SportsPress - en to mk_MK translation catalogue (584 entries)

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
mk_MK: %s - Се препорачува да би биде поднесен лимитот на меморија на најмалку 64MB. Повеке: <a href="%s">Како да зголемам PHP лимит на меморија</a>

en: %s SportsPress %s has lots of refinements we think you&#8217;ll love.
mk_MK: %s SportsPress %s има многу подобрувања и мислиме дека ќе Ви се допадне.

en: &mdash; None &mdash;
mk_MK: &mdash; Не е избрано &mdash;

en: &mdash; Remove &mdash;
mk_MK: &mdash; Отстрани &mdash;

en: (Auto)
mk_MK: (Автоматски)

en: (no title)
mk_MK: (без наслов)

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
mk_MK: <code>%s</code> верзија <strong style="color:red">%s</strong> не е актуелен. Последната верзија е  %s

en: <strong>%s event</strong> published | <strong>%s events</strong> published
mk_MK[0]: <strong>%s настани</strong> публицирани
mk_MK[1]: <strong>%s настани</strong> публицирани

en: <strong>%s event</strong> scheduled | <strong>%s events</strong> scheduled
mk_MK[0]: <strong>%s настани</strong> закажани
mk_MK[1]: <strong>%s настани</strong> закажани

en: <strong>%s</strong> until next event
mk_MK: <strong>%s</strong> до следен настан

en: <strong>Your theme does not declare SportsPress support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a SportsPress theme :)
mk_MK: Вашата тема не декларира подржка за SportsPress </strong> &#8211; ако имате поблеми со дизајнот ве молиме да ги проверете нашите инструкции за интеграција или да изберете една од нашите SportsPress теми :)

en: <strong>Your theme has bundled outdated copies of SportsPress template files</strong> &#8211; if you encounter functionality issues on the frontend this could the reason. Ensure you update or remove them (in general we recommend only bundling the template files you actually need to customize). See the system report for full details.
mk_MK: Вашата тема има вклучено копии од стара верзија на SportsPress</strong> &#8211; ако имате проблеми со дизајнот и функционалноста, ова може да биде причината. Препорачително е да се надоградите до последната верзија. Видете ги

en: A calendar of events.
mk_MK: Календар со настани

en: A clock that counts down to an upcoming event.
mk_MK: Одбројувач до почеток на настан

en: A list of events.
mk_MK: Листа на настани

en: Abbreviation
mk_MK: Кратенка

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
mk_MK: Операцијате беше неуспешна. Ве молиме рефреширајте ја страницата и обидете се повторно.

en: Add New
mk_MK: Додади Нов

en: Add New Calendar
mk_MK: Додаи Нов Календар

en: Add New Column
mk_MK: Додади Нова Колона

en: Add New Event
mk_MK: Додади Нов Настан

en: Add New League Table
mk_MK: Додади Нова Таблица на лига

en: Add New Metric
mk_MK: Додаи нова карактеристика

en: Add New Outcome
mk_MK: Додади нов Резултат

en: Add New Performance
mk_MK: Додаи нови перформансии

en: Add New Player
mk_MK: Додаи нов играч

en: Add New Player List
mk_MK: Додади Нова Листа на Играчи

en: Add New Result
mk_MK: Додади Нов Резултат

en: Add New Staff
mk_MK: Додади Нов Член

en: Add New Statistic
mk_MK: Додади Нова Статистика

en: Add New Team
mk_MK: Додади нова екипа

en: Add logo
mk_MK: Додади Лого

en: Add photo
mk_MK: Додади слика

en: Add video
mk_MK: Додади Видео

en: Address
mk_MK: Адреса

en: Adjustments
mk_MK: Прилагодувања

en: Afghanistan
mk_MK: Авганистан

en: Africa
mk_MK: Африка

en: Albania
mk_MK: Албанија

en: Algeria
mk_MK: Алжир

en: Align
mk_MK: Порамни

en: All
mk_MK: Сите

en: All done!
mk_MK: Готово!

en: Andorra
mk_MK: Андора

en: Angola
mk_MK: Ангола

en: Antigua and Barbuda
mk_MK: Антигва и Барбуда

en: Argentina
mk_MK: Аргентина

en: Armenia
mk_MK: Ерменија

en: Article
mk_MK: Статија

en: Ascending
mk_MK: Растечки

en: Asia
mk_MK: Азија

en: Attended
mk_MK: Присиство

en: Australia
mk_MK: Австралија

en: Austria
mk_MK: Австрија

en: Author URL
mk_MK: URL на автор

en: Auto
mk_MK: Автоматично

en: Average
mk_MK: Средно

en: Azerbaijan
mk_MK: Азербејџан

en: Background
mk_MK: Позадина

en: Bahamas
mk_MK: Бахами

en: Bahrain
mk_MK: Бахреин

en: Bangladesh
mk_MK: Бангладеш

en: Barbados
mk_MK: Барбадос

en: Belarus
mk_MK: Белорусија

en: Belgium
mk_MK: Белгија

en: Belize
mk_MK: Белизе

en: Benin
mk_MK: Бенин

en: Bhutan
mk_MK: Бутан

en: Blocks
mk_MK: Блокови

en: Bolivia
mk_MK: Боливија

en: Bosnia and Herzegovina
mk_MK: Босна и Херцеговина

en: Botswana
mk_MK: Боцвана

en: Branding
mk_MK: Брендиранје

en: Brazil
mk_MK: Бразил

en: Brunei
mk_MK: Брунеи

en: Bulgaria
mk_MK: Бугарија

en: Burkina Faso
mk_MK: Буркина Фасо

en: Burma
mk_MK: Бурма

en: Burundi
mk_MK: Бурунди

en: Calendar
mk_MK: Календар

en: Calendars
mk_MK: Календар

en: Cambodia
mk_MK: Камбоџа

en: Cameroon
mk_MK: Камерун

en: Canada
mk_MK: Канада

en: Cancel
mk_MK: Откажи

en: Cape Verde
mk_MK: Зеленортски Острови

en: Center
mk_MK: Средина

en: Central African Republic
mk_MK: Централна Африканска Република

en: Chad
mk_MK: Чад

en: Changes saved.
mk_MK: Промените се зачувани.

en: Cheatin&#8217; huh?
mk_MK: Мамиш а?

en: Chile
mk_MK: Чиле

en: China
mk_MK: Кина

en: Colombia
mk_MK: Колумбија

en: Column
mk_MK: Колони

en: Columns
mk_MK: Колони

en: Columns:
mk_MK: Колони

en: Comoros
mk_MK: Коморос

en: Configure
mk_MK: Конфигурирај

en: Copy this code and paste it into your post, page or text widget content.
mk_MK: Копирај го овој код и поставете го во вашиот пост, страница или текст додаток.

en: Costa Rica
mk_MK: Костарика

en: Countdown
mk_MK: Одбројување

en: Croatia
mk_MK: Хрватска

en: Cuba
mk_MK: Куба

en: Current Team
mk_MK: Моментално игра за

en: Current Teams
mk_MK: Моментали Екипи

en: Custom CSS
mk_MK: Сопствени CSSи

en: Custom:
mk_MK: Сопствено:

en: Cyprus
mk_MK: Кипар

en: Czech Republic
mk_MK: Чешка Република

en: Date
mk_MK: Датум

en: Date/Time:
mk_MK: Дата/Време

en: Date:
mk_MK: Дата:

en: Default
mk_MK: Стандардно

en: Default (%s)
mk_MK: Стандардно (%s)

en: Default Timezone
mk_MK: Временска зона

en: Default timezone is %s
mk_MK: Стандардна временска зона е %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
mk_MK: Временската зона е %s -треба да е UTC

en: Delimiter
mk_MK: раздвојувач

en: Democratic Republic of the Congo
mk_MK: Демократска Република Конго

en: Denmark
mk_MK: Данска

en: Descending
mk_MK: Опаѓачки

en: Description
mk_MK: Опис

en: Details
mk_MK: Детали

en: Disable
mk_MK: Оневозможи

en: Display a gallery of players.
mk_MK: Покажи галерија со играчи

en: Display a league table.
mk_MK: Покажи таблица на лиги

en: Display a list of players.
mk_MK: Покажи листа со играчи

en: Display link to view all events
mk_MK: Покажи линк до сите настани

en: Display link to view all players
mk_MK: Покажи линк до сите играчи

en: Display link to view full table
mk_MK: Покажи линк до целосна таблица

en: Display logos
mk_MK: Покажи логоа

en: Display maps
mk_MK: Покажи карти

en: Display national flags
mk_MK: Покажи националните знамиња

en: Display photos
mk_MK: Покажи Слики

en: Display player names on hover
mk_MK: Покажи име на играч на ховер

en: Display venue
mk_MK: Покажи Место

en: Djibouti
mk_MK: Џибути

en: Docs
mk_MK: Документи

en: Dominica
mk_MK: Доминика

en: Dominican Republic
mk_MK: Доминиканска Република

en: Drag the marker to the venue's location.
mk_MK: Повлечи го обележувачот до локацијата на настанот.

en: East Timor
mk_MK: Источен Тимор

en: Ecuador
mk_MK: Еквадор

en: Edit
mk_MK: Измени

en: Edit Calendar
mk_MK: Измени Календар

en: Edit Column
mk_MK: Измени Колона

en: Edit Event
mk_MK: Измени Настан

en: Edit League Table
mk_MK: Измени Таблица на Лига

en: Edit Metric
mk_MK: Измени Карактеристики

en: Edit Outcome
mk_MK: Измени Резултат

en: Edit Performance
mk_MK: Измени Перформансии

en: Edit Player
mk_MK: Измени Играч

en: Edit Player List
mk_MK: Измени листа на играчи

en: Edit Position
mk_MK: Измени Позиција

en: Edit Result
mk_MK: Измени Резултат

en: Edit Season
mk_MK: Измени Сезона

en: Edit Staff
mk_MK: Измени Член

en: Edit Statistic
mk_MK: Измени Статистика

en: Edit Team
mk_MK: Измени Екипа

en: Edit Venue
mk_MK: Измени Место

en: Egypt
mk_MK: Египет

en: El Salvador
mk_MK: Ел Салвадор

en: Enable
mk_MK: Овозможи

en: England
mk_MK: Англиија

en: Environment
mk_MK: Средина

en: Equation
mk_MK: Равенка

en: Equatorial Guinea
mk_MK: Екваторска Гвинеја

en: Eritrea
mk_MK: Еритреја

en: Estonia
mk_MK: Естонија

en: Ethiopia
mk_MK: Етиопија

en: Europe
mk_MK: Европа

en: Event
mk_MK: Настани

en: Event Manager
mk_MK: Менаџер на настани

en: Event Options
mk_MK: Опции на Настани

en: Event Outcomes
mk_MK: Резултати од настани

en: Events
mk_MK: Настани

en: Events need to be defined with columns in a specific order (3+ columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
mk_MK: Настаните треба да бидат дефинирани во колони по конкретен редослед  (3+ колони). <a href="%s">Клик тука за да симнете пример</a>.

en: Fiji
mk_MK: Фиџи

en: Finland
mk_MK: Финска

en: Format
mk_MK: Формат

en: France
mk_MK: Франција

en: Friendly
mk_MK: Пријателска

en: Frontend Styles
mk_MK: Стилови на дизајнот

en: Gabon
mk_MK: Габон

en: Gallery
mk_MK: Галерија

en: Gambia
mk_MK: Гамбија

en: General
mk_MK: Општо

en: General Options
mk_MK: Основни Поднесувања

en: Georgia
mk_MK: Грузија

en: Germany
mk_MK: Германија

en: Get Started
mk_MK: Започни!

en: Get System Report
mk_MK: Покажи Состојба на Системот

en: Ghana
mk_MK: Гана

en: Go to SportsPress Settings
mk_MK: Покажи SportsPress поднесувања

en: Greece
mk_MK: Грција

en: Grenada
mk_MK: Гренада

en: Grouping
mk_MK: Групирање

en: Guatemala
mk_MK: Гватемала

en: Guinea
mk_MK: Гвинеја

en: Guinea-Bissau
mk_MK: Гвинеа-Биса

en: Guyana
mk_MK: Гвајана

en: Haiti
mk_MK: Хаити

en: Header Offset
mk_MK: Поместување на хедерот

en: Heading
mk_MK: Заглавие

en: Hi there! Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
mk_MK: Изберете .csv фајл за прикацување, и претиснете "Прикачи фајл и внеси".

en: Hide this notice
mk_MK: Скриј го ова

en: Highlight
mk_MK: Акцент боја

en: Home
mk_MK: Почетна

en: Home URL
mk_MK: Почетна URL

en: Honduras
mk_MK: Хондурас

en: Hong Kong
mk_MK: Хонг Конг

en: Hungary
mk_MK: Унгарија

en: Hybrid
mk_MK: Хибридна

en: Iceland
mk_MK: Исланд

en: Icon
mk_MK: Икона

en: Import
mk_MK: Внеси

en: Import <strong>events</strong> from a csv file.
mk_MK: Внеси <strong>настани</strong> од a csv фајл.

en: Import <strong>players</strong> from a csv file.
mk_MK: Внеси <strong>играчи</strong> од csv фајл.

en: Import <strong>staff</strong> from a csv file.
mk_MK: Внеси <strong>членови</strong> од csv фајл.

en: Import <strong>teams</strong> from a csv file.
mk_MK: Внеси <strong>екипи</strong> од csv фајл.

en: Import Events
mk_MK: Внеси Настани

en: Import Players
mk_MK: Внеси Играчи

en: Import Staff
mk_MK: Внеси Членови

en: Import Teams
mk_MK: Внеси Екипи

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> events and skipped <strong>%s</strong>.
mk_MK: Внесувањето беше успешно - Внесено <strong>%s</strong> настани и откажано<strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> players and skipped <strong>%s</strong>.
mk_MK: Внесувањето беше успешно - внесено <strong>%s</strong> и <strong>%s</strong> не внесено.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> staff and skipped <strong>%s</strong>.
mk_MK: Внесувањето беше успешно - внесено <strong>%s</strong> и <strong>%s</strong> не внесено.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> teams and skipped <strong>%s</strong>.
mk_MK: Внесувањето беше успешно - внесено <strong>%s</strong> и <strong>%s</strong> не внесено.

en: India
mk_MK: Индија

en: Indonesia
mk_MK: Индонезија

en: Insert %s
mk_MK: Внеси во %s

en: Insert into %s
mk_MK: Внеси во %s

en: Installed Plugins
mk_MK: Инсталирани додатоци

en: Iran
mk_MK: Иран

en: Iraq
mk_MK: Ирак

en: Ireland
mk_MK: Ирска

en: Israel
mk_MK: Израел

en: Italy
mk_MK: Италија

en: Ivory Coast
mk_MK: Брег на Слоновата Коска

en: Jamaica
mk_MK: Јамајка

en: Japan
mk_MK: Јапонија

en: Jordan
mk_MK: Јордан

en: Kazakhstan
mk_MK: Казахстан

en: Kenya
mk_MK: Кенија

en: Key
mk_MK: Клуч

en: Kiribati
mk_MK: Кирибати

en: Kuwait
mk_MK: Кувајт

en: Kyrgyzstan
mk_MK: Киргистан

en: Label
mk_MK: Опис

en: Laos
mk_MK: Лаос

en: Last 10
mk_MK: Последните 10

en: Last 5
mk_MK: Последните 5

en: Latitude
mk_MK: Ширина

en: Latvia
mk_MK: Латвија

en: Layout
mk_MK: Изглед

en: League Manager
mk_MK: Менаџер на Лиги

en: League Menu
mk_MK: Мени на лига

en: League Table
mk_MK: Таблица на лига

en: League Tables
mk_MK: Таблица на лига

en: Lebanon
mk_MK: Либан

en: Left
mk_MK: Лево

en: Lesotho
mk_MK: Лесото

en: Liberia
mk_MK: Либерија

en: Libya
mk_MK: Либија

en: Liechtenstein
mk_MK: Лихтенштајн

en: Limit
mk_MK: Ограничување

en: Link
mk_MK: Линк

en: Link players
mk_MK: Покажи линк до профил

en: Link staff
mk_MK: Покажи линк до членови

en: Link teams
mk_MK: Покажи линк до екипи

en: Link venues
mk_MK: Линк места

en: List
mk_MK: Листа

en: Lithuania
mk_MK: Литванија

en: Live countdowns
mk_MK: Одбројување за живо

en: Logo
mk_MK: Лого

en: Longitude
mk_MK: Должина

en: Luxembourg
mk_MK: Луксембург

en: Macau
mk_MK: Макао

en: Macedonia
mk_MK: Македонија

en: Madagascar
mk_MK: Мадагаскар

en: Malawi
mk_MK: Малави

en: Malaysia
mk_MK: Малезија

en: Maldives
mk_MK: Малдиви

en: Mali
mk_MK: Мали

en: Malta
mk_MK: Малта

en: Manual
mk_MK: Рачно

en: Marshall Islands
mk_MK: Маршалови острови

en: Mauritania
mk_MK: Мавританија

en: Mauritius
mk_MK: Маурициус

en: Metric
mk_MK: Карактеристики

en: Metrics
mk_MK: Карактеристики

en: Mexico
mk_MK: Мексико

en: Micronesia
mk_MK: Микронезија

en: Mode
mk_MK: Мод

en: Moldova
mk_MK: Молдавија

en: Monaco
mk_MK: Монако

en: Mongolia
mk_MK: Монголија

en: Montenegro
mk_MK: Црна Гора

en: Morocco
mk_MK: Мароко

en: Mozambique
mk_MK: Мозамбик

en: Name
mk_MK: Име

en: Namibia
mk_MK: Намибија

en: Nationality
mk_MK: Националност

en: Nauru
mk_MK: Науру

en: Nepal
mk_MK: Непал

en: Netherlands
mk_MK: Холандија

en: New
mk_MK: Нов

en: New Zealand
mk_MK: Нов Зеланд

en: Next
mk_MK: Следно

en: Next Steps
mk_MK: Следни чекори

en: Nicaragua
mk_MK: Никарагва

en: Niger
mk_MK: Нигер

en: Nigeria
mk_MK: Нигерија

en: No
mk_MK: Не

en: No overrides present in theme.
mk_MK: Нема презапишувања во оваа тема

en: No results found.
mk_MK: Нема пронајдени резултати

en: None
mk_MK: Нема

en: North America
mk_MK: Северна Америка

en: North Korea
mk_MK: Северна Кореја

en: Northern Ireland
mk_MK: Северна Ирска

en: Norway
mk_MK: Норвешка

en: Now
mk_MK: Сега

en: Number of events to show:
mk_MK: Број на покажани настани

en: Number of players to show:
mk_MK: Број на покажани играчи

en: Number of teams to show:
mk_MK: Број на покажани екипи

en: Oceania
mk_MK: Океанија

en: Oman
mk_MK: Оман

en: Outcome
mk_MK: Резултат

en: PHP Max Input Vars
mk_MK: PHP Максимален Број на Променливи

en: PHP Post Max Size
mk_MK: PHP Максимален Пост Размер

en: PHP Time Limit
mk_MK: PHP Временско Ограничување

en: PHP Version
mk_MK: Верзија на PHP

en: Padding
mk_MK: Падинзи

en: Paginate
mk_MK: Странцирај

en: Pagination
mk_MK: Странцирање

en: Pakistan
mk_MK: Пакистан

en: Palau
mk_MK: Палау

en: Panama
mk_MK: Панама

en: Papua New Guinea
mk_MK: Папуа Нова Гвинеја

en: Paraguay
mk_MK: Парагвај

en: Parent
mk_MK: Родител

en: Parent:
mk_MK: Родител

en: Past Teams
mk_MK: Претходни Екипи

en: Performance
mk_MK: Перформансии

en: Performance:
mk_MK: Перформансии:

en: Peru
mk_MK: Перу

en: Philippines
mk_MK: Филипини

en: Photo
mk_MK: Слика

en: Played
mk_MK: Играч

en: Player
mk_MK: Играч

en: Player List
mk_MK: Листа на играчи

en: Player Lists
mk_MK: Листа на играчи

en: Player Metrics
mk_MK: Опции на Играч

en: Player Options
mk_MK: Опции на Играч

en: Player Performance
mk_MK: Перформансии на Играч

en: Player Statistics
mk_MK: Статистика на играч

en: Players
mk_MK: Играчи

en: Players need to be defined with columns in a specific order (7 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
mk_MK: Играчите треба да бидат дефинирани во колони по конкретен редослед  (7 колони). <a href="%s">Клик тука за да симнете пример</a>.

en: Please include this information when requesting support:
mk_MK: Ве молиме да ја претставите оваа информација кога го контактирате нашата корисничка подржка.

en: Plugins
mk_MK: Додатоци

en: Poland
mk_MK: Полска

en: Portugal
mk_MK: Португалија

en: Pos
mk_MK: Поз

en: Position
mk_MK: Позиција

en: Positions
mk_MK: Позиција

en: Preview
mk_MK: Преглед

en: Preview %s
mk_MK: Прегледај: %s

en: Previous
mk_MK: Претходен

en: Primary
mk_MK: Основен

en: Profile
mk_MK: Профил

en: Published
mk_MK: Објавено

en: Qatar
mk_MK: Катар

en: Rank
mk_MK: Ранк

en: Recap
mk_MK: На кратко

en: Remove logo
mk_MK: Избриши Лого

en: Remove photo
mk_MK: Избриши Слика

en: Remove video
mk_MK: Избриши Видео

en: Republic of the Congo
mk_MK: Република Конго

en: Result
mk_MK: Резултат

en: Results
mk_MK: Резултати

en: Right
mk_MK: Десно

en: Romania
mk_MK: Романија

en: Rounding
mk_MK: Заокружување

en: Russia
mk_MK: Русија

en: Rwanda
mk_MK: Руанда

en: SOAP Client
mk_MK: SOAP Клиент

en: SP Configuration
mk_MK: SP Поднесување

en: SP Post Types
mk_MK: SP Типови на Постови

en: SP Taxonomies
mk_MK: SP Категории

en: SP Version
mk_MK: SP Верзија

en: SUHOSIN Installed
mk_MK: SUHOSIN Инсталирано

en: Saint Kitts and Nevis
mk_MK: Сент Кристофер и Невис

en: Saint Lucia
mk_MK: Света Лучија

en: Saint Vincent and the Grenadines
mk_MK: Сент Винсент и Гренадините

en: Samoa
mk_MK: Самоа

en: San Marino
mk_MK: Сан Марино

en: Sao Tome and Principe
mk_MK: Сао Томе и Принсипе

en: Satellite
mk_MK: Сателитска

en: Saudi Arabia
mk_MK: Саудиска Арабија

en: Save
mk_MK: Зачувај

en: Scheduled
mk_MK: Закажани написи

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>.
mk_MK: Закажано за <b>%1$s</b>.

en: Scotland
mk_MK: Шкотска

en: Scripts
mk_MK: Скрипти

en: Search
mk_MK: Барај

en: Season
mk_MK: Сезона

en: Seasons
mk_MK: Сезони

en: Select %s
mk_MK: Избери %s

en: Select %s:
mk_MK: Избери %s

en: Select All
mk_MK: Избери Сите

en: Select Logo
mk_MK: Избери Лого

en: Select Photo
mk_MK: Избери Слика

en: Select...
mk_MK: Избери...

en: Senegal
mk_MK: Сенегал

en: Serbia
mk_MK: Србија

en: Settings
mk_MK: Нагодувања

en: Settings saved.
mk_MK: Поставувањата се зачувани.

en: Seychelles
mk_MK: Сејшели

en: Shortcode
mk_MK: Шорткодови

en: Shortcode menu
mk_MK: Мени за шорткодови

en: Shortcodes
mk_MK: Шорткодови

en: Show all
mk_MK: Покажи Сите

en: Show all seasons
mk_MK: Покажи сите сезони

en: Show all teams
mk_MK: Покажи сите екипи

en: Sierra Leone
mk_MK: Сиера Леоне

en: Singapore
mk_MK: Сингапур

en: Site URL
mk_MK: URL на сајт

en: Slovakia
mk_MK: Словачка

en: Slovenia
mk_MK: Словенија

en: Solomon Islands
mk_MK: Соломоновите Острови

en: Somalia
mk_MK: Сомалија

en: Sorry, there has been an error.
mk_MK: Се извинуваме, имаше грешка.

en: Sort Order
mk_MK: Редослед на подредување:

en: Sort Order:
mk_MK: Редослед на подредување:

en: Sort by
mk_MK: Подреди по:

en: Sort by:
mk_MK: Подреди по:

en: South Africa
mk_MK: Јужна Африка

en: South America
mk_MK: Јужна Америка

en: South Korea
mk_MK: Јужна Кореја

en: Spain
mk_MK: Шпанија

en: Sponsors
mk_MK: Спонзори

en: Sport
mk_MK: Спорт

en: SportsPress Events (CSV)
mk_MK: SportsPress Настани (CSV)

en: SportsPress Players (CSV)
mk_MK: SportsPress Играчи (CSV)

en: SportsPress Shortcodes
mk_MK: Сорткодови за SportsPress

en: SportsPress Staff (CSV)
mk_MK: SportsPress Членови (CSV)

en: SportsPress Teams (CSV)
mk_MK: SportsPress Екипи (CSV)

en: Sri Lanka
mk_MK: Шри Ланка

en: Staff
mk_MK: Членови

en: Staff Options
mk_MK: Опции за членови

en: Started
mk_MK: Започни!

en: Starting Lineup
mk_MK: Стартна Постава

en: Statistic
mk_MK: Статистика

en: Statistics
mk_MK: Статистика

en: Status
mk_MK: Статус

en: Status:
mk_MK: Статус:

en: Streak
mk_MK: поред

en: Styles and Scripts
mk_MK: Стилови и Скрипти

en: Substitute
mk_MK: Замена

en: Substituted
mk_MK: Заменет

en: Substitutes
mk_MK: Замена

en: Success!
mk_MK: Успешно!

en: Sudan
mk_MK: Судан

en: Suriname
mk_MK: Суринам

en: Swaziland
mk_MK: Свазиленд

en: Sweden
mk_MK: Шведска

en: Switzerland
mk_MK: Швајцарија

en: System Status
mk_MK: Состојба на систем

en: Table Columns
mk_MK: Колони на Таблица

en: Taiwan
mk_MK: Тајван

en: Tajikistan
mk_MK: Таџикистан

en: Tanzania
mk_MK: Танзанија

en: Team
mk_MK: Екипа

en: Team Colors
mk_MK: Боја на екипа

en: Team Manager
mk_MK: Менаџер на Екипи

en: Team Options
mk_MK: Опции на Екипи

en: Teams
mk_MK: Екипи

en: Teams need to be defined with columns in a specific order (3 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
mk_MK: Екипите треба да бидат дефинирани во колони по конкретен редослед  (3 колони). <a href="%s">Клик тука за да симнете пример</a>.

en: Template Overrides
mk_MK: Презапиши нацрати

en: Templates
mk_MK: Нацрти

en: Terrain
mk_MK: Териториска

en: Text
mk_MK: Текст

en: Thailand
mk_MK: Тајланд

en: Thank you for updating to the latest version!
mk_MK: Ви блогодариме што се надоградивте до најновата верзија!

en: Thanks for installing!
mk_MK: Благодариме за инсталацијата!

en: Thanks, all done!
mk_MK: Ви благодариме. Готово.

en: The CSV is invalid.
mk_MK: Невалиден CSV фајл

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
mk_MK: Описите не се стандардно видливи, но некои теми може да ги прикажуваат.

en: The following options affect how words are displayed on the frontend.
mk_MK: Ова се поднесувања за дизајнот на зборовите.

en: Theme
mk_MK: Тема

en: Theme Integration Guide
mk_MK: Инструкции за интеграција на тема

en: Theme Name
mk_MK: Име на Тема

en: Theme Version
mk_MK: Верзија на тема

en: These settings control the permalinks used for SportsPress. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
mk_MK: Овие поднесуванња се за перма-линковите што се користат од SportsPress. Овие поднесувања се активни само кога <strong>не e избрано "default" перма-линк опцијата погоре </strong>.

en: This week
mk_MK: Оваа седмица

en: This will enable a script allowing the countdowns to be animated.
mk_MK: Оваа опција ќе активира скрипта за одбројување до живо.

en: This will enable a shortcode menu to be displayed in the visual editor.
mk_MK: Ова ке активира менито за шорткоди да се покаже во визуалниот едитор.

en: Time
mk_MK: Време

en: Time/Results
mk_MK: Време/Резултати

en: Timezone
mk_MK: Временска зона

en: Title
mk_MK: Наслов

en: Title:
mk_MK: Наслов:

en: Today
mk_MK: Денес

en: Togo
mk_MK: Того

en: Tonga
mk_MK: Тонга

en: Total
mk_MK: Вкупно

en: Translators
mk_MK: Преведувачи

en: Trinidad and Tobago
mk_MK: Тринидад и Тобаго

en: Tunisia
mk_MK: Тунис

en: Turkey
mk_MK: Турција

en: Turkmenistan
mk_MK: Туркменистан

en: Tuvalu
mk_MK: Тувалу

en: Uganda
mk_MK: Уганда

en: Ukraine
mk_MK: Украина

en: United Arab Emirates
mk_MK: Обединети Арапски Емирати

en: United Kingdom
mk_MK: Велика Британија

en: United States
mk_MK: Соединети Американски Држави

en: Update
mk_MK: Ажурирај

en: Upgrade
mk_MK: Надогради

en: Uploaded to this %s
mk_MK: Прикачи до %s

en: Uruguay
mk_MK: Уругвај

en: Used for events.
mk_MK: Се користи за настани

en: Used for league tables.
mk_MK: Се користи за таблица на лига

en: Used for player lists.
mk_MK: Се користи за таблица на играчи

en: User
mk_MK: Корисник

en: Uzbekistan
mk_MK: Узбекистан

en: Values
mk_MK: Вредности

en: Vanuatu
mk_MK: Ванату

en: Variable
mk_MK: Променливи

en: Variables
mk_MK: Променливи

en: Vatican City
mk_MK: Ватикан

en: Venezuela
mk_MK: Венецуела

en: Venue
mk_MK: Место

en: Venues
mk_MK: Места

en: Version %s
mk_MK: Верзија %s

en: Video
mk_MK: Видео

en: Vietnam
mk_MK: Виетнам

en: View
mk_MK: Погледни

en: View All
mk_MK: Сите

en: View Events
mk_MK: Покажи сите настани

en: View Players
mk_MK: Покажи играчи

en: View Staff
mk_MK: Покажи Членови

en: View Teams
mk_MK: Покажи Екипи

en: View all events
mk_MK: Покажи сите настани

en: View all players
mk_MK: Покажи сите играчи

en: View full table
mk_MK: Покажи целосна таблица

en: Visit Site
mk_MK: Посети ја страницата

en: Visit plugin homepage
mk_MK: Посетете ја домашната страница за додатоци

en: WP Debug Mode
mk_MK: WP Мод за Дебагирање

en: WP Language
mk_MK: WP Јазик

en: WP Max Upload Size
mk_MK: WP Максимален Размер на Качување

en: WP Memory Limit
mk_MK: WP Лимит на Меморија

en: WP Multisite Enabled
mk_MK: WP МуллтиСајт Вклучено

en: WP Version
mk_MK: WP Верзија

en: Wales
mk_MK: Велс

en: Web Server Info
mk_MK: ИНформација за серверот

en: Welcome to SportsPress
mk_MK: Добродојдовте во SportsPress

en: Welcome to SportsPress %s
mk_MK: Добродојдовте во SportsPress %s

en: Western Sahara
mk_MK: Западна Сахара

en: What's new:
mk_MK: Што е ново:

en: Yemen
mk_MK: Јемен

en: Yes
mk_MK: Да

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
mk_MK: Вашиот сервер има fsockopen или cURL активно - PayPal IPN и некој останати скрипти кој што комуницирааат со други сервери нема да работат. Контактирајте го вашиот провајдер.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
mk_MK: Вашиот сервер нема <a href="%s">SOAP Client</a> клас активирано - некој плагини што користат SOAP најверојатно нема да работат.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
mk_MK: Вашиот сервер има cURL активно, fsockopen неактинво.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
mk_MK: Вашиот сервер има fsockopen и cURL активирано.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
mk_MK: Вашиот сервер има fsockopen активно, cURL е неактивно.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
mk_MK: Вашиот сервер има SOAP Client клас активирано.

en: Your settings have been saved.
mk_MK: Поднесувањата беа запазени.

en: Zambia
mk_MK: Замбија

en: Zimbabwe
mk_MK: Зимбабве

en: against
mk_MK: против

en: by
mk_MK: од

en: days
mk_MK: денови

en: events
mk_MK: настани

en: for
mk_MK: за

en: hrs
mk_MK: час

en: is available
mk_MK: достапно

en: mins
mk_MK: минути

en: players
mk_MK: играчи

en: secs
mk_MK: сек

en: teams
mk_MK: екипи

en: version
mk_MK: верзија
