SportsPress - en to fi translation catalogue (625 entries)

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
fi: %s - Suositus: aseta WP:n muistinvarausarvoksi vähintään 64MB. Lisätietoja: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>

en: %s SportsPress %s has lots of refinements we think you&#8217;ll love.
fi: %s SportsPress %s sisältää paljon parannuksia, joista arvelemme sinun pitävän.

en: &mdash; None &mdash;
fi: &mdash; Tyhjä &mdash;

en: &mdash; Not set &mdash;
fi: &mdash; Ei asetettu &mdash;

en: &mdash; Remove &mdash;
fi: &mdash; Poista &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
fi: &mdash; Valitse &mdash;

en: (no title)
fi: (ei otsikkoa)

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
fi: <code>%s</code> versio <strong style="color:red">%s</strong> on vanhentunut. Nykyinen versio on %s

en: <strong>%s event</strong> published | <strong>%s events</strong> published
fi[0]: <strong>%s tapahtumaa</strong> julkaistu
fi[1]: <strong>%s tapahtumaa</strong> julkaistu

en: <strong>%s event</strong> scheduled | <strong>%s events</strong> scheduled
fi[0]: <strong>%s tapahtumaa</strong> suunniteltu
fi[1]: <strong>%s tapahtumaa</strong> suunniteltu

en: <strong>%s</strong> until next event
fi: <strong>%s</strong> seuraavaan tapahtumaan

en: <strong>Your theme does not declare SportsPress support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a SportsPress theme :)
fi: <strong>Käyttämäsi teema ei ilmoita, että se tukisi SportsPress-liitännäistä</strong> &#8211; jos havaitset tekstin asetteluun tai sivun ulkoasuun liittyviä ongelmia, tutustu integraatio-oppaaseemme tai valitse SportsPress-teema :)

en: <strong>Your theme has bundled outdated copies of SportsPress template files</strong> &#8211; if you encounter functionality issues on the frontend this could the reason. Ensure you update or remove them (in general we recommend only bundling the template files you actually need to customize). See the system report for full details.
fi: <strong>Teemassasi on vanhentuneita SportsPress-sivupohjatiedostoja</strong> &#8211; tämä saattaa olla syynä, jos törmäät toimivuusongelmiin käyttöliittymän puolella. Varmista, että päivität tai poistat ne (yleisesti ottaen suosittelemme käyttämään vain niitä sivupohjatiedostoja, joita todella tarvitset). Katso tarkemmat tiedot järjestelmän tilaraportista.

en: A calendar of events.
fi: Tapahtumakalenteri

en: A clock that counts down to an upcoming event.
fi: Kello, joka näyttää jäljellä olevan ajan tulevaan tapahtumaan.

en: A list of events.
fi: Lista tapahtumista.

en: Abbreviate team names
fi: Lyhennä joukkueiden nimet

en: Abbreviation
fi: Lyhenne

en: About SportsPress
fi: Tietoa SportsPressistä

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
fi: Toiminto ei onnistunut. Päivitä sivu ja yritä uudelleen.

en: Add New
fi: Lisää uusi

en: Add New Calendar
fi: Lisää uusi kalenteri

en: Add New Column
fi: Lisää uusi sarake

en: Add New Event
fi: Lisää uusi tapahtuma

en: Add New League Table
fi: Lisää uusi sarjataulukko

en: Add New Metric
fi: Lisää uusi ominaisuus

en: Add New Outcome
fi: Lisää uusi lopputulos

en: Add New Performance
fi: Lisää uusi suoritus

en: Add New Player
fi: Lisää uusi pelaaja

en: Add New Player List
fi: Lisää uusi pelaajalista

en: Add New Result
fi: Lisää uusi tulos

en: Add New Staff
fi: Lisää uusi toimihenkilö

en: Add New Statistic
fi: Lisää uusi tilasto

en: Add New Team
fi: Lisää uusi joukkue

en: Add icon
fi: Lisää kuvake

en: Add logo
fi: Lisää logo

en: Add photo
fi: Lisää valokuva

en: Add video
fi: Lisää video

en: Address
fi: Osoite

en: Adjustments
fi: Säädöt

en: Afghanistan
fi: Afganistan

en: Africa
fi: Afrikka

en: Align
fi: Kohdistus

en: All
fi: Kaikki

en: All done!
fi: Valmis!

en: Allow people to post comments on new articles
fi: Salli kommentointi uutisartikkeleissa

en: American Football
fi: Amerikkalainen jalkapallo

en: American Samoa
fi: Amerikan Samoa

en: Antigua and Barbuda
fi: Antigua ja Barbuda

en: Apple Calendar
fi: Apple-kalenteri

en: Argentina
fi: Argentiina

en: Article
fi: Artikkeli

en: Ascending
fi: Nouseva

en: Asia
fi: Aasia

en: Attended
fi: Osallistunut

en: Australian Rules Football
fi: Australialainen jalkapallo

en: Austria
fi: Itävalta

en: Author URL
fi: Kirjoittajan URL

en: Auto
fi: Automaattinen

en: Average
fi: Keskiarvo

en: Away
fi: Vieras

en: Azerbaijan
fi: Azerbaidžan

en: Background
fi: Tausta

en: Bahamas
fi: Bahama

en: Basic Setup
fi: Perusasetukset

en: Basketball
fi: Koripallo

en: Belarus
fi: Valko-Venäjä

en: Belgium
fi: Belgia

en: Birthdays
fi: Syntymäpäivät

en: Birthdays Module
fi: Syntymäpäivä Moduuli

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Bosnia and Herzegovina
fi: Bosnia ja Hertsegovina

en: Branding
fi: Brändäys

en: Brazil
fi: Brasilia

en: British Virgin Islands
fi: Brittiläiset Neitsytsaaret

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Calendars
fi: Kalenterit

en: Cambodia
fi: Kambodza

en: Cameroon
fi: Kamerun

en: Canada
fi: Kanada

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Cape Verde
fi: Kap Verde

en: Career Total
fi: Ura yhteensä

en: Cayman Islands
fi: Caymansaaret

en: Center
fi: Keskelle

en: Central African Republic
fi: Keski-Afrikan tasavalta

en: Chad
fi: Tsad

en: Change
fi: Vaihda

en: Changes saved.
fi: Muutokset tallennettu.

en: Cheatin&#8217; huh?
fi: Huijaatko..?

en: China
fi: Kiina

en: Choose a city in the same timezone as you.
fi: Valitse kaupunki joka on samalla aikavyöhykkeellä kuin sinä.

en: Colombia
fi: Kolumbia

en: Column
fi: Sarake

en: Columns
fi: Sarakkeet

en: Columns:
fi: Sarakkeet:

en: Combined
fi: Yhdistetty

en: Comments
fi: Kommentit

en: Comoros
fi: Komorit

en: Competition
fi: Sarja

en: Competitions
fi: Sarjat

en: Competitive
fi: Kilpapeli

en: Condition
fi: Tila

en: Configure
fi: Määritä

en: Constants
fi: Vakiot

en: Cook Islands
fi: Cookinsaaret

en: Copy this code and paste it into your post, page or text widget content.
fi: Kopioi tämä koodi ja liitä se postauksen, sivun tai tekstivimpaimen sisältöön.

en: Countdown
fi: Laskuri

en: Countdowns
fi: Laskurit

en: Credits
fi: Tekijät

en: Cricket
fi: Kriketti

en: Croatia
fi: Kroatia

en: Cuba
fi: Kuuba

en: Curacao
fi: Curaçao

en: Current Team
fi: Nykyinen joukkue

en: Current Teams
fi: Nykyiset joukkueet

en: Current Theme
fi: Nykyinen teema

en: Custom
fi: Oma valinta

en: Custom CSS
fi: Omavalintainen CSS

en: Custom:
fi: Oma valinta:

en: Customize
fi: Mukauta

en: Cyprus
fi: Kypros

en: Czech Republic
fi: Tshekki

en: Data
fi: Tiedot

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Date Format
fi: Pvm-formaatti

en: Date range:
fi: Ajanjakso:

en: Date/Time:
fi: Päivämäärä/aika:

en: Date:
fi: Päivämäärä:

en: Default
fi: Oletus

en: Default (%s)
fi: Oletus (%s)

en: Default Timezone
fi: Oletusaikavyöhyke

en: Default timezone is %s
fi: Oletusaikavyöhyke on %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
fi: Oletusaikavyöhyke on %s – sen pitäisi olla UTC

en: Delete row
fi: Poista rivi

en: Delimiter
fi: Kentän erotin

en: Democratic Republic of the Congo
fi: Kongon demokraattinen tasavalta

en: Denmark
fi: Tanska

en: Descending
fi: Laskeva

en: Description
fi: Kuvaus

en: Details
fi: Tiedot

en: Developers
fi: Kehittäjät

en: Directories
fi: Luettelo

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: Display a gallery of players.
fi: Näytä pelaajagalleria.

en: Display a league table.
fi: Näytä sarjataulukko

en: Display a list of players.
fi: Näytä pelaajalista.

en: Display a single staff member.
fi: Näytä yksittäinen toimihenkilö.

en: Display competition
fi: Näytä sarja

en: Display link to view all events
fi: Näytä linkki kaikkiin tapahtumiin

en: Display link to view all players
fi: Näytä linkki kaikkiin pelaajiin

en: Display link to view full table
fi: Näytä linkki koko taulukkoon

en: Display logos
fi: Näytä logot

en: Display maps
fi: Näytä kartat

en: Display national flags
fi: Näytä maiden liput

en: Display outcome
fi: Näytä lopputulos

en: Display photos
fi: Näytä valokuvat

en: Display player names on hover
fi: Näytä pelaajien nimet leijuvina

en: Display season
fi: Näytä kausi

en: Display venue
fi: Näytä paikka

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
fi: Näyttää %s&#8211;%s / %s

en: Docs
fi: Dokum.

en: Documentation
fi: Dokumentointi

en: Dominican Republic
fi: Dominikaaninen tasavalta

en: Drag the marker to the venue's location.
fi: Siirrä merkki paikan sijaintiin.

en: ERROR: This is not a valid feed template.
fi: VIRHE: Tämä ei ole kelvollinen sivupohja syötteelle.

en: East Timor
fi: Itä-Timor

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Edit Calendar
fi: Muokkaa kalenteria

en: Edit Column
fi: Muokkaa saraketta

en: Edit Competition
fi: Muokkaa sarjaa

en: Edit Event
fi: Muokkaa tapahtumaa

en: Edit Job
fi: Muokkaa tehtävää

en: Edit League Table
fi: Muokkaa sarjataulukkoa

en: Edit Metric
fi: Muokkaa ominaisuutta

en: Edit Outcome
fi: Muokkaa lopputulosta

en: Edit Performance
fi: Muokkaa suoritusta

en: Edit Player
fi: Muokkaa pelaajaa

en: Edit Player List
fi: Muokkaa pelaajalistaa

en: Edit Position
fi: Muokkaa pelipaikkaa

en: Edit Result
fi: Muokkaa tulosta

en: Edit Results
fi: Muokkaa lopputulosta

en: Edit Season
fi: Muokkaa sarjakautta

en: Edit Staff
fi: Muokkaa toimihenkilöä

en: Edit Statistic
fi: Muokkaa tilastoa

en: Edit Team
fi: Muokkaa joukkuetta

en: Edit Venue
fi: Muokkaa paikkaa

en: Egypt
fi: Egypti

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: England
fi: Englanti

en: Environment
fi: Ympäristö

en: Equal %s
fi: Yhtä paljon %s

en: Equation
fi: Yhtälö

en: Equatorial Guinea
fi: Päiväntasaajan Guinea

en: Esports
fi: E-urheilu

en: Estonia
fi: Viro

en: Ethiopia
fi: Etiopia

en: Europe
fi: Eurooppa

en: Event
fi: Tapahtuma

en: Event Blocks
fi: Tapahtumalaatikot

en: Event Calendar
fi: Tapahtumakalenteri

en: Event List
fi: Tapahtumalista

en: Event Manager
fi: Tapahtuman manageri

en: Event Options
fi: Tapahtuma-asetukset

en: Event Outcomes
fi: Tapahtuman lopputulokset

en: Event Results
fi: Tapahtuman tulokset

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Events need to be defined with columns in a specific order (3+ columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
fi: Tapahtumat on määriteltävä sarakkeittain tietyssä järjestyksessä (3+ saraketta). <a href="%s">Lataa tästä esimerkkitiedosto</a>.

en: Extras
fi: Extrat

en: Faroe Islands
fi: Färsaaret

en: Feeds
fi: Syötteet

en: Fiji
fi: Fidži

en: Finland
fi: Suomi

en: Floorball
fi: Salibandy

en: Format
fi: Formaatti

en: France
fi: Ranska

en: Free
fi: Ilmainen

en: Friendly
fi: Ystävyysottelu

en: Frontend Styles
fi: Käyttöliittymän tyylit

en: Full Time
fi: Täysi aika

en: Gallery
fi: Galleria

en: General
fi: Yleiset

en: General Options
fi: Yleisasetukset

en: Germany
fi: Saksa

en: Get Started
fi: Aloita

en: Get System Report
fi: Lataa järjestelmän tilaraportti

en: Go to SportsPress Settings
fi: Siirry SportsPress-asetuksiin

en: Greece
fi: Kreikka

en: Grouping
fi: Ryhmitys

en: Handball
fi: Käsipallo

en: Header Offset
fi: Ylätunnisteen sijoitus

en: Heading
fi: Otsikko

en: Help
fi: Apu

en: Hi there! Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
fi: Hei! Valitse ladattava .csv-tiedosto ja klikkaa "Lataa tiedosto ja tuo tiedot".

en: Hide this notice
fi: Piilota tämä huomautus

en: Highlight
fi: Korostus

en: Home
fi: Koti

en: Home URL
fi: Kotisivun verkko-osoite (URL)

en: Hungary
fi: Unkari

en: Hybrid
fi: Yhdistelmä

en: Ice Hockey
fi: Jääkiekko

en: Iceland
fi: Islanti

en: Icon
fi: Kuvake

en: Icons
fi: Kuvakkeet

en: Import
fi: Tuo

en: Import <strong>events</strong> from a csv file.
fi: Tuo <strong>tapahtumat</strong> .csv-tiedostosta.

en: Import <strong>players</strong> from a csv file.
fi: Tuo <strong>pelaajat</strong> .csv-tiedostosta.

en: Import <strong>staff</strong> from a csv file.
fi: Tuo <strong>toimihenkilö</strong> .csv-tiedostosta.

en: Import <strong>teams</strong> from a csv file.
fi: Tuo <strong>joukkueet</strong> .csv-tiedostosta.

en: Import Events
fi: Tuo tapahtumia

en: Import Players
fi: Tuo pelaajia

en: Import Staff
fi: Tuo toimihenkilöitä

en: Import Teams
fi: Tuo joukkueita

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> events and skipped <strong>%s</strong>.
fi: Tuonti suoritettu - tuotu <strong>%s</strong> tapahtumaa ja ohitettu <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> players and skipped <strong>%s</strong>.
fi: Tuonti suoritettu - tuotu <strong>%s</strong> pelaajaa ja ohitettu <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> staff and skipped <strong>%s</strong>.
fi: Tuonti onnistui - tuotu <strong>%s</strong> toimihenkilöä ja ohitettu <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> teams and skipped <strong>%s</strong>.
fi: Tuonti suoritettu - tuotu <strong>%s</strong> joukkuetta ja ohitettu <strong>%s</strong>.

en: India
fi: Intia

en: Insert %s
fi: Syötä %s

en: Insert into %s
fi: Liitä %s

en: Insert row after
fi: Lisää rivi jälkeen

en: Install Now
fi: Asenna nyt

en: Install demo content
fi: Asenna demo-sisältö

en: Installation
fi: Asentaminen

en: Installed Plugins
fi: Asennetut liitännäiset

en: Iraq
fi: Irak

en: Ireland
fi: Irlanti

en: Italy
fi: Italia

en: Ivory Coast
fi: Norsunluurannikko

en: Jamaica
fi: Jamaika

en: Japan
fi: Japani

en: Job
fi: Tehtävä

en: Jobs
fi: Tehtävät

en: Jordan
fi: Jordania

en: Kazakhstan
fi: Kazakstan

en: Kenya
fi: Kenia

en: Key
fi: Avain

en: Kyrgyzstan
fi: Kirgisia

en: Label
fi: Nimike

en: Lacrosse
fi: Haavipallo

en: Last 10
fi: Viimeisimmät 10

en: Last 5
fi: Viimeisimmät 5

en: Latitude
fi: Leveysaste

en: Layout
fi: Tekstin asettelu

en: League Manager
fi: Sarjan manageri

en: League Menu
fi: Sarjavalikko

en: League Table
fi: Sarjataulukko

en: League Tables
fi: Sarjataulukot

en: Least %s
fi: Vähiten %s

en: Lebanon
fi: Libanon

en: Left
fi: Vasemmalle

en: Limit
fi: Raja

en: Link
fi: Yhdistä

en: Link events
fi: Yhdistä tapahtumat

en: Link players
fi: Yhdistä pelaajat

en: Link staff
fi: Yhdistä toimihenkilöt

en: Link teams
fi: Yhdistä joukkueet

en: Link venues
fi: Yhdistä paikat

en: List
fi: Lista

en: Lithuania
fi: Liettua

en: Live countdowns
fi: Live-laskurit

en: Logos
fi: Logot

en: Longitude
fi: Pituusaste

en: Love SportsPress? Help spread the word by rating us 5★ on WordPress.org
fi: Pidätkö SportsPressistä? Auta levittämään sanaa antamalla meille 5★ Wordpress.org:ssa

en: Luxembourg
fi: Luxemburg

en: M j, Y @ G:i
fi: M j, Y klo G:i

en: Macau
fi: Macao

en: Macedonia
fi: Makedonia

en: Madagascar
fi: Madagaskar

en: Malaysia
fi: Malesia

en: Maldives
fi: Malediivit

en: Manual
fi: Manuaalinen

en: Marshall Islands
fi: Marshallinsaaret

en: Metric
fi: Ominaisuus

en: Metrics
fi: Ominaisuudet

en: Mexico
fi: Meksiko

en: Micronesia
fi: Mikronesia

en: Minutes
fi: Minuuttia

en: Mode
fi: Tila

en: Modules
fi: Moduulit

en: Morocco
fi: Marokko

en: Most %s
fi: Eniten %s

en: Mozambique
fi: Mosambik

en: Name
fi: Nimi

en: Nationality
fi: Kansallisuus

en: Netball
fi: Verkkopallo

en: Netherlands
fi: Hollanti

en: New
fi: Uusi

en: New Caledonia
fi: Uusi-Kaledonia

en: New Zealand
fi: Uusi-Seelanti

en: Next
fi: Seuraava

en: Next Steps
fi: Seuraavat vaiheet

en: No
fi: Ei

en: No overrides present in theme.
fi: Teemassa ei ole ohittavia tekijöitä.

en: No results found.
fi: Ei tuloksia.

en: None
fi: Tyhjä

en: North America
fi: Pohjois-Amerikka

en: North Korea
fi: Pohjois-Korea

en: Northern Ireland
fi: Pohjois-Irlanti

en: Norway
fi: Norja

en: Now
fi: Nyt

en: Number of events to show:
fi: Näytettävien tapahtumien määrä:

en: Number of players to show:
fi: Näytettävien pelaajien määrä:

en: Number of teams to show:
fi: Näytettävien joukkueiden määrä:

en: Oceania
fi: Oseania

en: Open link in a new window/tab
fi: Avaa linkki uudessa ikkunassa/välilehdessä

en: Operators
fi: Käyttäjät

en: Other
fi: Muut

en: Outcome
fi: Lopputulos

en: Overview
fi: Yleisnäkymä

en: PHP Max Input Vars
fi: PHP Max Input -muuttujat

en: PHP Post Max Size
fi: PHP-postauksen suurin koko

en: PHP Time Limit
fi: PHP-aikaraja

en: PHP Version
fi: PHP-versio

en: Padding
fi: Kehys

en: Paginate
fi: Sivunumeroi

en: Pagination
fi: Sivunumerointi

en: Palestine
fi: Palestiina

en: Papua New Guinea
fi: Papua-Uusi-Guinea

en: Parent
fi: Ylempi taso

en: Parent:
fi: Ylempi taso:

en: Past Teams
fi: Aikaisemmat joukkueet

en: Performance
fi: Suoritus

en: Performance:
fi: Suoritus:

en: Philippines
fi: Filippiinit

en: Photo
fi: Valokuva

en: Played
fi: Pelatut ottelut

en: Player
fi: Pelaaja

en: Player Gallery
fi: Pelaajagalleria

en: Player List
fi: Pelaajalista

en: Player Lists
fi: Pelaajalistat

en: Player Metrics
fi: Pelaajan ominaisuudet

en: Player Options
fi: Pelaaja-asetukset

en: Player Performance
fi: Pelaajasuoritus

en: Player Statistics
fi: Pelaajan tilastot

en: Player vs player
fi: Pelaaja vs pelaaja

en: Players
fi: Pelaajat

en: Players need to be defined with columns in a specific order (7 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
fi: Pelaajat on määriteltävä sarakkeittain tietyssä järjestyksessä (7 saraketta). <a href="%s">Lataa tästä esimerkkitiedosto</a>.

en: Please include this information when requesting support:
fi: Liitä tämä informaatio tukipyyntöön:

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Poland
fi: Puola

en: Portugal
fi: Portugali

en: Pos
fi: Sij

en: Position
fi: Pelipaikka

en: Positions
fi: Pelipaikat

en: Presets
fi: Esiasetukset

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Preview %s
fi: Esikatsele %s

en: Previous
fi: Edellinen

en: Primary
fi: Ensisijainen

en: Profile
fi: Profiili

en: Published
fi: Julkaistu

en: Rank
fi: Sijoitus

en: Recap
fi: Yhteenveto

en: Remove icon
fi: Poista kuvake

en: Remove logo
fi: Poista logo

en: Remove photo
fi: Poista valokuva

en: Remove video
fi: Poista video

en: Republic of the Congo
fi: Kongon tasavalta

en: Responsive
fi: Responsiivinen

en: Result
fi: Tulos

en: Results
fi: Tulokset

en: Results Only
fi: Vain lopputulos

en: Right
fi: Oikealle

en: Rounding
fi: Pyöristys

en: Rows
fi: Rivit

en: Russia
fi: Venäjä

en: Rwanda
fi: Ruanda

en: SP Configuration
fi: SP-määritykset

en: SP Post Types
fi: SP-postaustyypit

en: SP Taxonomies
fi: SP-luokittelut

en: SP Version
fi: SP-versio

en: SUHOSIN Installed
fi: SUHOSIN asennettu

en: Saint Kitts and Nevis
fi: Saint Kitts ja Nevis

en: Saint Vincent and the Grenadines
fi: Saint Vincent ja Grenadiinit

en: Sao Tome and Principe
fi: Sao Tomé ja Príncipe

en: Satellite
fi: Satelliitti

en: Saudi Arabia
fi: Saudi-Arabia

en: Save
fi: Tallenna

en: Save Changes
fi: Tallenna muutokset

en: Scheduled
fi: Suunniteltu

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>.
fi: Ajankohta: <b>%1$s</b>.

en: Scotland
fi: Skotlanti

en: Scripts
fi: Skriptit

en: Search
fi: Haku

en: Season
fi: Sarjakausi

en: Seasons
fi: Sarjakaudet

en: Select %s
fi: Valitse %s

en: Select %s:
fi: Valitse %s:

en: Select All
fi: Valitse kaikki

en: Select Icon
fi: Valitse kuvake

en: Select Logo
fi: Valitse logo

en: Select Photo
fi: Valitse valokuva

en: Select your timezone and sport to get started.
fi: Valitse aikavyöhyke ja laji päästäksesi alkuun.

en: Select...
fi: Valitse...

en: Separate
fi: Erikseen

en: Settings
fi: Asetukset

en: Settings saved.
fi: Asetukset tallennettu.

en: Seychelles
fi: Seychellit

en: Shortcode
fi: Lyhytkoodi

en: Shortcode menu
fi: Lyhytkoodi-valikko

en: Shortcodes
fi: Lyhytkoodit

en: Show all
fi: Näytä kaikki

en: Show all competitions
fi: Näytä kaikki sarjat

en: Show all positions
fi: Näytä kaikki pelipaikat

en: Show all seasons
fi: Näytä kaikki sarjakaudet

en: Show all teams
fi: Näytä kaikki joukkueet

en: Site URL
fi: Sivuston verkko-osoite (URL)

en: Soccer (Association Football)
fi: Jalkapallo

en: Solomon Islands
fi: Salomonsaaret

en: Sorry, there has been an error.
fi: Pahoittelemme, on tapahtunut virhe.

en: Sort Order
fi: Järjestä

en: Sort Order:
fi: Järjestys:

en: Sort by
fi: Lajitteluperuste

en: Sort by:
fi: Järjestä:

en: Sortable
fi: Järjesteltävä

en: South Africa
fi: Etelä-Afrikka

en: South America
fi: Etelä-Amerikka

en: South Korea
fi: Etelä-Korea

en: South Sudan
fi: Etelä-Sudan

en: Spain
fi: Espanja

en: Split players by position
fi: Jaa pelaajat pelipaikan mukaan

en: Split players by team
fi: Jaa pelaajat joukkueen mukaan

en: Sponsors
fi: Sponsorit

en: Sport
fi: Laji

en: Sports
fi: Laji

en: SportsPress Events (CSV)
fi: SportsPress-tapahtumat (CSV)

en: SportsPress Players (CSV)
fi: SportsPress-pelaajat (CSV)

en: SportsPress Shortcodes
fi: SportsPress-lyhytkoodit

en: SportsPress Staff (CSV)
fi: SportsPress-toimihenkilöt (CSV)

en: SportsPress Teams (CSV)
fi: SportsPress-joukkueet (CSV)

en: SportsPress has been kindly translated into several other languages thanks to our translation team. Want to see your name? <a href="%s">Translate SportsPress</a>.
fi: SportsPress on käännetty useille eri kielille kiitos kääntäjätiimimme. Haluatko nähdä nimesi tässä? <a href="%s">Osallistu SportsPressin kääntämiseen</a>.

en: SportsPress is developed and maintained by a worldwide team of passionate individuals and backed by an awesome developer community. Want to see your name? <a href="%s">Contribute to SportsPress</a>.
fi: SportsPressiä kehittää ja ylläpitää maailmanlaajuinen tiimi, joka koostuu intohimoisista yksilöistä ja loistavasta kehittäjäyhteisöstä. Haluatko nähdä nimesi tässä?  <a href="%s">Osallistu SportsPressin kehittämiseen</a>.

en: Staff
fi: Toimihenkilöt

en: Staff Options
fi: Toimihenkilöiden valinnat

en: Staff need to be defined with columns in a specific order (6 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
fi: Toimihenkilöt on määriteltävä sarakkeittain tietyssä järjestyksessä (6 saraketta). <a href="%s">Lataa tästä esimerkkitiedosto</a>.

en: Started
fi: Avauskokoonpanossa

en: Starting Lineup
fi: Avauskokoonpano

en: Statistic
fi: Tilasto

en: Statistics
fi: Tilastot

en: Status
fi: Tila

en: Status:
fi: Tila:

en: Streak
fi: Peräkkäiset

en: Styles and Scripts
fi: Tyylit ja skriptit

en: Substitute
fi: Vaihtopelaaja

en: Substituted
fi: Vaihdettu

en: Substitutes
fi: Vaihtopelaajat

en: Success!
fi: Onnistui!

en: Support Forums
fi: Tukifoorumi

en: Suriname
fi: Surinam

en: Swaziland
fi: Swazimaa

en: Sweden
fi: Ruotsi

en: Switzerland
fi: Sveitsi

en: Syria
fi: Syyria

en: System Status
fi: Järjestelmän tila

en: Table Columns
fi: Taulukon sarakkeet

en: Table Tennis
fi: Pöytätennis

en: Tables
fi: Taulukot

en: Tajikistan
fi: Tadžikistan

en: Tanzania
fi: Tansania

en: Team
fi: Joukkue

en: Team Colors
fi: Joukkueen värit

en: Team Manager
fi: Joukkueen manageri

en: Team Options
fi: Joukkueen asetukset

en: Team vs team
fi: Joukkue vs joukkue

en: Teams
fi: Joukkueet

en: Teams need to be defined with columns in a specific order (3 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
fi: Joukkueet on määriteltävä sarakkeittain tietyssä järjestyksessä (3 saraketta). <a href="%s">Lataa tästä esimerkkitiedosto</a>.

en: Template Overrides
fi: Sivupohjan ohitukset

en: Templates
fi: Sivupohjat

en: Terrain
fi: Maasto

en: Text
fi: Teksti

en: Thailand
fi: Thaimaa

en: Thank you for updating to the latest version!
fi: Kiitos päivittämisestä uusimpaan versioon!

en: Thanks for installing!
fi: Kiitos asentamisesta!

en: Thanks, all done!
fi: Kiitos, kaikki valmista!

en: The CSV is invalid.
fi: CSV-tiedosto ei ole kelvollinen.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
fi: Kuvaus ei ole oletuksena näkyvillä; jotkut teemat saattavat kuitenkin näyttää sen.

en: The following options affect how words are displayed on the frontend.
fi: Seuraavat valinnat vaikuttavat kuinka sanat näkyvät käyttöliittymässä.

en: Theme
fi: Teema

en: Theme Integration Guide
fi: Teeman integrointiohje

en: Theme Name
fi: Teeman nimi

en: Theme Version
fi: Teeman versio

en: These settings control the permalinks used for SportsPress. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
fi: Nämä asetukset ohjaavat kestolinkkejä (permalinks), joita käytetään SportsPressissä. Nämä asetukset ovat käytössä vain kun <strong>et käytä ylläolevia "oletus" kestolinkkejä</strong>.

en: This week
fi: Tällä viikolla

en: This will enable a script allowing the countdowns to be animated.
fi: Tämä ottaa käyttöön skriptin, joka sallii live-laskurin animoinnin.

en: This will enable a shortcode menu to be displayed in the visual editor.
fi: Tämä valinta mahdollistaa, että lyhytkoodi-valikko näytetään visuaalisessa editorissa.

en: Time
fi: Aika

en: Time Only
fi: Vain aika

en: Time/Results
fi: Aika/tulokset

en: Time/Results Format
fi: Aika/tulokset formaatti

en: Timezone
fi: Aikavyöhyke

en: Title
fi: Otsikko

en: Title Format
fi: Otsikon formaatti

en: Title:
fi: Otsikko:

en: Today
fi: Tänään

en: Total
fi: Yhteensä

en: Tournaments
fi: Turnaukset

en: Translators
fi: Kääntäjät

en: Trinidad and Tobago
fi: Trinidad ja Tobago

en: Turkey
fi: Turkki

en: Turks and Caicos Islands
fi: Turks- ja Caicossaaret

en: Tweet #SportsPress
fi: Twiittaa #SportsPress

en: Twitter Module
fi: Twitter-moduuli

en: US Virgin Islands
fi: Yhdysvaltain Neitsytsaaret

en: Ukraine
fi: Ukraina

en: United Arab Emirates
fi: Yhdistyneet Arabiemiirikunnat

en: United Kingdom
fi: Yhdistynyt kuningaskunta

en: United States
fi: Yhdysvallat

en: Update
fi: Päivitä

en: Upgrade
fi: Päivitä maksulliseen versioon

en: Upgrade Now
fi: Päivitä Nyt

en: Uploaded to this %s
fi: Ladattu tähän %s

en: Used for events.
fi: Käytetään tapahtumissa.

en: Used for league tables.
fi: Käytetään sarjataulukoissa.

en: Used for player lists.
fi: Käytetään pelaajalistoissa.

en: User
fi: Käyttäjä

en: Values
fi: Arvot

en: Variable
fi: Muuttuja

en: Variables
fi: Muuttujat

en: Vatican City
fi: Vatikaani

en: Venue
fi: Paikka

en: Venues
fi: Paikat

en: Version %s
fi: Versio %s

en: Videos
fi: Videot

en: View
fi: Näytä

en: View %s
fi: Näytä %s

en: View All
fi: Näytä kaikki

en: View Calendar
fi: Näytä kalenteri

en: View Event
fi: Näytä tapahtuma

en: View Events
fi: Näytä tapahtumat

en: View League Table
fi: Näytä sarjataulukko

en: View Player
fi: Näytä pelaaja

en: View Player List
fi: Näytä pelaajalista

en: View Players
fi: Näytä pelaajat

en: View Staff
fi: Näytä toimihenkilöt

en: View Team
fi: Näytä joukkue

en: View Teams
fi: Näytä joukkueet

en: View all events
fi: Näytä kaikki tapahtumat

en: View all players
fi: Näytä kaikki pelaajat

en: View full table
fi: Näytä koko taulukko

en: Visit Site
fi: Vieraile sivulla

en: Visit plugin homepage
fi: Käy liitännäisen kotisivulla

en: Volleyball
fi: Lentopallo

en: WP Debug Mode
fi: WP-testaustila

en: WP Language
fi: WP-kieli

en: WP Max Upload Size
fi: WP-suurin siirrettävän tiedoston koko

en: WP Memory Limit
fi: WP-muistirajoitus

en: WP Multisite Enabled
fi: WP Multisite käytössä

en: WP Version
fi: WP-versio

en: Water Polo
fi: Vesipallo

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
fi: Olemme koonneet muutamia linkkejä, jotta pääset alkuun:

en: Web Server Info
fi: Palvelimen tiedot

en: Welcome to SportsPress
fi: Tervetuloa käyttämään SportsPressiä

en: Welcome to SportsPress %s
fi: Tervetuloa käyttämään SportsPressiä %s

en: Western Sahara
fi: Länsi-Sahara

en: What is SportsPress?
fi: Mikä on SportsPress?

en: What's new:
fi: Mitä uutta:

en: Yes
fi: Kyllä

en: YouTube
fi: Youtube

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
fi: fsockopen tai cURL eivät ole käytössä palvelimella. PayPal IPN ja muut skriptit eivät toimi. Ota yhteyttä palvelimen ylläpitäjään ja selvitä tilanne.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
fi: <a href="%s">SOAP Client class</a> ei ole käytössä palvelimella – ne lisäosat, jotka käyttävät SOAPia eivät välttämättä toimi odotetulla tavalla.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
fi: cURL on käytössä palvelimella, mutta fsockopen ei ole käytössä.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
fi: fsockopen ja cURL ovat käytössä palvelimella.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
fi: fsockopen on käytössä palvelimella, mutta cURL ei ole käytössä.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
fi: SOAP Client class on käytössä palvelimella.

en: Your settings have been saved.
fi: Asetukset on tallennettu.

en: Zambia
fi: Sambia

en: against
fi: vastaan

en: by
fi: tekijä

en: days
fi: päivää

en: events
fi: tapahtumaa

[ctx: example]
en: Fixtures & Results
fi: Ottelut & tulokset

[ctx: example]
en: Player Ranking
fi: Pelaaja-ranking

[ctx: example]
en: Primary League
fi: Pääsarja

[ctx: example]
en: Roster
fi: Kokoonpano

[ctx: example]
en: Secondary League
fi: Kakkossarja

[ctx: example]
en: This is an example %1$s. As a new SportsPress user, you should go to <a href=\"%3$s\">your dashboard</a> to delete this %1$s and create new %2$s for your content. Have fun!
fi: Tämä on esimerkki %1$s. Uutena SportsPress-käyttäjänä sinun kannattaa mennä <a href=\"%3$s\">ohjauspaneeliin</a> poistaaksesi tämän %1$s ja luodaksesi uuden %2$s omaa sisältöäsi varten. Pidä hauskaa!

en: for
fi: puolesta

en: hrs
fi: tuntia

en: is available
fi: on saatavilla

en: mins
fi: minuuttia

en: players
fi: pelaajaa

en: secs
fi: sekuntia

en: teams
fi: joukkuetta

en: version
fi: versio
