SportsPress - en to he_IL translation catalogue (321 entries)

en: (no title)
he_IL: (אין כותרת)

en: <strong>Your theme does not declare SportsPress support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a SportsPress theme :)
he_IL: <strong> ערכת העיצוב שלך לא מצהירה על תמיכה בSportsPress </strong> - אם אתה נתקלת בבעיות פריסה אנא קרא את המדריך שלנו על שילוב עם עיצובים קיימים או לבחור עיצוב מותאם מראש לSportsPress :)

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
he_IL: פעולה נכשלה. יש לרענן את הדף ולנסות שוב.

en: Add-ons
he_IL: תוספים

en: Address
he_IL: כתובת

en: Afghanistan
he_IL: אפגניסטן

en: Albania
he_IL: אלבניה

en: Algeria
he_IL: אלג׳יריה

en: Align
he_IL: יישור

en: All
he_IL: הכל

en: All done!
he_IL: הכל הסתיים!

en: Andorra
he_IL: אנדורה

en: Angola
he_IL: אנגולה

en: Antigua and Barbuda
he_IL: אנטיגואה וברבודה

en: Argentina
he_IL: ארגנטינה

en: Armenia
he_IL: ארמניה

en: Ascending
he_IL: סדר עולה

en: Australia
he_IL: אוסטרליה

en: Austria
he_IL: אוסטריה

en: Author URL
he_IL: URL מחבר

en: Average
he_IL: ממוצע

en: Azerbaijan
he_IL: אזרביג'ן

en: Background
he_IL: רקע

en: Bahamas
he_IL: איי בהאמה

en: Bahrain
he_IL: בחריין

en: Bangladesh
he_IL: בנגלדש

en: Barbados
he_IL: ברבדוס

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
he_IL: לפני שתוכל להעלות את קובץ היבוא שלך, אתה צריך לתקן את השגיאה הבאה:

en: Belarus
he_IL: בלארוס

en: Belgium
he_IL: בלגיה

en: Belize
he_IL: בליז

en: Benin
he_IL: בנין

en: Bhutan
he_IL: בהוטן

en: Bolivia
he_IL: בוליביה

en: Bosnia and Herzegovina
he_IL: בוסניה והרצגובינה

en: Botswana
he_IL: בוטסוואנה

en: Brazil
he_IL: ברזיל

en: Brunei
he_IL: ברוניי

en: Bulgaria
he_IL: בולגריה

en: Burkina Faso
he_IL: בורקינה פאסו

en: Burma
he_IL: מייאנמאר

en: Burundi
he_IL: בורונדי

en: Calendar
he_IL: לוח שנה

en: Cambodia
he_IL: קמבודיה

en: Cameroon
he_IL: קמרון

en: Canada
he_IL: קנדה

en: Cancel
he_IL: בטל

en: Cape Verde
he_IL: כף ורדה

en: Center
he_IL: למרכז

en: Central African Republic
he_IL: הרפובליקה של מרכז אפריקה

en: Chad
he_IL: צ׳אד

en: Changes saved.
he_IL: השינויים נשמרו.

en: Chile
he_IL: צ׳ילה

en: China
he_IL: סין

en: Choose a file from your computer:
he_IL: בחר קובץ מהמחשב שלך:

en: Colombia
he_IL: קולומביה

en: Columns
he_IL: טורים

en: Comoros
he_IL: קומורוס

en: Costa Rica
he_IL: קוסטה ריקה

en: Croatia
he_IL: קרואטיה

en: Cuba
he_IL: קובה

en: Custom
he_IL: מותאם אישית

en: Custom:
he_IL: מותרם אישית:

en: Cyprus
he_IL: קפריסין

en: Czech Republic
he_IL: צ׳כיה

en: Date
he_IL: תאריך

en: Default
he_IL: ברירת מחדל

en: Default Timezone
he_IL: איזור זמן ברירת מחדל

en: Default timezone is %s
he_IL: איזור זמן ברירת מחדל הוא %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
he_IL: איזור זמן ברירת מחדל הוא %s - צריך להיות UTC

en: Delimiter
he_IL: מפריד

en: Democratic Republic of the Congo
he_IL: קונגו - קינשאסה

en: Denmark
he_IL: דנמרק

en: Descending
he_IL: סדר יורד

en: Description
he_IL: תיאור

en: Details
he_IL: פרטים

en: Disable
he_IL: לכבות

en: Djibouti
he_IL: ג׳יבוטי

en: Dominica
he_IL: דומיניקה

en: Dominican Republic
he_IL: הרפובליקה הדומיניקנית

en: East Timor
he_IL: מזרח טימור

en: Ecuador
he_IL: אקוודור

en: Edit
he_IL: עריכה

en: Egypt
he_IL: מצרים

en: El Salvador
he_IL: אל סלבדור

en: Enable
he_IL: אפשר

en: Environment
he_IL: סביבה

en: Equatorial Guinea
he_IL: גיניאה המשוונית

en: Eritrea
he_IL: אריתראה

en: Estonia
he_IL: אסטוניה

en: Ethiopia
he_IL: אתיופיה

en: Fiji
he_IL: פיג׳י

en: Finland
he_IL: פינלנד

en: France
he_IL: צרפת

en: Gabon
he_IL: גאבון

en: Gambia
he_IL: גמביה

en: General
he_IL: כללי

en: General Options
he_IL: אפשרויות כלליות

en: Georgia
he_IL: גאורגיה

en: Germany
he_IL: גרמניה

en: Get System Report
he_IL: קבל דוח מערכת

en: Ghana
he_IL: גאנה

en: Go to SportsPress Settings
he_IL: עבור להגדרות

en: Greece
he_IL: יוון

en: Grenada
he_IL: גרנדה

en: Guatemala
he_IL: גואטמלה

en: Guinea
he_IL: גיניאה

en: Guinea-Bissau
he_IL: גיניאה-ביסאו

en: Guyana
he_IL: גיאנה

en: Haiti
he_IL: האיטי

en: Hide this notice
he_IL: הסתר הודעה זו

en: Home
he_IL: ראשי

en: Home URL
he_IL: כתובת דף הבית

en: Honduras
he_IL: הונדורס

en: Hong Kong
he_IL: הונג קונג (מחוז מנהלי מיוחד של סין)

en: Hungary
he_IL: הונגריה

en: Iceland
he_IL: איסלנד

en: India
he_IL: הודו

en: Indonesia
he_IL: אינדונזיה

en: Insert into %s
he_IL: להכניס לתוך %s

en: Installed Plugins
he_IL: תוספים מותקנים

en: Iran
he_IL: איראן

en: Iraq
he_IL: עיראק

en: Ireland
he_IL: אירלנד

en: Israel
he_IL: ישראל

en: Italy
he_IL: איטליה

en: Ivory Coast
he_IL: חוף השנהב

en: Jamaica
he_IL: ג׳מייקה

en: Japan
he_IL: יפן

en: Jordan
he_IL: ירדן

en: Kazakhstan
he_IL: קזחסטן

en: Kenya
he_IL: קניה

en: Key
he_IL: מפתח

en: Kiribati
he_IL: קיריבאטי

en: Kuwait
he_IL: כווית

en: Kyrgyzstan
he_IL: קירגיזסטן

en: Label
he_IL: תווית

en: Laos
he_IL: לאוס

en: Latvia
he_IL: לטביה

en: Lebanon
he_IL: לבנון

en: Left
he_IL: לשמאל

en: Lesotho
he_IL: לסוטו

en: Liberia
he_IL: ליבריה

en: Libya
he_IL: לוב

en: Liechtenstein
he_IL: ליכטנשטיין

en: List
he_IL: רשימה

en: Lithuania
he_IL: ליטא

en: Luxembourg
he_IL: לוקסמבורג

en: M j, Y @ G:i
he_IL: M j, Y @ G: i

en: Macau
he_IL: מקאו (מחוז מנהלי מיוחד של סין)

en: Macedonia
he_IL: מקדוניה

en: Madagascar
he_IL: מדגסקר

en: Malawi
he_IL: מלאווי

en: Malaysia
he_IL: מלזיה

en: Maldives
he_IL: מלדיבים

en: Mali
he_IL: מאלי

en: Malta
he_IL: מלטה

en: Marshall Islands
he_IL: איי מרשל

en: Mauritania
he_IL: מאוריטניה

en: Mauritius
he_IL: מאוריציוס

en: Maximum size: %s
he_IL: גודל מקסימלי: %s

en: Mexico
he_IL: מקסיקו

en: Micronesia
he_IL: מיקרונזיה

en: Moldova
he_IL: מולדובה

en: Monaco
he_IL: מונקו

en: Mongolia
he_IL: מונגוליה

en: Montenegro
he_IL: מונטנגרו

en: Morocco
he_IL: מרוקו

en: Mozambique
he_IL: מוזמביק

en: Name
he_IL: שם

en: Namibia
he_IL: נמיביה

en: Nauru
he_IL: נאורו

en: Nepal
he_IL: נפאל

en: Netherlands
he_IL: הולנד

en: New Zealand
he_IL: ניו זילנד

en: Next
he_IL: לשלב הבא

en: Nicaragua
he_IL: ניקרגואה

en: Niger
he_IL: ניז׳ר

en: Nigeria
he_IL: ניגריה

en: No
he_IL: לא

en: None
he_IL: ללא

en: North Korea
he_IL: צפון קוריאה

en: Norway
he_IL: נורווגיה

en: OR enter path to file:
he_IL: או הכנס נתיב לקובץ:

en: Oman
he_IL: עומאן

en: PHP Post Max Size
he_IL: גודל PHP הודעת מקס

en: PHP Time Limit
he_IL: הגבלת זמן PHP

en: PHP Version
he_IL: גרסת PHP

en: Pakistan
he_IL: פקיסטן

en: Palau
he_IL: פאלאו

en: Panama
he_IL: פנמה

en: Papua New Guinea
he_IL: פפואה גיניאה החדשה

en: Paraguay
he_IL: פרגוואי

en: Parent
he_IL: אב

en: Peru
he_IL: פרו

en: Philippines
he_IL: פיליפינים

en: Please include this information when requesting support:
he_IL: נא לכלול את המידע הזה כשבקשים תמיכה:

en: Plugins
he_IL: תוספים

en: Poland
he_IL: פולין

en: Portugal
he_IL: פורטוגל

en: Position
he_IL: מיקום

en: Preview
he_IL: תצוגה מקדימה

en: Preview %s
he_IL: הצג %s

en: Primary
he_IL: עיקרי

en: Profile
he_IL: פרופיל אישי

en: Published
he_IL: פורסם

en: Qatar
he_IL: קטאר

en: Republic of the Congo
he_IL: קונגו - ברזאויל

en: Right
he_IL: לימין

en: Romania
he_IL: רומניה

en: Rounding
he_IL: עיגול

en: Russia
he_IL: רוסיה

en: Rwanda
he_IL: רואנדה

en: SOAP Client
he_IL: SOAP לקוח

en: Saint Kitts and Nevis
he_IL: סנט קיטס ונוויס

en: Saint Lucia
he_IL: סנט לוסיה

en: Saint Vincent and the Grenadines
he_IL: סנט וינסנט והגרנדינים

en: Samoa
he_IL: סמואה

en: San Marino
he_IL: סן מרינו

en: Sao Tome and Principe
he_IL: סאו טומה ופרינסיפה

en: Saudi Arabia
he_IL: ערב הסעודית

en: Save
he_IL: שמירה

en: Save changes
he_IL: שמור שינויים

en: Scheduled
he_IL: מתוזמן לפרסום

en: Scripts
he_IL: סקריפטים

en: Search
he_IL: חיפוש

en: Select %s
he_IL: בחר %s

en: Senegal
he_IL: סנגל

en: Serbia
he_IL: סרביה

en: Settings
he_IL: הגדרות

en: Seychelles
he_IL: איי סיישל

en: Sierra Leone
he_IL: סיירה לאונה

en: Singapore
he_IL: סינגפור

en: Site URL
he_IL: כתובת URL של אתר

en: Slovakia
he_IL: סלובקיה

en: Slovenia
he_IL: סלובניה

en: Solomon Islands
he_IL: איי שלמה

en: Somalia
he_IL: סומליה

en: Sorry, there has been an error.
he_IL: אנו מצטערים, חלה טעות.

en: Sort Order:
he_IL: סדר:

en: Sort by:
he_IL: איך למיין את הרשימה?

en: South Africa
he_IL: דרום אפריקה

en: South Korea
he_IL: דרום קוריאה

en: Spain
he_IL: ספרד

en: SportsPress Add-ons/Extensions
he_IL: תוספים והרחבות

en: Sri Lanka
he_IL: סרי לנקה

en: Status
he_IL: מצב

en: Styles and Scripts
he_IL: סגנונות וסקריפטים

en: Success!
he_IL: ההתקנה הושלמה

en: Sudan
he_IL: סודן

en: Suriname
he_IL: סורינם

en: Swaziland
he_IL: סווזילנד

en: Sweden
he_IL: שוודיה

en: Switzerland
he_IL: שווייץ

en: System Status
he_IL: מצב מערכת

en: Taiwan
he_IL: טייוואן

en: Tajikistan
he_IL: טג׳יקיסטן

en: Tanzania
he_IL: טנזניה

en: Template Overrides
he_IL: עוקפי תבניות

en: Templates
he_IL: תבניות

en: Text
he_IL: טקסט

en: Thailand
he_IL: תאילנד

en: Thank you for updating to the latest version!
he_IL: תודה לך על עדכון לגרסה העדכנית ביותר!

en: Thanks for installing!
he_IL: תודה על התקנה!

en: Thanks, all done!
he_IL: תודה, הכל נעשה!

en: The CSV is invalid.
he_IL: CSV אינו תקין.

en: Theme
he_IL: ערכת עיצוב

en: Theme Integration Guide
he_IL: מדריך שילוב ערכת העיצוב

en: Title
he_IL: כותרת

en: Title:
he_IL: כותרת:

en: Togo
he_IL: טוגו

en: Tonga
he_IL: טונגה

en: Total
he_IL: סך הכל

en: Translators
he_IL: מתרגמים

en: Trinidad and Tobago
he_IL: טרינידד וטובגו

en: Tunisia
he_IL: תוניסיה

en: Turkey
he_IL: טורקיה

en: Turkmenistan
he_IL: טורקמניסטן

en: Tuvalu
he_IL: טובלו

en: URL
he_IL: כתובת URL

en: Uganda
he_IL: אוגנדה

en: Ukraine
he_IL: אוקראינה

en: United Arab Emirates
he_IL: איחוד האמירויות הערביות

en: United Kingdom
he_IL: בריטניה

en: United States
he_IL: ארצות הברית

en: Update
he_IL: עדכון

en: Upload file and import
he_IL: העלה קובץ ויבא

en: Uruguay
he_IL: אורוגוואי

en: Uzbekistan
he_IL: אוזבקיסטן

en: Vanuatu
he_IL: ונואטו

en: Vatican City
he_IL: הוותיקן

en: Venezuela
he_IL: ונצואלה

en: Version %s
he_IL: גרסה %s

en: Video
he_IL: וידאו

en: Vietnam
he_IL: וייטנאם

en: View
he_IL: צפייה

en: View All
he_IL: הצג הכל

en: Visit Site
he_IL: אל האתר

en: WP Debug Mode
he_IL: מצב Debug WP

en: WP Max Upload Size
he_IL: וורדפרס מקסימום גודל ההעלאה

en: WP Memory Limit
he_IL: מגבלת זכרון WP

en: WP Version
he_IL: גרסת WP

en: Web Server Info
he_IL: מידע שרת אינטרנט

en: Welcome to SportsPress
he_IL: ברוכים הבאים לSportsPress

en: Welcome to SportsPress %s
he_IL: ברוכים הבאים לSportsPress %s

en: Western Sahara
he_IL: סהרה המערבית

en: What's new:
he_IL: מה חדש:

en: Yemen
he_IL: תימן

en: Yes
he_IL: כן

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
he_IL: בשרת שלך fsockopen ו- cURL לא זמינים - PayPal IPN וסקריפטים אחרים אשר מתקשרים עם שרתים אחרים לא יעבדו. צור קשר עם ספק האירוח שלך.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
he_IL: בשרת שלך cURL זמין, fsockopen אינו זמין.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
he_IL: השרת שלך fsockopen ולהתכרבל מופעל.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
he_IL: בשרת שלך fsockopen זמין, cURL לא זמין.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
he_IL: בשרת שלך SOAP Client class זמין.

en: Your settings have been saved.
he_IL: ההגדרות שלך נשמרה.

en: Zambia
he_IL: זמביה

en: Zimbabwe
he_IL: זימבאבווה

en: by
he_IL: על ידי

en: fsockopen/cURL
he_IL: fsockopen / CURL

en: is available
he_IL: זמין

en: version
he_IL: גירסה
