SportsPress - en to uk translation catalogue (335 entries)

en: &mdash; Select &mdash;
uk: &mdash; Оберіть &mdash;

en: (no title)
uk: (без назви)

en: <strong>Your theme does not declare SportsPress support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a SportsPress theme :)
uk: <strong>Ваша тема не заявляє підтриму SportsPress</strong> &#8211; якщо ви зіткнулися з проблемами сумісності, будь ласка, прочитайте нашу інструкцію з інтеграції або використовуйте SportsPress тему :)

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
uk: Не вдалося виконати цю дію. Оновлення сторінку і повторіть спробу.

en: Add New
uk: Додати нове

en: Add New Event
uk: Додати нову подію

en: Add New Player
uk: Додати нового гравця

en: Add New Team
uk: Додати нову команду

en: Address
uk: Адреса

en: Afghanistan
uk: Афганістан

en: Albania
uk: Албанія

en: Algeria
uk: Алжир

en: Align
uk: Вирівнювання

en: All
uk: Всі

en: All done!
uk: Все готово!

en: American Football
uk: Американський футбол

en: Andorra
uk: Андорра

en: Angola
uk: Ангола

en: Antigua and Barbuda
uk: Антигуа і Барбуда

en: Argentina
uk: Аргентина

en: Armenia
uk: Вірменія

en: Ascending
uk: Зростання

en: Australia
uk: Австралія

en: Austria
uk: Австрія

en: Average
uk: Середньо

en: Azerbaijan
uk: Азербайджан

en: Background
uk: Фон

en: Bahamas
uk: Багами

en: Bahrain
uk: Бахрейн

en: Bangladesh
uk: Бангладеш

en: Barbados
uk: Барбадос

en: Baseball
uk: Бейсбол

en: Basketball
uk: Баскетбол

en: Belarus
uk: Білорусь

en: Belgium
uk: Бельгія

en: Belize
uk: Беліз

en: Benin
uk: Бенін

en: Bhutan
uk: Бутан

en: Bolivia
uk: Болівія

en: Bosnia and Herzegovina
uk: Боснія і Герцоговина

en: Botswana
uk: Ботсвана

en: Brazil
uk: Бразилія

en: Brunei
uk: Бруней

en: Bulgaria
uk: Болгарія

en: Burkina Faso
uk: Буркіна-Фасо

en: Burma
uk: Мʼянма

en: Burundi
uk: Бурунді

en: Calendar
uk: Календар

en: Cambodia
uk: Камбоджа

en: Cameroon
uk: Камерун

en: Canada
uk: Канада

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Cape Verde
uk: Кабо-Верде

en: Center
uk: Центр

en: Central African Republic
uk: Центральноафриканська Республіка

en: Chad
uk: Чад

en: Changes saved.
uk: Зміни збережено.

en: Chile
uk: Чилі

en: China
uk: Китай

en: Colombia
uk: Колумбія

en: Column
uk: Колонка

en: Columns
uk: Колонки

en: Comoros
uk: Коморські Острови

en: Configure
uk: Опції

en: Costa Rica
uk: Коста-Рика

en: Cricket
uk: Крикет

en: Croatia
uk: Хорватія

en: Cuba
uk: Куба

en: Custom:
uk: Власний формат:

en: Cyprus
uk: Кіпр

en: Czech Republic
uk: Чеська республіка

en: Darts
uk: Дартс

en: Date
uk: Дата

en: Default
uk: За замовчуванням

en: Delimiter
uk: Деламітер (символ розділення)

en: Democratic Republic of the Congo
uk: Демократична Республіка Конґо

en: Denmark
uk: Данія

en: Descending
uk: Спадання

en: Description
uk: Опис

en: Details
uk: Деталі

en: Disable
uk: Вимкнути

en: Djibouti
uk: Джібуті

en: Dominica
uk: Домінік

en: Dominican Republic
uk: Домініканська Республіка

en: East Timor
uk: Східний Тимор

en: Ecuador
uk: Еквадор

en: Edit
uk: Редагувати

en: Egypt
uk: Єгипет

en: El Salvador
uk: Сальвадор

en: Enable
uk: Увімкнути

en: Equatorial Guinea
uk: Екваторіальна Гвінея

en: Eritrea
uk: Еритрея

en: Estonia
uk: Естонія

en: Ethiopia
uk: Ефіопія

en: Events
uk: Події

en: Fiji
uk: Фіджі

en: Finland
uk: Фінляндія

en: France
uk: Франція

en: Gabon
uk: Габон

en: Gallery
uk: Галерея

en: Gambia
uk: Гамбія

en: General
uk: Загальне

en: General Options
uk: Загальні налаштування

en: Georgia
uk: Грузія

en: Germany
uk: Німеччина

en: Get Started
uk: Для початку

en: Ghana
uk: Гана

en: Go to SportsPress Settings
uk: Перейти до налаштувань SportsPress

en: Greece
uk: Греція

en: Grenada
uk: Гренада

en: Guatemala
uk: Гватемала

en: Guinea
uk: Гвінея

en: Guinea-Bissau
uk: Гвінея-Біссау

en: Guyana
uk: Гайана

en: Haiti
uk: Гаїті

en: Handball
uk: Гандбол

en: Hide this notice
uk: Заховати цю нотатку

en: Home
uk: Головна

en: Honduras
uk: Гондурас

en: Hong Kong
uk: Гонконґ О.А.Р. Китаю

en: Hungary
uk: Угорщина

en: Ice Hockey
uk: Хокей

en: Iceland
uk: Ісландія

en: Import
uk: Імпорт

en: India
uk: Індія

en: Indonesia
uk: Індонезія

en: Installed Plugins
uk: Встановлені плаґіни

en: Iran
uk: Іран

en: Iraq
uk: Ірак

en: Ireland
uk: Ірландія

en: Israel
uk: Ізраїль

en: Italy
uk: Італія

en: Ivory Coast
uk: Кот д’Івуар

en: Jamaica
uk: Ямайка

en: Japan
uk: Японія

en: Jordan
uk: Йорданія

en: Kazakhstan
uk: Казахстан

en: Kenya
uk: Кенія

en: Key
uk: Ключ

en: Kiribati
uk: Кірибаті

en: Kuwait
uk: Кувейт

en: Kyrgyzstan
uk: Киргизстан

en: Laos
uk: Лаос

en: Latvia
uk: Латвія

en: Layout
uk: Розмітка

en: Lebanon
uk: Ліван

en: Left
uk: Ліворуч

en: Lesotho
uk: Лесото

en: Liberia
uk: Ліберія

en: Libya
uk: Лівія

en: Liechtenstein
uk: Ліхтенштейн

en: Limit
uk: Ліміт

en: List
uk: Список

en: Lithuania
uk: Литва

en: Luxembourg
uk: Люксембург

en: M j, Y @ G:i
uk: d.m.Y H:i

en: Macau
uk: Макао О.А.Р. Китаю

en: Macedonia
uk: Македонія

en: Madagascar
uk: Мадагаскар

en: Malawi
uk: Малаві

en: Malaysia
uk: Малайзія

en: Maldives
uk: Мальдіви

en: Mali
uk: Малі

en: Malta
uk: Мальта

en: Marshall Islands
uk: Маршаллові Острови

en: Mauritania
uk: Мавританія

en: Mauritius
uk: Маврикій

en: Mexico
uk: Мексика

en: Micronesia
uk: Мікронезія

en: Moldova
uk: Молдова

en: Monaco
uk: Монако

en: Mongolia
uk: Монголія

en: Montenegro
uk: Чорногорія

en: Morocco
uk: Марокко

en: Mozambique
uk: Мозамбік

en: Name
uk: Ім\'я

en: Namibia
uk: Намібія

en: Nauru
uk: Науру

en: Need a Better Theme?
uk: Потребуєте кращої теми?

en: Nepal
uk: Непал

en: Netherlands
uk: Нідерланди

en: New Zealand
uk: Нова Зеландія

en: Next
uk: Наступн.

en: Next Steps
uk: Наступні кроки

en: Nicaragua
uk: Нікарагуа

en: Niger
uk: Нігер

en: Nigeria
uk: Нігерія

en: No
uk: Ні

en: No results found.
uk: Нічого не знайдено.

en: None
uk: Жодного

en: North Korea
uk: Північна Корея

en: Norway
uk: Норвегія

en: Oman
uk: Оман

en: Other
uk: Інші

en: Pakistan
uk: Пакистан

en: Palau
uk: Палау

en: Panama
uk: Панама

en: Papua New Guinea
uk: Папуа Нова Гвінея

en: Paraguay
uk: Парагвай

en: Parent
uk: Батьки

en: Peru
uk: Перу

en: Philippines
uk: Філіппіни

en: Player
uk: Гравець

en: Player Lists
uk: Список Гравців

en: Player vs player
uk: Гравець проти гравця

en: Players
uk: Гравці

en: Plugins
uk: Плаґіни

en: Poland
uk: Польща

en: Portugal
uk: Португалія

en: Position
uk: Розташування

en: Positions
uk: Позиції

en: Preview
uk: Поп. перегляд

en: Preview %s
uk: Попередній перегляд %s

en: Primary
uk: Головний

en: Profile
uk: Профіль

en: Published
uk: Опубліковано

en: Qatar
uk: Катар

en: Republic of the Congo
uk: Конґо - Браззавіль

en: Right
uk: Праворуч

en: Romania
uk: Румунія

en: Rounding
uk: Округлення

en: Russia
uk: Росія

en: Rwanda
uk: Руанда

en: Saint Kitts and Nevis
uk: Сент-Кітс і Невіс

en: Saint Lucia
uk: Сент-Люсія

en: Saint Vincent and the Grenadines
uk: Сент-Вінсент і Гренадини

en: Samoa
uk: Самоа

en: San Marino
uk: Сан-Марино

en: Sao Tome and Principe
uk: Сан-Томе і Прінсіпі

en: Saudi Arabia
uk: Саудівська Аравія

en: Save
uk: Зберегти

en: Save Changes
uk: Зберегти зміни

en: Scheduled
uk: Відкладено

en: Scripts
uk: Скрипти

en: Search
uk: Пошук

en: Seasons
uk: Сезони

en: Select %s
uk: Вибрати %s

en: Select All
uk: Виділити все

en: Senegal
uk: Сенегал

en: Serbia
uk: Сербія

en: Settings
uk: Налаштування

en: Settings saved.
uk: Налаштування збережено.

en: Seychelles
uk: Сейшели

en: Sierra Leone
uk: Сьєрра-Леоне

en: Singapore
uk: Сінгапур

en: Slovakia
uk: Словакія

en: Slovenia
uk: Словенія

en: Solomon Islands
uk: Соломонові Острови

en: Somalia
uk: Сомалі

en: Sorry, there has been an error.
uk: Вибачте, виникла помилка.

en: Sort Order:
uk: Порядок:

en: Sort by:
uk: Сортування за:

en: South Africa
uk: ПАР

en: South Korea
uk: Південна Корея

en: Spain
uk: Іспанія

en: Sri Lanka
uk: Шрі-Ланка

en: Status
uk: Статус

en: Status:
uk: Статус:

en: Styles and Scripts
uk: Стилі і Скрипти

en: Success!
uk: Ура!

en: Sudan
uk: Судан

en: Suriname
uk: Суринам

en: Swaziland
uk: Свазіленд

en: Sweden
uk: Швеція

en: Switzerland
uk: Швейцарія

en: System Status
uk: Стан системи

en: Table Tennis
uk: Настільний теніс

en: Taiwan
uk: Тайвань

en: Tajikistan
uk: Таджикистан

en: Tanzania
uk: Танзанія

en: Team
uk: Час

en: Team vs team
uk: Команда проти команди

en: Templates
uk: Шаблони

en: Tennis
uk: Теніс

en: Text
uk: Текст

en: Thailand
uk: Таїланд

en: Thank you for updating to the latest version!
uk: Дякуємо за оновлення до останньої версії!

en: Thanks for installing!
uk: Дякуємо за встановлення!

en: Thanks, all done!
uk: Дякуємо, все готово!

en: The CSV is invalid.
uk: Неприпустимий файл CSV.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
uk: Опис не є обов`язковим, проте деякі теми можуть відображати його.

en: Theme
uk: Тема

en: Theme Integration Guide
uk: Інструкція з інтеграції теми

en: Time
uk: Час

en: Timezone
uk: Часовий пояс

en: Title
uk: Заголовок

en: Title:
uk: Назва:

en: Today
uk: Сьогодні

en: Togo
uk: Того

en: Tonga
uk: Тонга

en: Total
uk: Всього

en: Translators
uk: Перекладачі

en: Trinidad and Tobago
uk: Тринідад і Тобаго

en: Tunisia
uk: Туніс

en: Turkey
uk: Туреччина

en: Turkmenistan
uk: Туркменистан

en: Tuvalu
uk: Тувалу

en: Uganda
uk: Уганда

en: Ukraine
uk: Україна

en: United Arab Emirates
uk: Обʼєднані Арабські Емірати

en: United Kingdom
uk: Великобританія

en: United States
uk: США

en: Update
uk: Оновлення

en: Uruguay
uk: Уругвай

en: Uzbekistan
uk: Узбекистан

en: Vanuatu
uk: Вануату

en: Vatican City
uk: Ватикан

en: Venezuela
uk: Венесуела

en: Venues
uk: Зустрічі

en: Version %s
uk: Версія %s

en: Video
uk: Відео

en: Vietnam
uk: Вʼєтнам

en: View
uk: Переглянути

en: View All
uk: Все

en: Visit Site
uk: Відвідати сайт

en: Visit plugin homepage
uk: Відвідати сторінку плагіну

en: Volleyball
uk: Волейбол

en: Water Polo
uk: Водні поло

en: Welcome to SportsPress
uk: Вітаємо у SportsPress

en: Welcome to SportsPress %s
uk: Вітаємо у SportsPress %s

en: Western Sahara
uk: Західна Сахара

en: What is SportsPress?
uk: Вибір виду спорту

en: What's new:
uk: Що нового:

en: Yemen
uk: Ємен

en: Yes
uk: Так

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
uk: Ваш сервер не має включених fsockopen або cURL - PayPal IPN та інші скрипти, котрі спілкуються з іншими серверами не будуть працювати. Зверніться до вашого хостинг-провайдера.

en: Your settings have been saved.
uk: Ваші налаштування були збережені.

en: Zambia
uk: Замбія

en: Zimbabwe
uk: Зімбабве

en: days
uk: Дні

en: hrs
uk: Години

en: is available
uk: доступне

en: mins
uk: Хвилини

en: secs
uk: Секунди

en: version
uk: версія
