SportsPress - en to nb_NO translation catalogue (624 entries)

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
nb_NO: %s - Vi anbefaler å sette minne til minst 64MB. Se: <a href="%s">Øke minne som er tildelt PHP</a>

en: %s SportsPress %s has lots of refinements we think you&#8217;ll love.
nb_NO: %s SportsPress %s har mange finesser vi tror du vil elske.

en: &mdash; None &mdash;
nb_NO: &mdash; Ingen &mdash;

en: &mdash; Not set &mdash;
nb_NO: Ikke angitt

en: &mdash; Remove &mdash;
nb_NO: &mdash; Fjern &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
nb_NO: &mdash; Velg &mdash;

en: (no title)
nb_NO: (ingen tittel)

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
nb_NO: <code>%s</code> versjon <strong style="color:red">%s</strong> er utdatert. Kjerneversjonen er %s

en: <strong>%s event</strong> published | <strong>%s events</strong> published
nb_NO[0]: <strong>%s kamp</strong> publisert
nb_NO[1]: <strong>%s kamper</strong> publisert

en: <strong>%s event</strong> scheduled | <strong>%s events</strong> scheduled
nb_NO[0]: <strong>%s kamp</strong> planlagt
nb_NO[1]: <strong>%s kamper</strong> planlagt

en: <strong>%s</strong> until next event
nb_NO: <strong>%s</strong> før neste kamp

en: <strong>Your theme does not declare SportsPress support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a SportsPress theme :)
nb_NO: <strong>Temaet ditt bekrefter ikke støtte av SportsPress</strong> &#8211; Dersom du opplever problemer med layout, vennligst les integrasjonsguiden vår eller velg et SportsPress-tema :)

en: <strong>Your theme has bundled outdated copies of SportsPress template files</strong> &#8211; if you encounter functionality issues on the frontend this could the reason. Ensure you update or remove them (in general we recommend only bundling the template files you actually need to customize). See the system report for full details.
nb_NO: <strong> Ditt tema har samlet utdaterte eksemplarer av SportsPress malfiler </ strong> - hvis du finner funksjonalitetsfølger på frontend dette kan være grunnen. Sørg for at du oppdaterer eller fjerne dem (generelt anbefaler vi bare bunting av malfiler du faktisk trenger for å tilpasse). Se systemrapporten for detaljer.

en: A calendar of events.
nb_NO: En kalender med kamper.

en: A clock that counts down to an upcoming event.
nb_NO: En klokke som teller ned til en kommende kamp.

en: A list of events.
nb_NO: En liste av kamper

en: Abbreviate team names
nb_NO: Forkort lagnavn

en: Abbreviation
nb_NO: Forkortelse

en: About SportsPress
nb_NO: Om SportsPress

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
nb_NO: Handling mislyktes. Vennligst oppdater siden og prøv igjen.

en: Add New
nb_NO: Legg til

en: Add New Calendar
nb_NO: Legg til ny kalender

en: Add New Column
nb_NO: Legg til ny Kolonne

en: Add New Event
nb_NO: Legg til ny kamp

en: Add New League Table
nb_NO: Legg til ny ligatabell

en: Add New Metric
nb_NO: Legg til ny beregning

en: Add New Outcome
nb_NO: Legg til nytt resultat

en: Add New Performance
nb_NO: Legg til ny utførelse

en: Add New Player
nb_NO: Legg til ny spiller

en: Add New Player List
nb_NO: Legg til ny spillerliste

en: Add New Result
nb_NO: Legg til nytt resultat

en: Add New Staff
nb_NO: Legg til nytt personale

en: Add New Statistic
nb_NO: Legg til ny statistikk

en: Add New Team
nb_NO: Legg til nytt lag

en: Add a Twitter feed to team, player, and staff pages.
nb_NO: Legg til en Twitterfeed på lag-, spiller- og støtteapparatsider

en: Add a global navigation bar to display logos that link to each team.
nb_NO: Legg til en universal navigasjonslinje for å vise logoer som linker til alle lag.

en: Add icon
nb_NO: Legg til ikon

en: Add logo
nb_NO: Legg til logo

en: Add photo
nb_NO: Legg til Foto

en: Add video
nb_NO: Legg til video

en: Add your [stars] on [link]wordpress.org[/link] and get the Birthdays module for free.
nb_NO: Legg inn dine [stars] på [link]wordpress.org[/link] og få bursdagsmodulen gratis.

en: Address
nb_NO: Adresse

en: Adjustments
nb_NO: Justeringer

en: Africa
nb_NO: Afrika

en: Algeria
nb_NO: Algeri

en: Align
nb_NO: Reguler

en: All
nb_NO: Alle

en: All done!
nb_NO: Helt ferdig!

en: Allow people to post comments on new articles
nb_NO: Tillat folk å kommentere nye artikler

en: American Football
nb_NO: Amerikansk Fotball

en: American Samoa
nb_NO: Amerikansk Samoa

en: Antigua and Barbuda
nb_NO: Antigua og Barbuda

en: Apple Calendar
nb_NO: Apple kalender

en: Article
nb_NO: Artikkel

en: Ascending
nb_NO: Stigende

en: Attended
nb_NO: Bemannet

en: Attract sponsors by offering them advertising space on your website.
nb_NO: Tiltrekk sponsorer ved å tilby annonseringsplass på nettsiden din.

en: Australian Rules Football
nb_NO: Australsk Fotball

en: Austria
nb_NO: Østerrike

en: Author URL
nb_NO: Forfatter-URL

en: Auto
nb_NO: Automatisk

en: Average
nb_NO: Gjennomsnittlig

en: Away
nb_NO: Borte

en: Background
nb_NO: Bakgrunn

en: Basic Setup
nb_NO: Basisoppsett

en: Belarus
nb_NO: Hviterussland

en: Belgium
nb_NO: Belgia

en: Birthdays
nb_NO: Bursdager

en: Birthdays Module
nb_NO: Bursdag modul

en: Blocks
nb_NO: Blokker

en: Bosnia and Herzegovina
nb_NO: Bosnia Hercegovina

en: Branding
nb_NO: Merkevarebygging

en: Brazil
nb_NO: Brasil

en: British Virgin Islands
nb_NO: Britiske jomfruøyene

en: Calendar
nb_NO: Kalender

en: Calendars
nb_NO: Kalendere

en: Cambodia
nb_NO: Kambodja

en: Cameroon
nb_NO: Kamerun

en: Canada
nb_NO: Kanada

en: Cancel
nb_NO: Avbryt

en: Cape Verde
nb_NO: Cap Verde

en: Career Total
nb_NO: Karrieren totalt

en: Cayman Islands
nb_NO: Caymanøyene

en: Center
nb_NO: Senter

en: Central African Republic
nb_NO: Sentralafrikanske Republikk

en: Chad
nb_NO: Tsjad

en: Change
nb_NO: Endre

en: Changes saved.
nb_NO: Endringer ble lagret.

en: Cheatin&#8217; huh?
nb_NO: Jukser&#8217;u&#8217;a?

en: China
nb_NO: Kina

en: Choose a city in the same timezone as you.
nb_NO: Velg en by som er i samme tidssone som deg.

en: Column
nb_NO: Kolonne

en: Columns
nb_NO: Kolonner

en: Columns:
nb_NO: Kolonner:

en: Combined
nb_NO: Kombinert

en: Comments
nb_NO: Kommentarer

en: Competition
nb_NO: Konkurranse

en: Competitions
nb_NO: Konkurranser

en: Competitive
nb_NO: Konkurransedyktig

en: Condition
nb_NO: Form

en: Configure
nb_NO: Konfigurer

en: Connect
nb_NO: Koble til

en: Constants
nb_NO: Konstanter

en: Cook Islands
nb_NO: Cookøyene

en: Copy this code and paste it into your post, page or text widget content.
nb_NO: Kopier denne koden og lim den inn i innlegget ditt, siden eller tekst widget innhold.

en: Countdown
nb_NO: Nedtelling

en: Countdowns
nb_NO: Nedtellinger

en: Create a custom color palette for each team.
nb_NO: Lag tilpasset fargepalett for alle lag.

en: Create automated league tables to keep track of team standings.
nb_NO: Lag automatiserte ligatabeller for å ha oversikt over lagenes plassering.

en: Create team rosters, player galleries, and ranking charts.
nb_NO: Lag spillerlister, spillergallerier og ranglister

en: Credits
nb_NO: Takk til

en: Croatia
nb_NO: Kroatia

en: Cuba
nb_NO: Kuba

en: Current Team
nb_NO: Nåværende lag

en: Current Teams
nb_NO: Nåværende lag

en: Current Theme
nb_NO: Nåværende tema

en: Custom CSS
nb_NO: Tilpasset CSS

en: Custom:
nb_NO: Tilpasset:

en: Customize
nb_NO: Tilpass

en: Cyprus
nb_NO: Kypros

en: Czech Republic
nb_NO: Tsjekkia

en: Darts
nb_NO: Dart

en: Date
nb_NO: Dato

en: Date Format
nb_NO: Datoformat

en: Date range:
nb_NO: Datointervall:

en: Date/Time:
nb_NO: Dato/Tid:

en: Date:
nb_NO: Dato

en: Default
nb_NO: Standard

en: Default (%s)
nb_NO: Standard (%s)

en: Default Timezone
nb_NO: Standard tidssone

en: Default timezone is %s
nb_NO: Standard tidssone er %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
nb_NO: Standard tidssone er %s - det burde være UTC

en: Delete row
nb_NO: Slett rekke

en: Delimiter
nb_NO: Skilletegn

en: Democratic Republic of the Congo
nb_NO: Den demokratiske republikken Kongo

en: Denmark
nb_NO: Danmark

en: Descending
nb_NO: Synkende

en: Description
nb_NO: Beskrivelse

en: Details
nb_NO: Detaljer

en: Developers
nb_NO: Utviklere

en: Directories
nb_NO: Kataloger

en: Disable
nb_NO: Deaktiver

en: Display a dashboard page with SportsPress video tutorials.
nb_NO: Vis en dashbord-side med SportsPress videoveiledinger.

en: Display a gallery of players.
nb_NO: Vis et galleri av spillere

en: Display a league table.
nb_NO: Vis en ligatabell.

en: Display a list of players.
nb_NO: Vis en liste med spillere.

en: Display a single staff member.
nb_NO: Velg én fra støtteapparatet.

en: Display calendar title
nb_NO: Vis kalendernavn

en: Display competition
nb_NO: Velg konkurranse

en: Display each player's birthday and their current age.
nb_NO: Hvis hver spillers bursdag og deres nåværende alder

en: Display link to view all events
nb_NO: Vis link for å vise alle kamper

en: Display link to view all players
nb_NO: Vis link for å vise alle spillere

en: Display link to view full table
nb_NO: Vis link for å se full tabell

en: Display logos
nb_NO: Vis logoer

en: Display maps
nb_NO: Vis kart

en: Display national flags
nb_NO: Vis nasjonale flagg

en: Display outcome
nb_NO: Vis resultatet

en: Display photos
nb_NO: Vi bilder

en: Display player names on hover
nb_NO: Vis spillernavn når musepeker settes på

en: Display season
nb_NO: Vis sesong

en: Display squad numbers
nb_NO: Vis draktnummer

en: Display venue
nb_NO: Vis sted

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
nb_NO: Viser %s&#8211;%s av %s

en: Docs
nb_NO: Dokumentasjoner

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

en: Dominican Republic
nb_NO: Dominikanske Republikk

en: Drag the marker to the venue's location.
nb_NO: Dra markøren til stedets beliggenhet.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
nb_NO: ERROR: Dette er ikke en gyldig feed-mal.

en: East Timor
nb_NO: ØstTimor

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit Calendar
nb_NO: Rediger kalender

en: Edit Column
nb_NO: Rediger Kolonne

en: Edit Competition
nb_NO: Endre konkurranse

en: Edit Event
nb_NO: Rediger kamp

en: Edit Job
nb_NO: Endre jobb

en: Edit League Table
nb_NO: Rediger ligatabell

en: Edit Metric
nb_NO: Rediger beregning

en: Edit Outcome
nb_NO: Rediger resultat

en: Edit Performance
nb_NO: Rediger utførelse

en: Edit Player
nb_NO: Rediger spiller

en: Edit Player List
nb_NO: Rediger spillerliste

en: Edit Position
nb_NO: Rediger posisjon

en: Edit Result
nb_NO: Rediger resultat

en: Edit Results
nb_NO: Rediger resultat

en: Edit Season
nb_NO: Rediger sesong

en: Edit Staff
nb_NO: Rediger personale

en: Edit Statistic
nb_NO: Rediger statistikk

en: Edit Team
nb_NO: Rediger lag

en: Edit Venue
nb_NO: Rediger sted

en: Enable
nb_NO: Aktiver

en: Environment
nb_NO: Miljø

en: Equal %s
nb_NO: Lik %s

en: Equation
nb_NO: Formel

en: Esports
nb_NO: Esport

en: Estonia
nb_NO: Estland

en: Ethiopia
nb_NO: Etiopia

en: Europe
nb_NO: Europa

en: Event
nb_NO: Hendelse

en: Event Blocks
nb_NO: Kampblokker

en: Event Calendar
nb_NO: Kampkalender

en: Event List
nb_NO: Kampliste

en: Event Manager
nb_NO: Kampleder

en: Event Options
nb_NO: Kamp valg

en: Event Outcomes
nb_NO: Kampresultat

en: Event Results
nb_NO: Kampresultat

en: Events
nb_NO: Kamper

en: Events need to be defined with columns in a specific order (3+ columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
nb_NO: Hendelser må defineres med kolonner i en bestemt rekkefølge (3 + kolonner). <a href="%s">Klikk her for å laste ned en prøve</a>.

en: Extras
nb_NO: Ekstra

en: Faroe Islands
nb_NO: Færøyene

en: Feature Requests
nb_NO: Forespørte funksjoner

en: Feeds
nb_NO: Feeder

en: Finland
nb_NO: Finnland

en: Floorball
nb_NO: Innebandy

en: Follow [link]@ThemeBoy[/link] on Twitter.
nb_NO: Følg [link]@ThemeBoy[/link] på Twitter.

en: France
nb_NO: Frankrike

en: Free
nb_NO: Gratis

en: Free SportsPress Theme
nb_NO: Gratis SportsPress tema

en: Free with review
nb_NO: Gratis med vurdering

en: Free with tweet
nb_NO: Gratis med tweet

en: Friendly
nb_NO: Vennlig

en: Frontend Styles
nb_NO: Frontend-stiler

en: Full Time
nb_NO: Full tid

en: Gallery
nb_NO: Galleri

en: Games Back
nb_NO: Kamper bak

en: General
nb_NO: Generelle

en: General Options
nb_NO: Generelle valg

en: Germany
nb_NO: Tyskland

en: Get SportsPress Pro to get access to all modules. You can upgrade any time without losing any of your data.
nb_NO: Oppgrader til SportsPress Pro for å få tilgang til alle moduler. Du kan oppgradere når du vil uten å miste dine data.

en: Get Started
nb_NO: Kom i gang

en: Get System Report
nb_NO: Få Systemrapport

en: Getting Started
nb_NO: Kom i gang

en: Go to SportsPress Settings
nb_NO: Gå til SportsPress-innstillinger

en: Google Maps
nb_NO: Google kart

en: Greece
nb_NO: Hellas

en: Grouping
nb_NO: Gruppering

en: Handball
nb_NO: Håndball

en: Have you tried the free Rookie theme yet?
nb_NO: Har du prøvd det kostnadsfrie temaet Rookie enda?

en: Heading
nb_NO: Overskrift

en: Help
nb_NO: Hjelp

en: Help spread the word by tweeting with #SportsPress and get the Twitter module for free.
nb_NO: Hjelp oss med å spre ordet ved å twitre #SportsPress og få Twitter-modulen gratis.

en: Help spread the word by tweeting with [link]#SportsPress[/link] and get the Twitter module for free.
nb_NO: Hjelp oss med å spre ordet ved å twitre [link]#SportsPress[/link] og få Twitter-modulen gratis.

en: Hi there! Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
nb_NO: Hei der! Velg en .csv-fil for å laste opp, og klikk deretter på "Last opp fil og importer".

en: Hide this notice
nb_NO: Skjul dette varselet

en: Highlight
nb_NO: Høydepunkt

en: Home
nb_NO: Hjem

en: Home URL
nb_NO: Hjemme-URL

en: Hungary
nb_NO: Ungarn

en: Hybrid
nb_NO: Krysning

en: Ice Hockey
nb_NO: Ishockey

en: Iceland
nb_NO: Island

en: Icon
nb_NO: Ikon

en: Icons
nb_NO: Ikoner

en: Import
nb_NO: Importer

en: Import <strong>events</strong> from a csv file.
nb_NO: Importer <strong>kamper</strong> fra en csv fil.

en: Import <strong>players</strong> from a csv file.
nb_NO: Importer <strong>spillere</strong> fra en csv fil.

en: Import <strong>staff</strong> from a csv file.
nb_NO: Importer <strong>personale</strong> fra en csv fil.

en: Import <strong>teams</strong> from a csv file.
nb_NO: Importer <strong>lag</strong> fra en csv fil.

en: Import Events
nb_NO: Importer kamper

en: Import Players
nb_NO: Importer Spillere

en: Import Staff
nb_NO: Importer personale

en: Import Teams
nb_NO: Importer Lag

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> events and skipped <strong>%s</strong>.
nb_NO: Import komplett - importert <strong>%s</strong> kamper og utelatt<strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> players and skipped <strong>%s</strong>.
nb_NO: Importering komplett - importert <strong>%s</strong> spillere og utelot <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> staff and skipped <strong>%s</strong>.
nb_NO: Import komplett - importert <strong>%s</strong> personale og utelatt <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> teams and skipped <strong>%s</strong>.
nb_NO: Import fullført - importert <strong>%s</strong> lag og utelot <strong>%s</strong>.

en: Insert %s
nb_NO: Sett inn %s

en: Insert into %s
nb_NO: Sett inn i %s

en: Insert row after
nb_NO: Sett inn rekke etter

en: Install Now
nb_NO: Installer nå

en: Install demo content
nb_NO: Installer demoinnhold

en: Installation
nb_NO: Installasjon

en: Installed Plugins
nb_NO: Installerte utvidelser

en: Instantly rebrand the dashboard with your own logo and colors.
nb_NO: Gjør om dashbordet øyeblikkelig med din egen logo og farger.

en: Iraq
nb_NO: Irak

en: Ireland
nb_NO: Irland

en: Italy
nb_NO: Italia

en: Ivory Coast
nb_NO: Elfenbenskysten

en: Job
nb_NO: Jobb

en: Jobs
nb_NO: Jobber

en: Key
nb_NO: Nøkkel

en: Kyrgyzstan
nb_NO: Kirgistan

en: Label
nb_NO: Etikett

en: Last 10
nb_NO: Siste 10

en: Last 5
nb_NO: Siste 5

en: Latitude
nb_NO: Breddegrad

en: League Manager
nb_NO: Liga Manager

en: League Menu
nb_NO: Ligameny

en: League Table
nb_NO: Ligatabell

en: League Tables
nb_NO: Ligatabeller

en: Learn more
nb_NO: Lær mer

en: Least %s
nb_NO: Minst %s

en: Lebanon
nb_NO: Libanon

en: Left
nb_NO: Venstre

en: Limit
nb_NO: Grense

en: Link events
nb_NO: Link kamper

en: Link players
nb_NO: Link spillere

en: Link staff
nb_NO: Link personale

en: Link teams
nb_NO: Link lag

en: Link venues
nb_NO: Link steder

en: List
nb_NO: Liste

en: Lithuania
nb_NO: Litauen

en: Live countdowns
nb_NO: Live nedtellinger

en: Logos
nb_NO: Logoer

en: Longitude
nb_NO: Lengdegrad

en: Love SportsPress? Help spread the word by rating us 5★ on WordPress.org
nb_NO: Elsker SportsPress? Bidra til å spre ordet ved å rate oss fem ★ på WordPress.org

en: Luxembourg
nb_NO: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
nb_NO: j M, Y @ G:i

en: Macedonia
nb_NO: Makedonia

en: Madagascar
nb_NO: Madagaskar

en: Maldives
nb_NO: Maldivene

en: Manual
nb_NO: Manuell

en: Marshall Islands
nb_NO: Marshalløyene

en: Metric
nb_NO: Beregning

en: Metrics
nb_NO: Beregninger

en: Micronesia
nb_NO: Mikronesia

en: Minutes
nb_NO: Minutter

en: Mode
nb_NO: Modus

en: Modules
nb_NO: Moduler

en: Morocco
nb_NO: Marokko

en: Most %s
nb_NO: Mest %s

en: Name
nb_NO: Navn

en: Nationality
nb_NO: Nasjonalitet

en: Need a Better Theme?
nb_NO: Trenger du et bedre tema?

en: Netball
nb_NO: Nettball

en: Netherlands
nb_NO: Nederland

en: New
nb_NO: Ny

en: New Caledonia
nb_NO: Ny-Caledonia

en: Next
nb_NO: Neste

en: Next Steps
nb_NO: Neste trinn

en: No
nb_NO: Ingen

en: No overrides present in theme.
nb_NO: Ingen overstyringer til stede i tema.

en: No results found.
nb_NO: Ingen treff.

en: None
nb_NO: Ingen

en: North America
nb_NO: NordAmerika

en: North Korea
nb_NO: Nord Korea

en: Northern Ireland
nb_NO: NordIrland

en: Norway
nb_NO: Norge

en: Now
nb_NO: Nå

en: Number of events to show:
nb_NO: Antall kamper å vise:

en: Number of players to show:
nb_NO: Antall spillere å vise:

en: Number of teams to show:
nb_NO: Antall lag å vise:

en: Oceania
nb_NO: Oseania

en: Offer premium news & highlights from leading global sports. SportsPress TV will keep your visitors entertained for hours.
nb_NO: Tilbyr premiumnyheter & høydepunkter fra ledende globale idretter. SportsPress TV vil underholde dine besøkende i timevis.

en: Open link in a new window/tab
nb_NO: Åpne link i nytt vindu/fane

en: Operators
nb_NO: Operatører

en: Organize and display staff in list and gallery layouts.
nb_NO: Organiser og vis støtteapparatet i liste- og gallerilayout

en: Organize and publish calendars using different layouts.
nb_NO: Organiser og publiser kalendere med ulike layouter.

en: Other
nb_NO: Annet

en: Outcome
nb_NO: Resultat

en: Overview
nb_NO: Oversikt

en: PHP Max Input Vars
nb_NO: PHP maks inputvariabler

en: PHP Post Max Size
nb_NO: PHP maks innleggsstørrelse

en: PHP Time Limit
nb_NO: PHP tidsbegrensning

en: PHP Version
nb_NO: PHP-versjon

en: Padding
nb_NO: Utfylling

en: Paginate
nb_NO: Paginere

en: Pagination
nb_NO: Paginerer

en: Palestine
nb_NO: Palestina

en: Parent
nb_NO: Forelder

en: Parent:
nb_NO: Forelder:

en: Past Teams
nb_NO: Tidligere Lag

en: Performance
nb_NO: Utførelse

en: Performance:
nb_NO: Utførelse:

en: Philippines
nb_NO: Filippinene

en: Photo
nb_NO: Foto

en: Played
nb_NO: Spilt

en: Player
nb_NO: Spiller

en: Player Gallery
nb_NO: Spillergalleri

en: Player List
nb_NO: Spillerliste

en: Player Lists
nb_NO: Spillerlister

en: Player Metrics
nb_NO: Spillerberegninger

en: Player Options
nb_NO: Spiller valg

en: Player Performance
nb_NO: Spiller utførelse

en: Player Statistics
nb_NO: Spiller statistikk

en: Player vs player
nb_NO: Spiller vs spiller

en: Players
nb_NO: Spillere

en: Players need to be defined with columns in a specific order (7 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
nb_NO: Spillere må være definert med kolonner i en bestemt rekkefølge (7 kolonner). <a href="%s">Klikk her for å laste ned en prøve </a>.

en: Please include this information when requesting support:
nb_NO: Vennligst oppgi denne informasjonen når du ber om støtte:

en: Plugins
nb_NO: Utvidelser

en: Poland
nb_NO: Polen

en: Position
nb_NO: Posisjon

en: Positions
nb_NO: Posisjoner

en: Post Review
nb_NO: Innleggsvurdering

en: Premium Support
nb_NO: Premium support

en: Presets
nb_NO: Forhåndsinnstilinger

en: Preview
nb_NO: Forhåndsvis

en: Preview %s
nb_NO: Forhåndsvis %s

en: Previous
nb_NO: Forige

en: Primary
nb_NO: Primær

en: Profile
nb_NO: Profil

en: Published
nb_NO: Publisert

en: Racket Sports
nb_NO: Racketsport

en: Rank
nb_NO: Rang

en: Recap
nb_NO: Oppsummering

en: Remove icon
nb_NO: Fjern ikon

en: Remove logo
nb_NO: Fjern logo

en: Remove photo
nb_NO: Fjern foto

en: Remove video
nb_NO: Fjern video

en: Republic of the Congo
nb_NO: Republikken Kongo

en: Result
nb_NO: Resultat

en: Results
nb_NO: Resultater

en: Results Only
nb_NO: Kun resultat

en: Review on WP.org
nb_NO: Vurder på WP.org

en: Right
nb_NO: Høyre

en: Rookie is a free starter theme for SportsPress designed by ThemeBoy.
nb_NO: Rookie er et gratis start-tema for SportsPress designet av ThemeBoy.

en: Rows
nb_NO: Rader

en: Rugby League
nb_NO: Rugbyliga

en: Rugby Union
nb_NO: Rugbyforeningen

en: Russia
nb_NO: Russland

en: SOAP Client
nb_NO: SOAP-klient

en: SP Configuration
nb_NO: SP konfigurasjon

en: SP Post Types
nb_NO: SP posteringstyper

en: SP Taxonomies
nb_NO: SP klassifikasjoner

en: SP Version
nb_NO: SP versjon

en: SUHOSIN Installed
nb_NO: SUHOSIN Installert

en: Saint Kitts and Nevis
nb_NO: Saint Kitts og Nevis

en: Saint Lucia
nb_NO: Sankta Lucia

en: Saint Vincent and the Grenadines
nb_NO: Saint Vincent og Grenadinene

en: Sao Tome and Principe
nb_NO: São Tomé og Príncipe

en: Satellite
nb_NO: Satellitt

en: Save
nb_NO: Lagre

en: Save Changes
nb_NO: Lagre endringer

en: Schedule tournaments and create interactive playoff brackets.
nb_NO: Planlegg turneringer og lag interaktive sluttspill-kart.

en: Scheduled
nb_NO: Planlagt

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>.
nb_NO: Planlagt for: <b>%1$s</b>.

en: Scotland
nb_NO: Skottland

en: Scripts
nb_NO: Skripter

en: Search
nb_NO: Søk

en: Season
nb_NO: Sesong

en: Seasons
nb_NO: Sesonger

en: Select %s
nb_NO: Velg %s

en: Select %s:
nb_NO: Velg %s:

en: Select All
nb_NO: Velg alle

en: Select Icon
nb_NO: Velg ikon

en: Select Logo
nb_NO: Velg Logo

en: Select Photo
nb_NO: Velg Foto

en: Select your timezone and sport to get started.
nb_NO: Velg din tidssone og sport for å komme i gang.

en: Select...
nb_NO: Velg...

en: Separate
nb_NO: Separat

en: Settings
nb_NO: Innstillinger

en: Settings saved.
nb_NO: Innstillinger lagret.

en: Seychelles
nb_NO: Seychellene

en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

en: Shortcode menu
nb_NO: Kortkode meny

en: Shortcodes
nb_NO: Kortkoder

en: Show all
nb_NO: Vis alle

en: Show all competitions
nb_NO: Vis alle konkurranser

en: Show all positions
nb_NO: Vis alle posisjoner

en: Show all seasons
nb_NO: Vis alle sesonger

en: Show all teams
nb_NO: Vis alle lag

en: Site URL
nb_NO: Site-URL

en: Soccer (Association Football)
nb_NO: Fotball

en: Solomon Islands
nb_NO: Solomonøyene

en: Some presets have been submitted by our helpful and generous users. Want to see your name? <a href="%s">Add a Sport Preset</a>.
nb_NO: Noen forhåndsinnstillinger har blitt sendt inn av våre hjelpsomme og generøse brukere. Vil du se ditt navn? <a href="%s">Legg til en sport</a>.

en: Sorry, there has been an error.
nb_NO: Beklager, det har oppstått en feil.

en: Sort Order
nb_NO: Sorteringsrekkefølge

en: Sort Order:
nb_NO: Sorteringsrekkefølge:

en: Sort by
nb_NO: Sorter etter

en: Sort by:
nb_NO: Sorter etter:

en: Sortable
nb_NO: Sorterbar

en: South Africa
nb_NO: Sør-Afrika

en: South America
nb_NO: SørAmerika

en: South Korea
nb_NO: Sør-Korea

en: South Sudan
nb_NO: Sør-Sudan

en: Spain
nb_NO: Spania

en: Split players by position
nb_NO: Del spillere basert på posisjon

en: Split players by team
nb_NO: Del spillere basert på lag

en: Sponsors
nb_NO: Sponsorer

en: SportsPress Events (CSV)
nb_NO: SportsPress Kamper (CSV)

en: SportsPress Players (CSV)
nb_NO: SportsPress Spillere (CSV)

en: SportsPress Shortcodes
nb_NO: SportsPress Kortkoder

en: SportsPress Staff (CSV)
nb_NO: SportsPress personale (CSV)

en: SportsPress Teams (CSV)
nb_NO: SportsPress Lag (CSV)

en: SportsPress has been kindly translated into several other languages thanks to our translation team. Want to see your name? <a href="%s">Translate SportsPress</a>.
nb_NO: SportsPress har gledelig blitt oversatt til flere andre språk takket være vårt oversettelsesteam. Vil du se ditt navn? <a href="%s">Oversett SportsPress</a>.

en: SportsPress is developed and maintained by a worldwide team of passionate individuals and backed by an awesome developer community. Want to see your name? <a href="%s">Contribute to SportsPress</a>.
nb_NO: SportsPress er utviklet og vedlikeholdt av ett verdensomspennende team av lidenskapelige mennesker, og støttet av ett utrolig fellesskap av utviklere. Ønsker du å se ditt navn? <a href="%s">Bidra i SportsPress</a>.

en: Squad Number
nb_NO: Draktnummer

en: Staff
nb_NO: Trenere

en: Staff Options
nb_NO: Personale valg

en: Staff need to be defined with columns in a specific order (6 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
nb_NO: Ansatte må være definert med kolonner i en bestemt rekkefølge (6 kolonner). <a href="%s">Klikk her for å laste ned en prøve</a>.

en: Started
nb_NO: Startet

en: Starting Lineup
nb_NO: Startoppstilling

en: Statistic
nb_NO: Statistikk

en: Statistics
nb_NO: Statistikk

en: Styles and Scripts
nb_NO: Stiler og skripter

en: Substitute
nb_NO: Reserve

en: Substituted
nb_NO: Byttet ut

en: Substitutes
nb_NO: Reserver

en: Success!
nb_NO: Suksess!

en: Support Forums
nb_NO: Support forum

en: Suriname
nb_NO: Surinam

en: Sweden
nb_NO: Sverige

en: Switzerland
nb_NO: Sveits

en: System Status
nb_NO: Systemstatus

en: Table Columns
nb_NO: Tabellkolonner

en: Table Tennis
nb_NO: Bordtennis

en: Tables
nb_NO: Tabeller

en: Target Sports
nb_NO: Targetsporter

en: Team
nb_NO: Lag

en: Team Colors
nb_NO: Lagfarger

en: Team Manager
nb_NO: Lag Manager

en: Team Options
nb_NO: Lag Valg

en: Team Sports
nb_NO: Lagidrett

en: Team vs team
nb_NO: Lag vs lag

en: Teams
nb_NO: Lag

en: Teams need to be defined with columns in a specific order (3 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
nb_NO: Lagene må være definert med kolonner i en bestemt rekkefølge (3 kolonner). <a href="%s">Klikk her for å laste ned en prøve </a>.

en: Template Overrides
nb_NO: Mal-overstyring

en: Templates
nb_NO: Maler

en: Terrain
nb_NO: Terreng

en: Text
nb_NO: Tekst

en: Thank you for updating to the latest version!
nb_NO: Takk for at du oppdaterer til den nyeste versjonen!

en: Thanks for installing!
nb_NO: Takk for at du installerer!

en: Thanks, all done!
nb_NO: Takk, helt ferdig!

en: The CSV is invalid.
nb_NO: CSV er ikke gyldig.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
nb_NO: Beskrivelsen er ikke fremtredende som standard; men noen temaer kan vise det.

en: The following options affect how words are displayed on the frontend.
nb_NO: Følgende alternativer påvirker hvordan ordene vises i front.

en: Theme
nb_NO: Tema

en: Theme Integration Guide
nb_NO: Integreringsguide for tema

en: Theme Name
nb_NO: Temanavn

en: Theme Version
nb_NO: Temaversjon

en: These settings control the permalinks used for SportsPress. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
nb_NO: Disse innstillingene kontrollerer permalinker som brukes av SportsPress. Disse innstillingene gjelder bare når <strong>ikke bruker "standard" permalinks ovenfor</strong>.

en: This week
nb_NO: Denne uke

en: This will enable a script allowing the countdowns to be animated.
nb_NO: Dette vil starte et skript som gjør at nedtellingene blir aktive.

en: This will enable a shortcode menu to be displayed in the visual editor.
nb_NO: Dette vil aktivere en kortkode meny som vil vises i den visuelle editoren.

en: Time
nb_NO: Tid

en: Time Only
nb_NO: Kun tid

en: Time/Results
nb_NO: Tid/Resultater

en: Time/Results Format
nb_NO: Tid/Resultat format

en: Timezone
nb_NO: Tidssone

en: Title
nb_NO: Tittel

en: Title Format
nb_NO: Tittelformat

en: Title:
nb_NO: Tittel:

en: Today
nb_NO: I dag

en: Tournaments
nb_NO: Turneringer

en: Translators
nb_NO: Oversettere

en: Trinidad and Tobago
nb_NO: Trinidad og Tobago

en: Tunisia
nb_NO: Tunis

en: Turkey
nb_NO: Tyrkia

en: Turks and Caicos Islands
nb_NO: Turks- og Caicosøyene

en: Tutorials
nb_NO: Veiledning

en: Tweet
nb_NO: Twitre

en: Tweet #SportsPress
nb_NO: Twitre #SportsPress

en: Twitter Module
nb_NO: Twitter modul

en: US Virgin Islands
nb_NO: Amerikanske jomfruøyene

en: Ukraine
nb_NO: Ukraina

en: United Arab Emirates
nb_NO: Forente Arabiske Emirater

en: United Kingdom
nb_NO: Storbritannia

en: United States
nb_NO: Amerikas forente stater

en: Update
nb_NO: Oppdater

en: Upgrade
nb_NO: Oppgrader

en: Upgrade Now
nb_NO: Oppgrader nå

en: Upgrade to Pro
nb_NO: Oppgrader til Pro

en: Uploaded to this %s
nb_NO: Lastet opp til denne %s

en: Used for events.
nb_NO: Brukt for kamper.

en: Used for league tables.
nb_NO: Brukt for ligatabeller

en: Used for player lists.
nb_NO: Brukt for spillerlister

en: User
nb_NO: Bruker

en: Uzbekistan
nb_NO: Usbekistan

en: Values
nb_NO: Verdier

en: Variable
nb_NO: Variabel

en: Variables
nb_NO: Variabler

en: Vatican City
nb_NO: Vatikanbyen

en: Venue
nb_NO: Sted

en: Venues
nb_NO: Arenaer

en: Version %s
nb_NO: Versjon %s

en: View
nb_NO: Vis

en: View %s
nb_NO: Se %s

en: View All
nb_NO: Vis Alle

en: View Calendar
nb_NO: Vis kalender

en: View Event
nb_NO: Vis kamper

en: View Events
nb_NO: Vis kamper

en: View League Table
nb_NO: Vis ligatabell

en: View Player
nb_NO: Vis spiller

en: View Player List
nb_NO: Vis spillerliste

en: View Players
nb_NO: Vis Spillere

en: View Staff
nb_NO: Vis personale

en: View Team
nb_NO: Vis lag

en: View Teams
nb_NO: Vis Lag

en: View all events
nb_NO: Vis alle kamper

en: View all players
nb_NO: Vis alle spillere

en: View full table
nb_NO: Vis full tabell

en: Visit Site
nb_NO: Besøk side

en: Visit plugin homepage
nb_NO: Besøk pluginhjemmeside

en: WP Debug Mode
nb_NO: WP debugmodus

en: WP Language
nb_NO: WP Språk

en: WP Max Upload Size
nb_NO: WP maks opplastningsstørrelse

en: WP Memory Limit
nb_NO: WP Minnegrense

en: WP Multisite Enabled
nb_NO: WP Multisite aktivert

en: WP Version
nb_NO: WP-versjon

en: Watch Tutorials
nb_NO: Se veiledninger

en: Water Polo
nb_NO: Vannpolo

en: Water Sports
nb_NO: Vannsport

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
nb_NO: Vi har samlet noen linker for  å gi deg en start:

en: Web Server Info
nb_NO: Webserverinfo

en: Welcome to SportsPress
nb_NO: Velkommen til SportsPress

en: Welcome to SportsPress %s
nb_NO: Velkommen til SportsPress %s

en: Western Sahara
nb_NO: Vestre Sahara

en: What's new:
nb_NO: Nyheter:

en: Yes
nb_NO: Ja

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
nb_NO: Serveren din har ikke fsockopen eller cURL aktivert - PayPal IPN og andre skripter som kommuniserer med andre servere vil ikke fungere. Ta kontakt med hostingleverandøren din.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
nb_NO: Serveren din har ikke <a href="%s">SOAP Client</a>-klassen aktivert - noen gatewayutvidelser som bruker SOAP vil kanskje ikke fungere som forventet.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
nb_NO: Serveren din har cURL aktivert, fsockopen er deaktivert.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
nb_NO: Serveren din har fsockopen og cURL aktivert.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
nb_NO: Serveren din har fsockopen aktivert, cURL er deaktivert.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
nb_NO: Serveren din har SOAP-klientklassen aktivert.

en: Your settings have been saved.
nb_NO: Innstillingene dine har blitt lagret.

en: [link]Get the download link[/link].
nb_NO: [link]Få link til nedlasting[/link].

en: against
nb_NO: mot

en: by
nb_NO: av

en: days
nb_NO: dager

en: events
nb_NO: kamper

[ctx: example]
en: Fixtures & Results
nb_NO: Kamper & resultater

[ctx: example]
en: Player Ranking
nb_NO: Spillerrangering

[ctx: example]
en: Primary League
nb_NO: Førstedivisjon

[ctx: example]
en: Roster
nb_NO: Spillerliste

[ctx: example]
en: Secondary League
nb_NO: Andredivisjon

[ctx: example]
en: This is an example %1$s. As a new SportsPress user, you should go to <a href=\"%3$s\">your dashboard</a> to delete this %1$s and create new %2$s for your content. Have fun!
nb_NO: Dette er et eksempel %1$s. Som ny SportsPress-bruker, bør du gå til ditt <a href=\"%3$s\">dashbord</a> for å slette denne %1$s og lage nye %2$s for ditt innhold. Ha det artig!

en: hrs
nb_NO: tim

en: is available
nb_NO: er tilgjengelig

en: mins
nb_NO: min

[ctx: mode setting description]
en: Who competes in events?
nb_NO: Hvem deltar i kamper?

en: players
nb_NO: spillere

en: secs
nb_NO: sek

en: teams
nb_NO: lag

en: version
nb_NO: versjon
