
sv_SE: Svit

en: Styles and Scripts
sv_SE: Stilmallar och skript

en: Substitute
sv_SE: Avbytare

en: Substituted
sv_SE: Utbytt

en: Substitutes
sv_SE: Avbytare

en: Success!
sv_SE: Klart!

en: Suriname
sv_SE: Surinam

en: Sweden
sv_SE: Sverige

en: Switzerland
sv_SE: Schweiz

en: System Status
sv_SE: Systemstatus

en: Table Columns
sv_SE: tabellkolumner

en: Tajikistan
sv_SE: Tachikistan

en: Team
sv_SE: Lag

en: Team Manager
sv_SE: Lagredigerare

en: Team Options
sv_SE: Lagalternativ

en: Team vs team
sv_SE: Lag mot Lag

en: Teams
sv_SE: Lag

en: Teams need to be defined with columns in a specific order (3 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
sv_SE: Spelare måste definieras med kolumner i en särskild ordning (3 kolumner). <a href="%s">Klicak här för att ladda ner ett exempel</a>.

en: Template Overrides
sv_SE: Överskridande av mallar

en: Templates
sv_SE: Mallar

en: Thank you for updating to the latest version!
sv_SE: Tack för att du uppdaterade till den senaste versionen!

en: Thanks for installing!
sv_SE: Tack för installationen!

en: Thanks, all done!
sv_SE: Tack, allt klart!

en: The CSV is invalid.
sv_SE: Ogiltig CSV-fil.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
sv_SE: Beskrivningen visas inte som standard, men går att visa med vissa teman.

en: The following options affect how words are displayed on the frontend.
sv_SE: Följande val påverkar hur ord visas frontend

en: Theme
sv_SE: Tema

en: Theme Integration Guide
sv_SE: Integrationsguide för tema

en: Theme Name
sv_SE: Temanamn

en: Theme Version
sv_SE: Temaversion

en: These settings control the permalinks used for SportsPress. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
sv_SE: Inställningarna kontrollerar permalänkarna som används av SportsPress. Används endast då <strong>förvalda permalängar ej används</strong>.

en: This will enable a script allowing the countdowns to be animated.
sv_SE: Detta tillåter ett skript som gör nedräkningar animerade.

en: Time
sv_SE: Tid

en: Time/Results
sv_SE: Tid/Resultat

en: Timezone
sv_SE: Tidszon

en: Title
sv_SE: Titel

en: Title:
sv_SE: Titel:

en: Today
sv_SE: Idag

en: Translators
sv_SE: Översättare

en: Trinidad and Tobago
sv_SE: Trinidad och Tobago

en: Tunisia
sv_SE: Tunisien

en: Turkey
sv_SE: Turkiet

en: Ukraine
sv_SE: Ukraina

en: United Arab Emirates
sv_SE: Förenade Arabemiraten

en: United Kingdom
sv_SE: Storbritannien

en: United States
sv_SE: USA

en: Update
sv_SE: Uppdatera

en: Uploaded to this %s
sv_SE: Uppladdad till denna %s

en: Used for events.
sv_SE: Använd för evenemang

en: User
sv_SE: Användare

en: Uzbekistan
sv_SE: Usbekistan

en: Values
sv_SE: Värden

en: Variable
sv_SE: variabel

en: Variables
sv_SE: Variablar

en: Vatican City
sv_SE: Vatikanstaten

en: Venue
sv_SE: Spelplats

en: Venues
sv_SE: Spelplatser

en: View
sv_SE: Visa

en: View All
sv_SE: Visa alla

en: View Events
sv_SE: Visa evenemang

en: View Players
sv_SE: Visa spelare

en: View Teams
sv_SE: Visa lag

en: View all events
sv_SE: Visa alla evenemang

en: View all players
sv_SE: Visa alla spelare

en: View full table
sv_SE: Visa fullständig tabell

en: Visit Site
sv_SE: Besök sida

en: Visit plugin homepage
sv_SE: Besök tilläggets webbplats

en: WP Language
sv_SE: WP-språk

en: WP Multisite Enabled
sv_SE: WP Multisite Aktiverat

en: WP Version
sv_SE: WP-version

en: Web Server Info
sv_SE: Webserverinfo

en: Welcome to SportsPress
sv_SE: Välkommen till SportsPress

en: Welcome to SportsPress %s
sv_SE: Välkommen till SportsPress %s

en: Western Sahara
sv_SE: Västra Sahara

en: What's new:
sv_SE: Vad som är nytt:

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
sv_SE: Servern verkar ha varken fsockopen eller cURL aktiverat. PayPal IPN och andra skript som behöver kommunicera med servern kommer inte att fungera. Vänligen kontakta ditt webbhotell.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
sv_SE: Din server har inte <a href="%s">SOAP-klientklassen</a> aktiverad. Vissa betalningstjänster som använder SOAP kanske inte kommer att fungera.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
sv_SE: Servern har cURL aktiverat, men inte fsockopen.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
sv_SE: fsockopen och cURL är aktiverat på din server.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
sv_SE: fsockopen är aktiverat på servern, men inte cURL.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
sv_SE: Servern har SOAP-klientklassen aktiverad.

en: Your settings have been saved.
sv_SE: Dina inställningar har sparats.

en: against
sv_SE: Mot

en: by
sv_SE: av

en: days
sv_SE: dagar

en: events
sv_SE: event

[ctx: example]
en: Fixtures & Results
sv_SE: Matcher och resultat

[ctx: example]
en: Player Ranking
sv_SE: Spelarranking

[ctx: example]
en: Primary League
sv_SE: Primär Liga

[ctx: example]
en: Roster
sv_SE: Trupp

[ctx: example]
en: Secondary League
sv_SE: Sekundär Liga

en: for
sv_SE: För

en: hrs
sv_SE: tim

en: is available
sv_SE: är tillgänglig

en: mins
sv_SE: min

en: players
sv_SE: spelare

en: secs
sv_SE: sek

en: teams
sv_SE: lag
