SportsPress - en to cs_CZ translation catalogue (742 entries)

en: %s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: <a href="%s">Increasing memory allocated to PHP</a>
cs_CZ: %s - Doporučujeme nastavit velikost paměti alespoň na 64MB. Viz: <a href="%s">Zvýšení paměti přidělené pro PHP</a>

en: %s SportsPress %s has lots of refinements we think you&#8217;ll love.
cs_CZ: %s SportsPress %s má spoustu vylepšení a myslíme si, že jej budete milovat.

en: &mdash; None &mdash;
cs_CZ: &mdash; Žádný &mdash;

en: &mdash; Not set &mdash;
cs_CZ: &mdash; Nezadáno &mdash;

en: &mdash; Remove &mdash;
cs_CZ: &mdash; Odstranit  &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
cs_CZ: &mdash; Vyberte &mdash;

en: (no title)
cs_CZ: (bez názvu)

en: <code>%s</code> version <strong style="color:red">%s</strong> is out of date. The core version is %s
cs_CZ: <code>%s</code> verze <strong style="color:red">%s</strong> je neaktuální. Aktuální verze jádra je %s

en: <strong>%s event</strong> published | <strong>%s events</strong> published
cs_CZ[0]: <strong>%s událost</strong> publikováno
cs_CZ[1]: <strong>%s události</strong> publikováno
cs_CZ[2]: <strong>%s události</strong> publikováno

en: <strong>%s event</strong> scheduled | <strong>%s events</strong> scheduled
cs_CZ[0]: <strong>%s událost</strong> plánované
cs_CZ[1]: <strong>%s události</strong> plánované
cs_CZ[2]: <strong>%s události</strong> plánované

en: <strong>%s</strong> until next event
cs_CZ: <strong>%s</strong> do další události

en: <strong>Your theme does not declare SportsPress support</strong> &#8211; if you encounter layout issues please read our integration guide or choose a SportsPress theme :)
cs_CZ: <strong>Váš téma nepodporuje SportsPress</strong> &#8211; pokud narazíte na problémy, prosím přečtěte si náš návod nebo si vyberte šablonu SportsPress :)

en: <strong>Your theme has bundled outdated copies of SportsPress template files</strong> &#8211; if you encounter functionality issues on the frontend this could the reason. Ensure you update or remove them (in general we recommend only bundling the template files you actually need to customize). See the system report for full details.
cs_CZ: <strong> Vaše šablona má zastaralé kopie souborů SportsPress šablony </ strong> - pokud narazíte na problémy s funkčností na frontend rozhraní, mohl by to být důvod. Ujistěte se, že jste je aktualizovali nebo odebrali (obecně doporučujeme jen balíček souborů šablony, které skutečně potřebujete upravit). Podívejte se na systémový report pro plné detaily.

en: A calendar of events.
cs_CZ: Kalendář akcí.

en: A clock that counts down to an upcoming event.
cs_CZ: Hodiny, které odpočítáváji blížící se událost.

en: A list of events.
cs_CZ: Seznam událostí

en: Abbreviate team names
cs_CZ: Zkracovat názvy týmu

en: Abbreviation
cs_CZ: Zkratka

en: About SportsPress
cs_CZ: O SportsPress

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
cs_CZ: Akce se nezdařila. Prosím obnovte stránku a zkuste to znovu.

en: Add New
cs_CZ: Přidat nový

en: Add New Calendar
cs_CZ: Přidat nový kalendář

en: Add New Column
cs_CZ: Přidat nový sloupec

en: Add New Event
cs_CZ: Přidat novou událost

en: Add New League Table
cs_CZ: Přidat novou ligovou tabulku

en: Add New Metric
cs_CZ: Přidat novou metrickou hodnotu

en: Add New Outcome
cs_CZ: Přidat nový výsledek

en: Add New Performance
cs_CZ: Přidat novou hodnotu výkonu

en: Add New Player
cs_CZ: Přidat nového hráče

en: Add New Player List
cs_CZ: Přidat nový seznam hráčů

en: Add New Result
cs_CZ: Přidat nový výsledek

en: Add New Staff
cs_CZ: Přidat nový realizační tým

en: Add New Statistic
cs_CZ: Přidat novou statistickou hodnotu

en: Add New Team
cs_CZ: Přidat nový tým

en: Add a Twitter feed to team, player, and staff pages.
cs_CZ: Přidat Twitter vlákno na stránky týmu, hráče a realizačního týmu.

en: Add a global navigation bar to display logos that link to each team.
cs_CZ: Přidání globálního navigačního menu se zobrazením loga a odkazu na každý tým.

en: Add icon
cs_CZ: Přidat ikonu

en: Add logo
cs_CZ: Přidat logo

en: Add photo
cs_CZ: Přidat fotku

en: Add video
cs_CZ: Přidat video

en: Address
cs_CZ: Adresa

en: Adjustments
cs_CZ: Úpravy

en: Advanced
cs_CZ: Pokročilé

en: Afghanistan
cs_CZ: Afghánistán

en: Africa
cs_CZ: Afrika

en: Albania
cs_CZ: Albánie

en: Algeria
cs_CZ: Alžírsko

en: Align
cs_CZ: Zarovnání

en: Alignment: %s
cs_CZ: Zarovnání: %s

en: All
cs_CZ: Vše

en: All done!
cs_CZ: Hotovo!

en: Allow people to post comments on new articles
cs_CZ: Povolit komentáře k novým příspěvkům

en: Always increment
cs_CZ: Vždy navyšovat

en: American Football
cs_CZ: Americký fotbal

en: American Samoa
cs_CZ: Americká Samoa

en: Antigua and Barbuda
cs_CZ: Antigua a Barbuda

en: Apple Calendar
cs_CZ: Apple kalendář

en: Armenia
cs_CZ: Arménie

en: Article
cs_CZ: Článek

en: Ascending
cs_CZ: Vzestupně

en: Asia
cs_CZ: Asie

en: Association Football
cs_CZ: Fotbalová asociace

en: Attended
cs_CZ: Navštěvoval

en: Attract sponsors by offering them advertising space on your website.
cs_CZ: Přilákání sponzorů nabídkou reklamního prostoru na vašich webových stránkách.

en: Australia
cs_CZ: Austrálie

en: Australian Rules Football
cs_CZ: Australský fotbal

en: Austria
cs_CZ: Rakousko

en: Author URL
cs_CZ: Autor URL

en: Auto
cs_CZ: Automaticky

en: Average
cs_CZ: Průměrný

en: Away
cs_CZ: Hosté

en: Away Record
cs_CZ: Venkovní rekord

en: Azerbaijan
cs_CZ: Ázerbájdžán

en: Background
cs_CZ: Pozadí

en: Bahamas
cs_CZ: Bahamy

en: Bahrain
cs_CZ: Bahrajn

en: Bangladesh
cs_CZ: Bangladéš

en: Basic Setup
cs_CZ: Základní nastavení

en: Belarus
cs_CZ: Bělorusko

en: Belgium
cs_CZ: Belgie

en: Bermuda
cs_CZ: Bermudy

en: Bhutan
cs_CZ: Bhútán

en: Birthdays
cs_CZ: Narozeniny

en: Blocks
cs_CZ: Bloky

en: Bolivia
cs_CZ: Bolívie

en: Bosnia and Herzegovina
cs_CZ: Bosna a Hercegovina

en: Brazil
cs_CZ: Brazílie

en: British Virgin Islands
cs_CZ: Britské Panenské ostrovy

en: Brunei
cs_CZ: Brunej Darussalam

en: Bulgaria
cs_CZ: Bulharsko

en: Burma
cs_CZ: Myanmar

en: Calendar
cs_CZ: Kalendář

en: Calendars
cs_CZ: Kalendáře

en: Cambodia
cs_CZ: Kambodža

en: Cameroon
cs_CZ: Kamerun

en: Canada
cs_CZ: Kanada

en: Cancel
cs_CZ: Zrušit

en: Cape Verde
cs_CZ: Kapverdy

en: Career Total
cs_CZ: Kariéra celkem

en: Cayman Islands
cs_CZ: Kajmanské ostrovy

en: Center
cs_CZ: Na střed

en: Central African Republic
cs_CZ: Středoafrická republika

en: Chad
cs_CZ: Čad

en: Change
cs_CZ: Změnit

en: Changes saved.
cs_CZ: Změny byly uloženy.

en: Cheatin&#8217; huh?
cs_CZ: Podvádíš co?

en: China
cs_CZ: Čína

en: Choose a city in the same timezone as you.
cs_CZ: Vyberte si město ve stejném časovém pásmu jako jste vy.

en: Clone anything with just one click. Great for creating multiple events.
cs_CZ: Klonování čehokoliv pouhým jedním kliknutím. Skvělé pro vytváření více událostí.

en: Colombia
cs_CZ: Kolumbie

en: Column
cs_CZ: Sloupec

en: Columns
cs_CZ: Počet sloupců

en: Columns:
cs_CZ: Sloupce:

en: Combined
cs_CZ: Kombinovaný

en: Comments
cs_CZ: Komentáře

en: Comoros
cs_CZ: Komory

en: Competition
cs_CZ: Soutěž

en: Competitions
cs_CZ: Soutěže

en: Competitive
cs_CZ: Soutěžní

en: Condition
cs_CZ: Kondice

en: Configure
cs_CZ: Konfigurace

en: Connect
cs_CZ: Spojení

en: Constants
cs_CZ: Konstanty

en: Cook Islands
cs_CZ: Cookovy ostrovy

en: Copy this code and paste it into your post, page or text widget content.
cs_CZ: Zkopírujte tento kód a vložte jej do obsahu vašeho příspěvku, stránky nebo textového widgetu.

en: Costa Rica
cs_CZ: Kostarika

en: Countdown
cs_CZ: Odpočítávání

en: Countdowns
cs_CZ: Odpočítávání

en: Create a custom color palette for each team.
cs_CZ: Vytvoření palety barev pro každý tým.

en: Create automated league tables to keep track of team standings.
cs_CZ: Vytváření automatických ligových tabulek k sledování pořadí týmů.

en: Create team rosters, player galleries, and ranking charts.
cs_CZ: Vytvoření soupisky týmů, hráčů a bodování.

en: Credits
cs_CZ: Tvůrci

en: Cricket
cs_CZ: Kriket

en: Croatia
cs_CZ: Chorvatsko

en: Cuba
cs_CZ: Kuba

en: Current Team
cs_CZ: Aktuální tým

en: Current Teams
cs_CZ: Aktuální tým

en: Current Theme
cs_CZ: Aktuální šablona

en: Custom CSS
cs_CZ: Vlastní CSS

en: Custom:
cs_CZ: Vlastní:

en: Customize
cs_CZ: Vlastní

en: Cyprus
cs_CZ: Kypr

en: Czech Republic
cs_CZ: Česká republika

en: Darts
cs_CZ: Šipky

en: Dashboard
cs_CZ: Nástěnka

en: Date
cs_CZ: Datum

en: Date Format
cs_CZ: Formát data

en: Date range:
cs_CZ: Časové období:

en: Date/Time:
cs_CZ: Datum/Čas:

en: Date:
cs_CZ: Datum:

en: Decimal Places
cs_CZ: Desetinná místa

en: Default
cs_CZ: Výchozí

en: Default (%s)
cs_CZ: Výchozí (%s)

en: Default Template
cs_CZ: Výchozí šablona

en: Default Timezone
cs_CZ: Výchozí časové pásmo

en: Default timezone is %s
cs_CZ: Výchozí časové pásmo je %s

en: Default timezone is %s - it should be UTC
cs_CZ: Výchozí časové pásmo je %s - mělo by být UTC

en: Delete row
cs_CZ: Smazat řádek

en: Delimiter
cs_CZ: Oddělovač

en: Demo Content
cs_CZ: Demo obsah

en: Democratic Republic of the Congo
cs_CZ: Demokratická republika Kongo

en: Denmark
cs_CZ: Dánsko

en: Descending
cs_CZ: Sestupně

en: Description
cs_CZ: Popis

en: Details
cs_CZ: Podrobnosti

en: Developers
cs_CZ: Vývojáři

en: Directories
cs_CZ: Adresáře

en: Disable
cs_CZ: Zakázat

en: Display
cs_CZ: Zobrazení

en: Display a dashboard page with SportsPress video tutorials.
cs_CZ: Zobrazení vstupní stránky se SportsPress video návody.

en: Display a gallery of players.
cs_CZ: Zobrazit galerii hráčů

en: Display a league table.
cs_CZ: Zobrazí Ligovou Tabulku.

en: Display a list of players.
cs_CZ: Zobrazí seznam hráčů.

en: Display a single staff member.
cs_CZ: Zobrazit jednotlivé členy realizačního týmu.

en: Display calendar title
cs_CZ: Zobrazit titulek kalendáře

en: Display competition
cs_CZ: Zobrazit soutěž

en: Display each player's birthday and their current age.
cs_CZ: Zobrazení narozenin každého hráče a jeho aktuální věk.

en: Display head-to-head team comparison charts in events.
cs_CZ: Zobrazit srovnání týmů v událostech

en: Display link to view all events
cs_CZ: Zobrazit odkaz k zobrazení všech událostí

en: Display link to view all players
cs_CZ: Zobrazit odkaz k zobrazení všech hráčů

en: Display link to view full table
cs_CZ: Zobrazit odkaz k zobrazení celkové tabulky

en: Display logos
cs_CZ: Zobrazit loga

en: Display maps
cs_CZ: Zobrazit mapy

en: Display national flags
cs_CZ: Zobrazit národní vlajky

en: Display outcome
cs_CZ: Zobrazit výsledek

en: Display photos
cs_CZ: Zobrazit fotky

en: Display player names on hover
cs_CZ: Zobrazit jména hráčů na

en: Display positions
cs_CZ: Zobrazit posty

en: Display results
cs_CZ: Zobrazit výsledky

en: Display season
cs_CZ: Zobrazit sezónu

en: Display squad numbers
cs_CZ: Zobrazit čísla dresu

en: Display team names
cs_CZ: Zobrazit názvy týmu

en: Display title
cs_CZ: Zobrazit titulek

en: Display venue
cs_CZ: Zobrazit místo zápasu

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
cs_CZ: Zobrazeno %s&#8211;%s z %s

en: Djibouti
cs_CZ: Džibuti

en: Docs
cs_CZ: Dokumenty

en: Documentation
cs_CZ: Dokumentace

en: Dominica
cs_CZ: Dominika

en: Dominican Republic
cs_CZ: Dominikánská republika

en: Drag the marker to the venue's location.
cs_CZ: Přetáhněte značku a umístěte ji na místo konání zápasu.

en: Duplicator
cs_CZ: Duplikátor

en: ERROR: This is not a valid feed template.
cs_CZ: CHYBA: Toto není platná feed šablona.

en: East Timor
cs_CZ: Východní Timor

en: Ecuador
cs_CZ: Ekvádor

en: Edit
cs_CZ: Upravit

en: Edit Calendar
cs_CZ: Upravit kalendář

en: Edit Column
cs_CZ: Upravit sloupec

en: Edit Competition
cs_CZ: Upravit soutěž

en: Edit Event
cs_CZ: Upravit událost

en: Edit Job
cs_CZ: Upravit práci

en: Edit League Table
cs_CZ: Upravit ligovou tabulku

en: Edit Metric
cs_CZ: Upravit metrickou hodnotu

en: Edit Outcome
cs_CZ: Upravit výsledek

en: Edit Performance
cs_CZ: Upravit hodnotu výkonu

en: Edit Player
cs_CZ: Upravit hráče

en: Edit Player List
cs_CZ: Upravit seznam hráčů

en: Edit Position
cs_CZ: Upravit post

en: Edit Result
cs_CZ: Upravit výsledek

en: Edit Results
cs_CZ: Upravit výsledek

en: Edit Season
cs_CZ: Upravit sezónu

en: Edit Staff
cs_CZ: Upravit realizační tým

en: Edit Statistic
cs_CZ: Upravit statistickou hodnotu

en: Edit Team
cs_CZ: Upravit tým

en: Edit Venue
cs_CZ: Upravit místo zápasu

en: Enable
cs_CZ: Povolit

en: Enable column editing
cs_CZ: Zapnout editaci sloupce

en: England
cs_CZ: Anglie

en: Environment
cs_CZ: Prostředí

en: Equal %s
cs_CZ: Rovno %s

en: Equation
cs_CZ: Rovnice

en: Equatorial Guinea
cs_CZ: Rovníková Guinea

en: Esports
cs_CZ: Esporty

en: Estonia
cs_CZ: Estonsko

en: Ethiopia
cs_CZ: Etiopie

en: Europe
cs_CZ: Evropa

en: Event
cs_CZ: Událost

en: Event Blocks
cs_CZ: Blok události

en: Event Calendar
cs_CZ: Kalendář události

en: Event List
cs_CZ: Seznam události

en: Event Manager
cs_CZ: Správce událostí

en: Event Options
cs_CZ: Možnosti událostí

en: Event Outcomes
cs_CZ: Výsledek události

en: Event Results
cs_CZ: Výsledek události

en: Events
cs_CZ: Události

en: Events need to be defined with columns in a specific order (3+ columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
cs_CZ: Události musí mít definovány sloupce v určitém pořadí (3+ sloupce). <a href="%s"> Zde si můžete stáhnout vzor </a>.

en: Faroe Islands
cs_CZ: Faerské ostrovy

en: Feature Requests
cs_CZ: Požadavky na vylepšení

en: Feeds
cs_CZ: Odběry

en: Fiji
cs_CZ: Fidži

en: Filter by competition
cs_CZ: Filtrovat dle soutěže

en: Filter by season
cs_CZ: Filtrovat dle sezóny

en: Finland
cs_CZ: Finsko

en: Floorball
cs_CZ: Florbal

en: Follow [link]@ThemeBoy[/link] on Twitter.
cs_CZ: Sleduj [link]@ThemeBoy[/link] na Twitteru

en: Format
cs_CZ: Formát

en: France
cs_CZ: Francie

en: Free
cs_CZ: Zdarma

en: Free SportsPress Theme
cs_CZ: SportsPress šablona zdarma

en: Free with tweet
cs_CZ: Zdarma za tweet

en: Friendly
cs_CZ: Přátelský

en: Frontend Styles
cs_CZ: Frontend styly

en: Full Time
cs_CZ: Celkový čas

en: Gallery
cs_CZ: Galerie

en: Gambia
cs_CZ: Gambie

en: Games Back
cs_CZ: Zpět ve hře

en: General
cs_CZ: Obecné

en: General Options
cs_CZ: Obecné možnosti

en: Georgia
cs_CZ: Gruzie

en: Germany
cs_CZ: Německo

en: Get SportsPress Pro to get access to all modules. You can upgrade any time without losing any of your data.
cs_CZ: Získejte přístup ke všem modulům díky SportsPress Pro. Můžete kdykoliv upgradovat bez ztráty jakýchkoliv dat.

en: Get Started
cs_CZ: Začněme

en: Get System Report
cs_CZ: Získat systémový report

en: Getting Started
cs_CZ: Začínáme

en: Go to SportsPress Settings
cs_CZ: Přejít do SportsPress nastavení

en: Google Maps
cs_CZ: Google Mapy

en: Greece
cs_CZ: Řecko

en: Grouping
cs_CZ: Seskupení

en: Handball
cs_CZ: Házená

en: Have you tried the free Rookie theme yet?
cs_CZ: Už jste zkusili Rookie šablonu zdarma?

en: Heading
cs_CZ: Nadpis

en: Heading:
cs_CZ: Nadpis:

en: Help
cs_CZ: Nápověda

en: Help spread the word by tweeting with #SportsPress and get the Twitter module for free.
cs_CZ: Pomozte šířit slovo tweetnutím #SportsPress a získejte Twitter modul zdarma.

en: Help spread the word by tweeting with [link]#SportsPress[/link] and get the Twitter module for free.
cs_CZ: Tweetuj hashtag [odkaz] #SportsPress [/ link], a získej Twitter modul zdarma.

en: Hi there! Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
cs_CZ: Ahoj! Zvolte si .csv soubor na nahráti, a pak klepněte na tlačítko "Nahrát soubor a importovat".

en: Hide this notice
cs_CZ: Skrýt toto oznámení

en: Highlight
cs_CZ: Zajímavost

en: Home
cs_CZ: Domácí

en: Home Record
cs_CZ: Domácí rekord

en: Home URL
cs_CZ: Domácí URl

en: Hong Kong
cs_CZ: Hongkong, zvláštní administrativní oblast Číny

en: Hungary
cs_CZ: Maďarsko

en: Hybrid
cs_CZ: Hybridní

en: Ice Hockey
cs_CZ: Lední hokej

en: Iceland
cs_CZ: Island

en: Icon
cs_CZ: Ikona

en: Icons
cs_CZ: Ikony

en: Image
cs_CZ: Fotka

en: Import <strong>events</strong> from a csv file.
cs_CZ: Import <strong>událostí</strong> z csv souboru.

en: Import <strong>players</strong> from a csv file.
cs_CZ: Importovat <strong>hráči</strong> z CSV souboru.

en: Import <strong>staff</strong> from a csv file.
cs_CZ: Import <strong>realizačního týmu</strong> z csv souboru.

en: Import <strong>teams</strong> from a csv file.
cs_CZ: Importovat <strong>týmy</strong> z CSV souboru.

en: Import Events
cs_CZ: Importovat události

en: Import Players
cs_CZ: Importovat Hráči

en: Import Staff
cs_CZ: Importovat realizační tým

en: Import Teams
cs_CZ: Importovat týmy

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> events and skipped <strong>%s</strong>.
cs_CZ: Import kompletní - importováno <strong>%s</strong> událostí a přeskočeno  <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> players and skipped <strong>%s</strong>.
cs_CZ: Importace dokončená - Importovány <strong>%s</strong> hráči a přeskočeny <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> staff and skipped <strong>%s</strong>.
cs_CZ: Import kompletní - importováno <strong>%s</strong> osob realizačního týmu a přeskočeno <strong>%s</strong>.

en: Import complete - imported <strong>%s</strong> teams and skipped <strong>%s</strong>.
cs_CZ: Importace dokončená - Importovány <strong>%s</strong> týmy a přeskočeny <strong>%s</strong>.

en: India
cs_CZ: Indie

en: Indonesia
cs_CZ: Indonésie

en: Insert Shortcode
cs_CZ: Vložit zkratku

en: Insert into %s
cs_CZ: Vložit do %s

en: Insert row after
cs_CZ: Vložit řádek za

en: Install Now
cs_CZ: Instalovat nyní

en: Install demo content
cs_CZ: Instalovat demo obsah

en: Installation
cs_CZ: Instalace

en: Installed Plugins
cs_CZ: Přehled pluginů

en: Instantly rebrand the dashboard with your own logo and colors.
cs_CZ: Okamžitě předělá vstupní stránku s vlastním logem a barvami.

en: Iran
cs_CZ: Írán

en: Iraq
cs_CZ: Irák

en: Ireland
cs_CZ: Irsko

en: Israel
cs_CZ: Izrael

en: Italy
cs_CZ: Itálie

en: Ivory Coast
cs_CZ: Pobřeží slonoviny

en: Jamaica
cs_CZ: Jamajka

en: Japan
cs_CZ: Japonsko

en: Job
cs_CZ: Práce

en: Jobs
cs_CZ: Práce

en: Jordan
cs_CZ: Jordánsko

en: Kazakhstan
cs_CZ: Kazachstán

en: Kenya
cs_CZ: Keňa

en: Key
cs_CZ: Identifikátor

en: Kuwait
cs_CZ: Kuvajt

en: Kyrgyzstan
cs_CZ: Kyrgyzstán

en: Label
cs_CZ: Popisek

en: Lacrosse
cs_CZ: Lakros

en: Laos
cs_CZ: Lidově demokratická republika Laos

en: Last 10
cs_CZ: Posledních 10

en: Last 5
cs_CZ: Posledních 5

en: Latitude
cs_CZ: Zeměpisná šířka

en: Latvia
cs_CZ: Lotyšsko

en: Layout
cs_CZ: Grafické rozvržení

en: Lazy Loading
cs_CZ: Líné načítání

en: League Manager
cs_CZ: Manažer Ligy

en: League Menu
cs_CZ: Ligové menu

en: League Table
cs_CZ: Ligová tabulka

en: League Tables
cs_CZ: Ligové tabulky

en: Learn more
cs_CZ: Zjistit více

en: Least %s
cs_CZ: Poslední %s

en: Lebanon
cs_CZ: Libanon

en: Left
cs_CZ: Doleva

en: Liberia
cs_CZ: Libérie

en: Libya
cs_CZ: Libye

en: Liechtenstein
cs_CZ: Lichtenštejnsko

en: Limit user access to data that is related to their team.
cs_CZ: Omezení přístupu uživatelů k údajům, které souvisí s jejich týmem.

en: Link
cs_CZ: Odkaz

en: Link events
cs_CZ: Odkaz na událost

en: Link players
cs_CZ: Odkaz na hráče

en: Link staff
cs_CZ: Odkaz na realizační tým

en: Link teams
cs_CZ: Odkaz na týmy

en: Link venues
cs_CZ: Odkaz na místo zápasu

en: List
cs_CZ: Seznam

en: Lithuania
cs_CZ: Litva

en: Live countdowns
cs_CZ: Živé odpočítávání

en: Load players using Ajax to speed up the event edit screen.
cs_CZ: Načtení hráčů použitím Ajaxu k urychlení úpravy události.

en: Logos
cs_CZ: Loga

en: Longitude
cs_CZ: Zeměpisná délka

en: Love SportsPress? Help spread the word by rating us 5★ on WordPress.org
cs_CZ: Milujete SportsPress? Pomozte šířit slovo 5 ★ hodnocením na WordPress.org

en: Luxembourg
cs_CZ: Lucembursko

en: M j, Y @ G:i
cs_CZ: j. n. Y @ G:i

en: Macau
cs_CZ: Zvláštní administrativní oblast Číny Macao

en: Madagascar
cs_CZ: Madagaskar

en: Malaysia
cs_CZ: Malajsie

en: Maldives
cs_CZ: Maladivy

en: Manage multiple sports and display different widgets all on one site.
cs_CZ: Spravuj více sportů a zobraz různé widgety vše na jednom místě.

en: Manual
cs_CZ: Manuální

en: Manuals
cs_CZ: Návody

en: Marshall Islands
cs_CZ: Marshallovy ostrovy

en: Match Stats
cs_CZ: Statistiky zápasu

en: Mauritania
cs_CZ: Mauritánie

en: Mauritius
cs_CZ: Mauricius

en: Metric
cs_CZ: Metrický

en: Metrics
cs_CZ: Metrické

en: Mexico
cs_CZ: Mexiko

en: Micronesia
cs_CZ: Mikronézie

en: Minutes
cs_CZ: Minuty

en: Mode
cs_CZ: Mód

en: Modules
cs_CZ: Moduly

en: Moldova
cs_CZ: Moldavsko, republika

en: Monaco
cs_CZ: Monako

en: Mongolia
cs_CZ: Mongolsko

en: Montenegro
cs_CZ: Černá Hora

en: Morocco
cs_CZ: Maroko

en: Most %s
cs_CZ: Nejvíce %s

en: Mozambique
cs_CZ: Mosambik

en: Multisite
cs_CZ: Multistránka

en: Name
cs_CZ: Jméno

en: Namibia
cs_CZ: Namibie

en: Nationality
cs_CZ: Národnost

en: Need a better theme?
cs_CZ: Potřebujete lepší šablonu?

en: Nepal
cs_CZ: Nepál

en: Netherlands
cs_CZ: Nizozemsko

en: New
cs_CZ: nový

en: New Caledonia
cs_CZ: Nová Kaledonie

en: New Zealand
cs_CZ: Nový Zéland

en: Next
cs_CZ: Pokračovat

en: Next Steps
cs_CZ: Další kroky

en: Nicaragua
cs_CZ: Nikaragua

en: Nigeria
cs_CZ: Nigérie

en: No
cs_CZ: Ne

en: No overrides present in theme.
cs_CZ: Žádné overrides nejsou v šabloně přítomny.

en: No results found.
cs_CZ: Nic nebylo nalezeno.

en: None
cs_CZ: Žádné

en: North America
cs_CZ: Severní Amerika

en: North Korea
cs_CZ: Severní Korea

en: Northern Ireland
cs_CZ: Severní Irsko

en: Norway
cs_CZ: Norsko

en: Now
cs_CZ: Nyní

en: Number of events to show:
cs_CZ: Počet událostí k zobrazení:

en: Number of players to show:
cs_CZ: Počet hráčů k zobrazení:

en: Number of teams to show:
cs_CZ: Počet týmů k zobrazení:

en: Oceania
cs_CZ: Oceánie

en: Offer premium news & highlights from leading global sports. SportsPress TV will keep your visitors entertained for hours.
cs_CZ: Nabídka prémiových novinek a záběrů od předních světových sportů. SportsPressTV udrží vaše návštěvníky bavit se celé hodiny.

en: Oman
cs_CZ: Omán

en: Open link in a new window/tab
cs_CZ: Otevřít odkaz v novém okně/záložce

en: Operators
cs_CZ: Operátoři

en: Organize and display staff in list and gallery layouts.
cs_CZ: Organizace a zobrazení realizačního týmu.

en: Organize and publish calendars using different layouts.
cs_CZ: Organizace a publikace kalendářů s použitím různých rozvržení.

en: Other
cs_CZ: Ostatní

en: Outcome
cs_CZ: Výsledek

en: Overview
cs_CZ: Přehled

en: PHP Post Max Size
cs_CZ: PHP Post Max velikost

en: PHP Version
cs_CZ: PHP verze

en: Padding
cs_CZ: Odsazení

en: Page not found
cs_CZ: Stránka nenalezena

en: Paginate
cs_CZ: Stránkovat

en: Pagination
cs_CZ: Stránkování

en: Pakistan
cs_CZ: Pákistán

en: Palestine
cs_CZ: Palestina

en: Papua New Guinea
cs_CZ: Papua-Nová Guinea

en: Parent
cs_CZ: Nadřazená stránka

en: Parent:
cs_CZ: Nadřazení:

en: Past Teams
cs_CZ: Předchozí týmy

en: Performance
cs_CZ: Výkon

en: Performance:
cs_CZ: Výkon:

en: Permalinks
cs_CZ: Trvalý odkaz

en: Philippines
cs_CZ: Filipíny

en: Photo
cs_CZ: Fotografie

en: Played
cs_CZ: Hrál

en: Player
cs_CZ: Hráč

en: Player Gallery
cs_CZ: Galerie hráčů

en: Player List
cs_CZ: Seznam hráčů

en: Player Lists
cs_CZ: Seznamy hráčů

en: Player Metrics
cs_CZ: Metrika hráče

en: Player Options
cs_CZ: Možnosti hráče

en: Player Performance
cs_CZ: Výkon hráče

en: Player Ranking
cs_CZ: Statistika hráčů

en: Player Statistics
cs_CZ: Hráčské statistiky

en: Player vs player
cs_CZ: Hráč vs Hráč

en: Players
cs_CZ: Hráči

en: Players need to be defined with columns in a specific order (7 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
cs_CZ: Hráči musí být definovány s sloupců v určitém pořadí (7 sloupců). <a href="%s">Klikněte zde pro stažení vzorku</a>.

en: Please include this information when requesting support:
cs_CZ: Uveďte prosím tyto informace při žádosti o podporu:

en: Plugins
cs_CZ: Pluginy

en: Poland
cs_CZ: Polsko

en: Pop-out
cs_CZ: Vyskakovací okno

en: Portugal
cs_CZ: Portugalsko

en: Position
cs_CZ: Post

en: Positions
cs_CZ: Posty

en: Premium
cs_CZ: Prémiové

en: Premium Support
cs_CZ: Premium podpora

en: Presets
cs_CZ: Předvolby

en: Preview
cs_CZ: Náhled

en: Preview %s
cs_CZ: Náhled šablony %s

en: Previous
cs_CZ: Předchozí

en: Primary
cs_CZ: Základní

en: Profile
cs_CZ: Profil

en: Published
cs_CZ: Publikováno

en: Puerto Rico
cs_CZ: Portoriko

en: Qatar
cs_CZ: Katar

en: Racket Sports
cs_CZ: Raketové sporty

en: Random
cs_CZ: Náhodné

en: Rank
cs_CZ: Pořadí

en: Recap
cs_CZ: Report

en: Remove icon
cs_CZ: Odstranit ikonu

en: Remove logo
cs_CZ: Odstranit logo

en: Remove photo
cs_CZ: Odstranit fotku

en: Remove video
cs_CZ: Odstranit video

en: Republic of the Congo
cs_CZ: Kongo

en: Responsive
cs_CZ: Responsivní

en: Result
cs_CZ: Výsledek

en: Results
cs_CZ: Výsledky

en: Results Only
cs_CZ: Pouze výsledek

en: Reverse order
cs_CZ: Opačné pořadí

en: Right
cs_CZ: Doprava

en: Romania
cs_CZ: Rumunsko

en: Rookie is a free starter theme for SportsPress designed by ThemeBoy.
cs_CZ: Rookie je startovací šablona pro SportsPrees vytvořena od ThemeBoy a je zdarma.

en: Rows
cs_CZ: Řádky

en: Russia
cs_CZ: Rusko

en: SOAP Client
cs_CZ: SOAP Klient

en: SP Configuration
cs_CZ: SP konfigurace

en: SP Post Types
cs_CZ: SP typy příspěvků

en: SP Taxonomies
cs_CZ: SP Taxonomie

en: SP Version
cs_CZ: SP verze

en: SUHOSIN Installed
cs_CZ: SUHOSIN instalován

en: Saint Kitts and Nevis
cs_CZ: Svatý Kitts a Nevis

en: Saint Lucia
cs_CZ: Svatá Lucie

en: Saint Vincent and the Grenadines
cs_CZ: Svatý Vincent a Grenadiny

en: Sao Tome and Principe
cs_CZ: Svatý Tomáš

en: Satellite
cs_CZ: Satelitní

en: Saudi Arabia
cs_CZ: Saúdská Arábie

en: Save
cs_CZ: Uložit

en: Save Changes
cs_CZ: Uložit změny

en: Schedule tournaments and create interactive playoff brackets.
cs_CZ: Plánovaní turnajů a vytváření interaktivních playoff pavouků.

en: Scheduled
cs_CZ: Naplánováno

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>.
cs_CZ: Naplánováno na: <b>%1$s</b>.

en: Scotland
cs_CZ: Skotsko

en: Scripts
cs_CZ: Skripty

en: Scrollable
cs_CZ: Posuvný

en: Search
cs_CZ: Hledat

en: Season
cs_CZ: Sezóna

en: Seasons
cs_CZ: Sezóny

en: Select %s
cs_CZ: Vybrat %s

en: Select %s:
cs_CZ: Vybrat %s:

en: Select All
cs_CZ: Označit vše

en: Select Icon
cs_CZ: Vybrat ikonu

en: Select Logo
cs_CZ: Vybrat Logo

en: Select Photo
cs_CZ: Vyberte fotografii

en: Select your timezone and sport to get started.
cs_CZ: Na začátek vyberte časové pásmo a sport.

en: Select...
cs_CZ: Vybrat...

en: Separate
cs_CZ: Odděleně

en: Serbia
cs_CZ: Srbsko

en: Settings
cs_CZ: Nastavení

en: Settings saved.
cs_CZ: Nastavení bylo uloženo.

en: Seychelles
cs_CZ: Seychely

en: Show all
cs_CZ: Zobrazit vše

en: Show all competitions
cs_CZ: Zobrazit všechny soutěže

en: Show all positions
cs_CZ: Zobrazit všechny posty

en: Show all seasons
cs_CZ: Zobrazit všechny sezóny

en: Show all teams
cs_CZ: Zobrazit všechny týmy

en: Singapore
cs_CZ: Singapur

en: Site URL
cs_CZ: URl webu

en: Slovakia
cs_CZ: Slovensko

en: Slovenia
cs_CZ: Slovinsko

en: Snooker
cs_CZ: Kulečník

en: Solomon Islands
cs_CZ: Šalamounovy ostrovy

en: Somalia
cs_CZ: Somálsko

en: Some presets have been submitted by our helpful and generous users. Want to see your name? <a href="%s">Add a Sport Preset</a>.
cs_CZ: Některé předvolby nám byly zaslány našimi nápomocnými a velkorysými uživateli. Chcete vidět své jméno? <a href="%s"> Přidat sportovní předvolby </a>.

en: Sorry, there has been an error.
cs_CZ: Omlouváme se, došlo k chybě.

en: Sort Order
cs_CZ: Pořadí řažení

en: Sort Order:
cs_CZ: Nastavit pořadí:

en: Sort by
cs_CZ: Třídit dle

en: Sort by:
cs_CZ: Seřadit podle:

en: Sortable
cs_CZ: Tříditelné

en: South Africa
cs_CZ: Jihoafrická republika

en: South America
cs_CZ: Jižní Amerika

en: South Korea
cs_CZ: Jižní Korea

en: South Sudan
cs_CZ: Jižní Súdán

en: Spain
cs_CZ: Španělsko

en: Split players by position
cs_CZ: Rozdělit hráče del postu

en: Split players by team
cs_CZ: Rozdělit hráče dle týmu

en: Sponsors
cs_CZ: Sponzoři

en: SportsPress Events (CSV)
cs_CZ: SportsPress události (CSV)

en: SportsPress Players (CSV)
cs_CZ: SportsPress Hráči  (CSV)

en: SportsPress Staff (CSV)
cs_CZ: SportsPress realizační tým (CSV)

en: SportsPress Teams (CSV)
cs_CZ: SportsPress Týmy  (CSV)

en: SportsPress has been kindly translated into several other languages thanks to our translation team. Want to see your name? <a href="%s">Translate SportsPress</a>.
cs_CZ: SportsPress byl přeložen do několika dalších jazyků díky našemu tým překladatelů. Chcete vidět své jméno? <a href="%s">Přeložit SportsPress</a>.

en: SportsPress is developed and maintained by a worldwide team of passionate individuals and backed by an awesome developer community. Want to see your name? <a href="%s">Contribute to SportsPress</a>.
cs_CZ: SportsPress je vyvíjen a udržován po celém světě týmem nadšených jednotlivců a podpořen úžasnou vývojářskou komunitou. Chcete vidět své jméno? <a href="%s"> Přispějte na SportsPress </a>.

en: Squad Number
cs_CZ: Číslo dresu

en: Sri Lanka
cs_CZ: Srí Lanka

en: Staff
cs_CZ: Realizační tým

en: Staff Options
cs_CZ: Možnosti realizačního týmu

en: Staff need to be defined with columns in a specific order (6 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
cs_CZ: Realizační tým musí mít definovány sloupce v určitém pořadí (6+ sloupce). <a href="%s"> Zde si můžete stáhnout vzor </a>.

en: Started
cs_CZ: Začátek

en: Starting Lineup
cs_CZ: Základna sestava

en: Statistic
cs_CZ: Statistický

en: Statistics
cs_CZ: Statistiky

en: Status
cs_CZ: Stav

en: Status:
cs_CZ: Stav:

en: Streak
cs_CZ: Pruh

en: Styles and Scripts
cs_CZ: Styly a skripty

en: Subsets
cs_CZ: Podsety

en: Substitute
cs_CZ: Střídající

en: Substituted
cs_CZ: Vystřídán

en: Substitutes
cs_CZ: Náhradníci

en: Success!
cs_CZ: Hotovo!

en: Sudan
cs_CZ: Súdán

en: Support Forums
cs_CZ: Fóra podpory

en: Suriname
cs_CZ: Surinam

en: Swaziland
cs_CZ: Svazijsko

en: Sweden
cs_CZ: Švédsko

en: Switzerland
cs_CZ: Švýcarsko

en: Syria
cs_CZ: Sýrie

en: System Status
cs_CZ: Stav systému

en: Table Columns
cs_CZ: Sloupce tabulky

en: Table Tennis
cs_CZ: Stolní tenis

en: Tables
cs_CZ: Tabulky

en: Taiwan
cs_CZ: Tchaj-wan

en: Tajikistan
cs_CZ: Tádžikistán

en: Tanzania
cs_CZ: Tanzanie

en: Target Sports
cs_CZ: Dovedností sporty

en: Team
cs_CZ: Tým

en: Team Access
cs_CZ: Týmový přístup

en: Team Colors
cs_CZ: Týmové barvy

en: Team Manager
cs_CZ: Manažer týmu

en: Team Options
cs_CZ: Možnosti týmu

en: Team Sports
cs_CZ: Týmové sporty

en: Team vs team
cs_CZ: Tým vs Tým

en: Teams
cs_CZ: Týmy

en: Teams need to be defined with columns in a specific order (3 columns). <a href="%s">Click here to download a sample</a>.
cs_CZ: Týmy musí být definovány s sloupců v určitém pořadí (3 sloupce). <a href="%s">Klikněte zde pro stažení vzorku</a>.

en: Template
cs_CZ: Šablona

en: Template Overrides
cs_CZ: Overrides šablony

en: Templates
cs_CZ: Šablony

en: Tennis
cs_CZ: Tenis

en: Terrain
cs_CZ: Teréní

en: Thailand
cs_CZ: Thajsko

en: Thank you for updating to the latest version!
cs_CZ: Děkujeme za aktualizaci na nejnovější verzi!

en: Thanks for installing!
cs_CZ: Děkujeme za instalaci!

en: Thanks, all done!
cs_CZ: Dokončeno, děkujeme!

en: The CSV is invalid.
cs_CZ: CSV soubor není platný.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
cs_CZ: Popis sice není často vyplňován a používán, ale některé šablony ho mohou zobrazovat.

en: The following options affect how words are displayed on the frontend.
cs_CZ: Následující možnosti ovlivní, jak se slova zobrazí na frontendu.

en: Theme
cs_CZ: Šablona

en: Theme Integration Guide
cs_CZ: Průvodce nastavení šablony

en: Theme Name
cs_CZ: Jméno šablony

en: Theme Version
cs_CZ: Verze šablony

en: These settings control the permalinks used for SportsPress. These settings only apply when <strong>not using "default" permalinks above</strong>.
cs_CZ: Tato nastavení kontroluje permalinky používané pro SportsPress. Tato nastavení platí pouze tehdy, když <strong> nepoužíváte "výchozí" permalinky výše </ strong>.

en: This week
cs_CZ: Tento týden

en: This will enable a script allowing the countdowns to be animated.
cs_CZ: Umožní, aby skript povolil animované odpočítávání.

en: This will enable a shortcode menu to be displayed in the visual editor.
cs_CZ: Umožní zkrácený zápis menu, který se zobrazí ve vizuálním editoru.

en: Time
cs_CZ: Čas

en: Time Only
cs_CZ: Pouze čas

en: Time/Results
cs_CZ: Čas/Výsledek

en: Time/Results Format
cs_CZ: Formát času/výsledku

en: Timezone
cs_CZ: Časové pásmo

en: Title
cs_CZ: Název

en: Title Format
cs_CZ: Formát titulku

en: Title:
cs_CZ: Název:

en: Today
cs_CZ: Dnes

en: Top Translations
cs_CZ: Top překlady

en: Top-level only
cs_CZ: Pouze nejvyšší úroveň

en: Total
cs_CZ: Celkem

en: Tournaments
cs_CZ: Turnaje

en: Translators
cs_CZ: Překladatelé

en: Trinidad and Tobago
cs_CZ: Trinidad a Tobago

en: Tunisia
cs_CZ: Tunisko

en: Turkey
cs_CZ: Turecko

en: Turkmenistan
cs_CZ: Turkmenistán

en: Turks and Caicos Islands
cs_CZ: Turks a Caicos

en: Tutorials
cs_CZ: Návody

en: Tweet #SportsPress
cs_CZ: Tweetnout #SportsPress

en: Twitter Module
cs_CZ: Twitter modul

en: US Virgin Islands
cs_CZ: US Panenské ostrovy

en: Ukraine
cs_CZ: Ukrajina

en: United Arab Emirates
cs_CZ: Spojené arabské emiráty

en: United Kingdom
cs_CZ: Velká Británie

en: United States
cs_CZ: Spojené státy

en: Update
cs_CZ: Aktualizovat

en: Upgrade
cs_CZ: Upgradovat

en: Upgrade Now
cs_CZ: Upgradovat nyní

en: Upgrade to Pro
cs_CZ: Upgradovat na Pro

en: Uploaded to this %s
cs_CZ: Nahrát do %s

en: Used for events.
cs_CZ: Použito pro události.

en: Used for league tables.
cs_CZ: Použito pro ligové tabulky.

en: Used for player lists.
cs_CZ: Použito pro seznam hráčů

en: User
cs_CZ: Uživatel

en: User Roles
cs_CZ: Uživatelské role

en: Uzbekistan
cs_CZ: Uzbekistán

en: Values
cs_CZ: Hodnoty

en: Variable
cs_CZ: Proměnná

en: Variables
cs_CZ: Proměnné

en: Vatican City
cs_CZ: Svatý stolec

en: Venue
cs_CZ: Místo zápasu

en: Venues
cs_CZ: Místo utkání

en: Version %s
cs_CZ: Verze %s

en: Videos
cs_CZ: Videa

en: View
cs_CZ: Zobrazit

en: View %s
cs_CZ: Zobrazit %s

en: View All
cs_CZ: Zobrazit vše

en: View Calendar
cs_CZ: Zobrazit kalendář

en: View Event
cs_CZ: Zobrazit událost

en: View Events
cs_CZ: Zobrazit události

en: View League Table
cs_CZ: Zobrazit ligovou tabulku

en: View Player
cs_CZ: Zobrazit hráče

en: View Player List
cs_CZ: Zobrazit seznam hráčů

en: View Players
cs_CZ: Zobrazit Hráči

en: View Staff
cs_CZ: Zobrazit realizační tým

en: View Team
cs_CZ: Zobrazit tým

en: View Teams
cs_CZ: Zobrazit týmy

en: View all events
cs_CZ: Zobrazit všechny události

en: View all players
cs_CZ: Zobrazit všechny hráče

en: View full table
cs_CZ: Zobrazit celou tabulku

en: Visit Site
cs_CZ: Zobrazit web

en: Visit plugin homepage
cs_CZ: Navštívit web pluginu

en: Volleyball
cs_CZ: Volejbal

en: WP Debug Mode
cs_CZ: WP Ladící mód

en: WP Max Upload Size
cs_CZ: WP Max nahrávací velikost

en: WP Memory Limit
cs_CZ: WP paměťový limit

en: WP Multisite Enabled
cs_CZ: WP Multisite zapnuto

en: WP Version
cs_CZ: WP verze

en: Watch Tutorials
cs_CZ: Zhlédnout návody

en: Water Polo
cs_CZ: Vodní pólo

en: Water Sports
cs_CZ: Vodní sporty

en: We&#8217;ve assembled some links to get you started:
cs_CZ: Dali jsme dohromady nějaké odkazy, které vám pomohou začít:

en: Web Server Info
cs_CZ: Web server info

en: Welcome to SportsPress
cs_CZ: Vítejte ve SportsPress

en: Welcome to SportsPress %s
cs_CZ: Vítejte do Woocommerce %s

en: Western Sahara
cs_CZ: Západní Sahara

en: What's new:
cs_CZ: Co je nového:

en: Yemen
cs_CZ: Jemen

en: Yes
cs_CZ: Ano

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
cs_CZ: Váš server nemá povolen fsockopen nebo cURL - PayPal IPN a jiné skripty, které komunikují s jinými servery nebudou fungovat. Kontaktujte svého poskytovatele hostingu.

en: Your server does not have the <a href="%s">SOAP Client</a> class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
cs_CZ: Váš server nemá povoleny <a href="%s"> SOAP klient </a> třídy - některé brány pluginů, které využívají SOAP nemusí fungovat podle očekávání.

en: Your server has cURL enabled, fsockopen is disabled.
cs_CZ: Váš server má povoleno cURL, fsockopen není povolen.

en: Your server has fsockopen and cURL enabled.
cs_CZ: Váš server má povoleno fsockopen a cURL.

en: Your server has fsockopen enabled, cURL is disabled.
cs_CZ: Váš server nemá povoleno fsockopen a cURL.

en: Your server has the SOAP Client class enabled.
cs_CZ: Váš server má povoleny třídy SOAP klienta.

en: Your settings have been saved.
cs_CZ: Vaše nastavení bylo uloženo.

en: Zambia
cs_CZ: Zambie

en: Zoom
cs_CZ: Přiblížení

en: [link]Get the download link[/link].
cs_CZ: [link]Získat odkaz ke stažení[/link].

en: against
cs_CZ: proti

en: by
cs_CZ: od

en: days
cs_CZ: dny

en: events
cs_CZ: události

[ctx: example]
en: Fixtures & Results
cs_CZ: Rozpis & Výsledky

[ctx: example]
en: Player Ranking
cs_CZ: Statistika hráčů

[ctx: example]
en: Primary League
cs_CZ: První liga

[ctx: example]
en: Roster
cs_CZ: Soupiska

[ctx: example]
en: Secondary League
cs_CZ: Druhá liga

[ctx: example]
en: This is an example %1$s. As a new SportsPress user, you should go to <a href=\"%3$s\">your dashboard</a> to delete this %1$s and create new %2$s for your content. Have fun!
cs_CZ: Toto je ukázka %1$s. Jako nový SportsPress uživatel, můžeš jít na <a href=\"%3$s\">tvoji nástěnku</a> ke smazání %1$s a vytvoření nového %2$s tvého obsahu. Bavte se!

en: for
cs_CZ: pro

en: hrs
cs_CZ: hodiny

en: is available
cs_CZ: je dostupný

en: mins
cs_CZ: minuty

[ctx: mode setting description]
en: Who competes in events?
cs_CZ: Kdo soutěží v událostech?

en: players
cs_CZ: hráči

en: secs
cs_CZ: sekundy

en: teams
cs_CZ: týmy

en: version
cs_CZ: verze
